• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
#KampaniaPrezydencka2019# Cytaty
#1
"Prezydent powinien myśleć o sytuacji nie która jest dzisiaj, tylko o tej która będzie za lat pięć, dziesięć, dwadzieścia"
#2
Racja. Dlatego wprowadziliśmy dłuższe kadencje, żeby prezydent musiał myśleć długofalowo, analizować skutki swoich działań.
#3
Nie bierzmy tego dosłownie, każdy wie, że w mikronacjach nikt rozsądny nie będzie proponować kandydatom dwudziestoletniej kadencji. A nawet gdyby tak się zdarzyło to nie wykluczam, czy taka osoba sama by się wcześniej nie zrzekła. Myślenie naprzód dobrze świadczy o przenikliwości, jednak jesteśmy tylko ludźmi, a to oznacza, że mamy też swoje ograniczenia. Z podejmowaniem działań w kwestiach istotnych bywa i tak, że zdajemy się na intuicję lub ewentualnie czyjąś pojedynczą radę, właśnie ze względu na brak czasu, a to z kolei prowadzi do pomyłek. Aby w przyszłości uniknąć tego typu sytuacji, prezydent dysponujący w danej chwili deficytem czasu, przed podjęciem kluczowej decyzji powinien zwrócić się z pytaniem do narodu w referendum ogólnokrajowym. Udzielona społecznie odpowiedź da doskonały materiał do analizy, jak mikroświat może wyglądać za lat pięć, dziesięć, dwadzieścia.
#4
"Prezydent powinien umieć przestawać z ludźmi o różnym usposobieniu i zjednywać ich zaufanie"
#5
"Prezydent powinien zbudować wokół siebie stronnictwo, na którym może polegać w każdej sytuacji"
#6
"Prezydent nie może mieć kija w dupie."
#7
Może i tak, popatrz na to też z innej strony, swoim dowcipem nie naraziłem nikogo na żadną ujmę ani przykrość.
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości