• 0 głosów - średnia: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Obywatelska inicjatywa ustawodawcza: ustawa o zmianie ustawy o symbolach państwowych
#1
Zwracam się do Prezydenta w imieniu swoim i innych wnioskodawców: Karola Medycejskiego i Ronona Deksa z wnioskiem o wniesienie poniższego obywatelskiego projektu ustawy pod obrady Parlamentu Republiki Bialeńskiej. Przedstawicielem reprezentującym wnioskodawców podczas debaty parlamentarnej będę ja, jako że dwaj pozostali i tak już są posłami.

Uzasadnienie projektu można znaleźć w podlinkowanym wątku, więc nie będę powtarzać tego, co już zostało tam wypowiedziane.Ustawa Parlamentu Republiki Bialeńskiej
o zmianie ustawy o symbolach państwowych


W ustawie Parlamentu Republiki Bialeńskiej o symbolach państwowych z dnia 30 stycznia 2018 r. wprowadza się następujące zmiany:

 1. Artykuł 4. otrzymuje brzmienie:

  1. Godłem Republiki Bialeńskiej jest sokół Kurajszytów srebrny; na piersi tarcza zielona pięciokątna, pod nią wieniec z dwóch kłosów pszenicy srebrny; w szponach wstęga szara z napisem „BIALENIA”.
  2. Wzór i barwy godła określa załącznik nr 1.

 2. Artykuł 5. otrzymuje brzmienie:

  1. Flagą Republiki Bialeńskiej jest prostokąt o proporcjach 3:5, podzielony na trzy poziome pasy jednakowej wielkości barwy białej, czarnej i zielonej.
  2. Wzór i barwy flagi określa załącznik nr 2.

 3. W artykule 5. zmienia się słowa „stanowiących załącznik nr 1” na „określonych załącznikiem nr 3” i przenumerowywuje się załącznik odpowiednio.

 4. Dołącza się załączniki niniejszej ustawy jako załączniki nr 1 i 2.

Ustawa wchodzi w życie z chwilą ogłoszenia.Załącznik nr 1

[Obrazek: CuxMHVB.png]Załącznik nr 2

[Obrazek: CISRwIb.png]Jako że na tym forum cytowanie nie działa, załączam poniżej bibikod do skopiowania do wątku w parlamencie:

Kod:
[b]Ustawa Parlamentu Republiki Bialeńskiej
o zmianie ustawy o symbolach państwowych[/b]

W ustawie Parlamentu Republiki Bialeńskiej o symbolach państwowych z dnia 30 stycznia 2018 r. wprowadza się następujące zmiany:

[list=1]
[*] Artykuł 4. otrzymuje brzmienie:

[list=1]
[*] Godłem Republiki Bialeńskiej jest sokół Kurajszytów srebrny; na piersi tarcza zielona pięciokątna, pod nią wieniec z dwóch kłosów pszenicy srebrny; w szponach wstęga szara z napisem „BIALENIA”.
[*] Wzór i barwy godła określa załącznik nr 1.
[/list]

[*] Artykuł 5. otrzymuje brzmienie:

[list=1]
[*] Flagą Republiki Bialeńskiej jest prostokąt o proporcjach 3:5, podzielony na trzy poziome pasy jednakowej wielkości barwy białej, czarnej i zielonej.
[*] Wzór i barwy flagi określa załącznik nr 2.
[/list]

[*] W artykule 5. zmienia się słowa „stanowiących załącznik nr 1” na „określonych załącznikiem nr 3” i przenumerowywuje się załącznik odpowiednio.

[*] Dołącza się załączniki niniejszej ustawy jako załączniki nr 1 i 2.
[/list]

Ustawa wchodzi w życie z chwilą ogłoszenia.

[hr]

[b]Załącznik nr 1[/b]

[img]https://i.imgur.com/CuxMHVB.png[/img]

[hr]

[b]Załącznik nr 2[/b]

[img]https://i.imgur.com/CISRwIb.png[/img]
#2
Na podstawie artykułu 8. Konstytucji Republiki Bialeńskiej wniosek rozpatruję pozytywnie. Wniosek zostanie poddany pod obrady Parlamentu.
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości