• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
9. rocznica Bialenii
Obchodzimy dziś 9. rocznicę powstania Bialenii, jeszcze jako królestwa. Aktualna ustawa o świętach narodowych nie zawiera tej daty, jednak postanowiłem nadać dziś folwarki i wygłosić krótkie przemówienie. Dziewięć lat temu Bialenia postawiła swoje pierwsze, nieśmiałe kroki. Wówczas byliśmy "yoyonacją" w pełnym tego słowa znaczeniu. Poza mną nie ma już z nami nikogo ze starej ekipy. Nie bez powodu uroczyściej świętujemy 21 marca, Święto Powstania Marcowego, od którego już bezpośrednie wywodzi się nasza państwowość. Warto jednak zauważyć, że nasze terytorium zostało wyznaczone przez Pela Nandera już w 2010 roku.
Mimo tego, że poprzednie nadania były niedawno, 1 września, postanowiłem i dziś nagrodzić aktywnych Bialeńczyków i najaktywniejszych z gości, ponieważ wrzesień jest miesiącem znacznie lepszym pod względem tempa życia od kilku poprzednich. Ograniczę się jednak do 4 folwarków, żeby nie powodować inflacji tytułów. Być może nadam folwarki jeszcze raz na sam koniec kadencji, zobaczymy.
Odnośnie końca kadencji mam pewne ogłoszenie. Po długim namyśle postanowiłem nie ubiegać się o reelekcję. Dziękuję za zaufanie wszystkim, którzy namawiali mnie do ponownego startu w wyborach, jednak podjąłem inną decyzję. Ostatnie miesiące były wspaniałe. Zabawa w mikronacje znowu sprawia mi przyjemność, Bialenia jest miejscem w którym aż chce się spędzać czas. Uważam, że odnieśliśmy sukces. Kolejny raz nie potwierdziły się katastroficzne wizje. To nie nasz świat, lecz świat złych wieszczów jest skazany na porażkę. Jednak nasze osiągnięcia są też niebezpieczne. Zbytnie zadowolenie z siebie nie jest dobrym punktem wyjścia do prowadzenia polityki permanentnej rewolucji, która jest jednym z fundamentów wyznawanych przeze mnie wartości. Czas na inną działalność i czas na zrobienie miejsca pod żyrandolem dla prezydenta ze świeższym zapałem i nowymi koncepcjami. 
Chciałbym podziękować wszystkim, którzy wspólnie ze mną odbudowali Bialenię po wielkiej smucie i budują ją dalej. Budujemy nie tylko państwo, ale i ideały. Jesteśmy jedną z nielicznych mikronacji, które patrzą w przyszłość i są w stanie ją kreować. Życzę nam wszystkim, aby to się nigdy nie zmieniło. Niech żyje Bialenia, niech żyje Nordata, niech żyje wielobiegunowy Mikroświat, niech żyje życie! 

Cytat:4 folwarki:
Ronon Dex
Kamil Veriopin
Alija zawdżat Akrypa

3 folwarki:
Ali ibn Abi Talib
Jan Sapieha
Jan Lubomirski-Dostojewski
Joahim von Ribertrop
Karol Medycejski
Piotr Pawłowicz

2 folwarki:
Leszek Roskohard
Irmin-Ward
Hewret von Thorn

1 folwark:
Ametyst Faradobus
Marek Bajtuś
Pak Myong Il
Pio Maria Cesare de Medici
Robert Fryderyk
[-] 5 użytkowników podziękowało za ten post:
  • Ametyst Faradobus, Eustachy Playstation, Joahim-von-R, Piotr Pawłowicz, Ronon Dex
Krótkie, rzeczowe, a zarazem świetne przemówienie Panie Prezydencie. Nadania nie powinny być, w mojej ocenie, zbyt często. Nie należy śrubować wymagań tak, żeby udział w RB trzeba było traktować jak drugi etat, ale starać się nadania przeprowadzać tak, żeby folwarki miały rzeczywistą wartość.
Dziękuję. 
Ostatnio prowadzę aktywniejszą politykę nadań, żeby zwiększyć zapał (folwarki mają ograniczony wpływ, ale jednak jakiś mają), który został wytracony przez różne zawirowania historii. Trzeba było bialeńską machinę na nowo wpędzić w ruch. Wink
Zaktualizowałem rejestr nadań, zaktualizowałem nazwiska: http://www.bialenia.org.pl/?page_id=7863
Proszę tylko o weryfikację, Pio Maria Cesare de Mecici to na pewno Karol Wawrzyniec Medyceusz? Połączyłem te dwie osoby, podobnie jak u innych łączyłem wszystkie tożsamości (nawet najbardziej zmiennkształtnym: Piccolominiemu i Grutinowi).
Za rok będzie dekada. Pasuje pomyśleć jak to zrobić, by 10 lat Bialenii było czymś wyjątkowym.
Dziękuję naszemu Prezydentowi za podarowanie folwarków.
A może Prezydent nagra przemowę Wink
Ajatollah Ali ibn Abi Talib
>Za rok będzie dekada. Pasuje pomyśleć jak to zrobić, by 10 lat Bialenii było czymś wyjątkowym.
Może rekord w ilości postów? Big Grin Aktualny rekord to chyba coś koło 400. Inbiarze musieliby połączyć siły z shitposterami. Tongue

>A może Prezydent nagra przemowę
Jest na tyle krótkie, że da się je przeczytać we własnym zakresie. Big Grin
Dziękuję Panie Prezydencie. Czuję się wyróżniony poprzez nadanie mi tak dużej ilości folwarków.
Tytularny Król Batawii, Rzeczypospolitej Rusi i Uhrainy
Pretendent do tronu Brodrii
Sędzia Ludowy Republiki Bialeńskiej
[Obrazek: db17a8cce7f49.png]
Ajatollah Ali ibn Abi Talib
Dzięki Andżej. A kiedy przypniesz mi jakiś order?
Niech się pierwszy święty maja!
prof. net. dr h. c. lic. generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów
Minister ds. Zagranicznych Republiki Bialeńskiej, 
Nieustająco Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Lew Wolnogradu, Kedyw Faradobaju, Bojar Jaruzelimy Etc.
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Tarsycjusz Operar
Co w ogóle słychać w Bialenii? Decyzja o odłączeniu się od KS była dobra czy fatalna, jak to wieszczyłem?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości