• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Następny szczyt?
17 października zakończy się moja kadencja jako Sekretarza Generalnego RPN. Trzeba więc zwołać drugi szczyt. Z tego co wiem, Federacja Nordacka nie posiada obecnie prezydenta, a jego obowiązuje pełni Jego Ekscelencja Leszek Roskohard. Proszę więc, aby JE Roskohard lub członek RPN JE Lubomirski-Dostojewski wypowiedzieli się na tego tego, co robimy dalej? 
Teraz kolej FN na organizację szczytu, ale jeśli są jakieś problemy organizacyjne, to Bialenia może oczywiście ponownie ugościć delegacje. Zakończenie mojej kadencji jako prezydenta RB skończy się w okolicach zakończenia kadencji GenSeka, ale jeśli taka będzie wola Rady, to tę drugą funkcję mogę pełnić w dalszym ciągu (absolutnie się nie narzucam, ale jeśli nikt inny nie będzie chciał, to ja jestem gotów). W czasie szczytu powinniśmy pomyśleć o rozszerzeniu RPN. Może warto rozpocząć rozmowy z LRM? Proponuję zaprosić na szczyt również delegację z położonego na Nordacie Voxlandu.
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Grzegorz Szarak
> [...] Federacja Nordacka nie posiada obecnie prezydenta, a jego obowiązuje pełni Jego Ekscelencja Leszek Roskohard. [...]

Wasza Ekscelencjo Prezydencie, pragnę zauważyć, że obecnie obowiązki Prezydenta FN pełni marszałek parlamentu JE Harrison Wells. 

Z poważaniem i wyrazami szacunku. 

(-) EOvH
  • Grzegorz Szarak
Wasza Ekscelencjo, dziękuję serdecznie za korektę.
  • Erik
Jako, że prezydent został już wybrany, to myślę że niedługo odbędzie się II Szczyt RPN.
Wasze Ekscelencje!

Czuję się wywołany do tablicy. Jako nowy Prezydent Federacji Nordackiej, mogę jeszcze raz zapewnić Wasze Ekscelencje o tym, że Prezydent Federacji Nordackiej, we współpracy z Ministrem Spraw Zagranicznych mojego rządu rozpocznie prace dotyczące organizacji II Szczytu Rady Państw Nordaty. Powinien on się rozpocząć jeszcze przed zakończeniem kadencji przez Sekretarza Generalnego. Aktualnie trwają prace dot. wyboru miejsca, przygotowywanie zaproszeń i tym podobnych. Myślę, że będę się w najbliższych dniach kontaktował osobiście, bądź przez odpowiedniego ministra z Waszą Ekscelencją, żeby ustalić szczegóły dot. szczytu.

Z wyrazami uznania,
/-/ H. Wespucci
  • Leszek Roskohard
Wiem, że jesteśmy dość świeżo reaktywowanym krajem na Nordacie, lecz wyrażam chęć uczestnictwa Królestwa Batawii jako obserwatora na Szczycie Rady Państw Nordaty. Jeśli to nie problem chciałbym poprosić przewodniczącego Rady o przeprowadzenie referendum dotyczącego uczestnictwa mojego kraju na tak ważnym wydarzeniu. Nie chciałbym, aby nasz krótki okres działania po reaktywacji był powodem, aby Batawia została odrzucona na drugi tor i nie mogła obserwować poczynań polityków na naszym wspólnym kontynencie.

Z wyrazami estymy,
Jego Królewska Mość Piotr I
Tytularny Król Rzeczypospolitej Rusi i Uhrainy
Pretendent do tronu Brodrii
Sędzia Ludowy Republiki Bialeńskiej
  • Leszek Roskohard
Wasza Ekscelencjo Panie Prezydencie,
Niezmiernie cieszą mnie te informacje. Jestem do Waszej dyspozycji.

Wasza Królewska Mość,
Batawia zostanie zaproszona jako obserwator na II Szczyt Rady Państw Nordaty, to nie wymaga głosowania. Oczywiście członkostwo musimy odłożyć na przyszłość, gdy Królestwo Batawii ustabilizuje swoją sytuację i przetrwa próbę czasu. Życzę powodzenia i liczę na to, że w przyszłości Ojczyzna Waszej Królewskiej Mości stanie się jednym z filarów ładu na Kontynencie Północnym.
  • Leszek Roskohard
Dziękuję, za zaproszenie Panie Prezydencie!
Jestem rad słyszeć takie słowa z waszych ust.
Tytularny Król Rzeczypospolitej Rusi i Uhrainy
Pretendent do tronu Brodrii
Sędzia Ludowy Republiki Bialeńskiej
  • AndrzejSwarzewski

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości