• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Badania nad percepcją dawności
Podział dziejów mikroświata na epoki w ogóle byłby ciekawym tematem do dyskusji. Mikroświat z 2010 roku różnił się znacznie od obecnego, ale też był już kompletnie inny niż ten w 2001 roku. Do opracowania epok potrzebne byłyby punkty graniczne. Jednym z nich z pewnością było utworzenie Dreamlandu, drugim Sarmacji i Scholandii… A potem? Jakie wydarzenia uznałabyś, Alijo, za najbardziej przełomowe już w czasie Twojej obecności w mikroświecie?
Ja być może będę stronniczy, ale myślę, że w 2013/14 roku również rozpoczęła się pewna epoka, która przejawiła się także w sukcesie Bialenii, ale nie tylko, bo i w tych okolicach Dreamland przeżywał swój renesans, Brodria zrobiła pewną karierę i powstała masa państw, które chciały powtórzyć sukces Bialenii (Garapenia to żywcem kopiowała wiele aktów prawnych). Przełom ten też przejawił się w tym, że Nordata przestała się wstydzić bycia Nordatą. Wcześniej jeśli jakieś państwo z naszego kontynentu zrobiło w miarę karierę i pozwolono im się przenieść na inny kontynent, to od razu to robiły i chętnie bratały się z establishmentem. Bialenia i Brodria uznały natomiast, że wcale nie są gorsze od starych mikronacji, a nasz kontynent ma pod pewnymi względami przewagę. Podobnie postąpiły później kraje wchodzące w skład Federacji Nordackiej. Ale ma to swoje echa także poza Nordatą, do dziś. Suderland może olewać groźby Dreamlandu i prawie nikt ich z tego powodu nie potępia. W czasach OPM-u Suderland pewnie zostałby zasypany słowami oburzenia, a obywatele obaliliby władze, bo jak to tak, być mikronacją poza OPM? Teraz nikt nie ma monopolu na mikronacyjność.
> Jakie wydarzenia uznałabyś, Alijo, za najbardziej przełomowe już w czasie Twojej obecności w mikroświecie?

Trudno powiedzieć, przez bardzo długi czas nie orientowałam się w ogóle w szerszym obrazie mikroświata – rok temu nie potrafiłabym wymienić najważniejszych mikronacji, w sumie oprócz Sarmacji i Dreamlandu sama nie jestem teraz pewna kto się liczy a kto nie…

Na pewno przełomowym było powstanie yoyo.pl i eksplozja yoyonacji, a poza tym – dunno.
> w sumie oprócz Sarmacji i Dreamlandu sama nie jestem teraz pewna kto się liczy a kto nie…
Ciężko to stwierdzić. Sarmacja i Dreamland mają markę, jedna największej, a druga najstarszej mikronacji. Ale czy ktoś sobie wiele z tego robi? Nie mają swoich stref wpływów vel kręgów kulturowych. Nie ma żadnego ładu międzynarodowego. Jak pisałem kilka miesięcy temu w prelekcji na UB, Trzecim Biegunem (nawiązując do dawnej koncepcji Wielkiej Trójki) jest obecnie "globalna Nordata". 
A co będzie dalej? Tego nie da się przewidzieć, bo Bialenia, Suderland, FN, Dreamland i Rotria opierają się na kilku czołowych obywatelach. Duży wpływ mają więc czynniki pozamikronacyjne. Sarmacja pewnie będzie się dalej toczyć siłą bezwładności, bo chociaż pomysłu na siebie nie mają, to mają na tyle dużo ludzi, że jakaś aktywność jeszcze długie lata będzie. 
Jedyne co możemy robić, to starać się dobrze bawić i tworzyć taki mikroświat do którego inni będą mogli dołączyć/wrócić i też dobrze się bawić. Ale ja znowu odpływam do ogólnych rozważań, zamiast robić coś konkretnego.  Wink
> Nie mają swoich stref wpływów vel kręgów kulturowych.

Piszesz to jako prezydent państwa, które jako mit założycielski ma powstanie w Teutonii, a wiele rozwiązań prawnych jest skopiowanych z pewnego kraju na S. (patrz np. na to jak nadawane są tytuły lenne).

> nawiązując do dawnej koncepcji Wielkiej Trójki

Swoją drogą, Wielka Trójka nie istniała tak naprawdę zbyt długo – gdzieś mniej więcej w latach 2003-2007. Możnaby powiedzieć że się szybciej skończyła niż się zaczęła.
My tu tak pizdu-pizdu o dinozaurach, a tymczasem przeczytajcie zdanie po jedenastej kropce. Przerazicie się.
A bo to pierwsza taka sytuacja? Sam niewiele później zaczynałem.
> A bo to pierwsza taka sytuacja?

Że w mikronacjach jest ktoś urodzony w 2008-2009? Tak.
>Że w mikronacjach jest ktoś urodzony w 2008-2009? Tak.

Dobrze, że nie trafił do Rotrii. :x
(-)Akrypa Ali Shariati, Imanka Zielonego Kościoła, Teutonka, Postheglistka i Cyrenejka
[Obrazek: db2png_qaqehaq.png]

[-] 2 użytkowników podziękowało za ten post:
  • Karol Medycejski, ʿĀlija zawdżat Akrypa
Właśnie dla takich żartów warto się z Tobą trzymać. Kto nie potrafi znieść Akrypy kiedy ma focha, ten nie zasługuje na nią, gdy inbuje. <3

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości