• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DEBATA PREZYDENCKA
Witam serdecznie Szanownych Kandydatów na zaszczytny Urząd Prezydenta Republiki Bialeńskiej oraz wszystkich Obywateli Republiki Bialeńskiej! 
Przed nami trudny wybór. Musimy wybrać Konduktora, który będzie kierował naszym pociągiem przez najbliższe pół roku. Historia na nas patrzy i oceni, czy podjęta przez nas decyzja przysporzy Bialenii chwały. Nasz pociąg może jechać bezpiecznie od stacji do stacji, może wyruszyć w poszukiwanie mitycznych dróg, może też wywieźć nas na bezdroża i zatrzymać się w środku puszczy. Jesteśmy jednak republiką i Obywatele zarówno dzielą chwałę, jak i hańbę Konduktora. 
Niniejsza debata jest szansą dla Obywateli, by przeegzaminować Kandydatów i wybrać z nich najlepszego. Prezydent powinien być rozważny i romantyczny, powinien być jednocześnie pionierem i katechonem. Przywódca Republiki jest Ojcem Narodu, jednym z przywódców Nordaty oraz jedną z kluczowych postaci Mikroświata. Nie ma i być nie może kursu na to stanowisko. Jedyna droga do Pałacu Prezydenckiego wiedzie przez serca i umysły Bialeńczyków.
Każdy może zadać pytanie do wszystkich Kandydatów lub tylko niektórych z nich. Ja na początek proszę o krótkiej przedstawienie zasad, którymi będą się kierować, jeśli Naród powierzy im prezydenturę. Uprzedzam jednak, że mnie nie przekona odpowiedź w stylu "wszystko zależy od sytuacji". Każdy kieruje się, świadomie lub nie, jakąś filozofią. Od przyszłego Prezydenta oczekuję, że będzie świadomy swoich idei i będzie w stanie je przedstawić.  
Zapraszam Kandydatów do odpowiedzi, a Obywateli do zadawania pytań!
Moje zasady opublikowałem w programie wyborczym. Ale powtórzę:

1. Systematyczność działania i terminowe rozpatrywanie spraw obywatelskich oraz urzędowych.

2. Stanie na straży równości obywateli i stowarzyszeń wobec prawa. Jestem demokratą i będę stał na straży demokracji w naszym kraju.

3. Stworzenie skutecznego Gabinetu Prezydenta - w którym mam zamiar "zatrudnić" ludzi kompetentnych w danej dziedzinie. Prezydent powinien być dobrym "menadżerem" i opierać się na fachowych doradcach np. Andrzej w sprawach zagranicznych czy Karol w sprawach prawnych.

4. Współpraca zagraniczna z państwami Nordaty, poprawne stosunki z innymi, ale na zasadzie wzajemności. 

5. Uporządkowanie bialeńskiego prawa.

Generalnie dla mnie Prezydent powiniem mieć dwie cechy:
- systematyczność działania,
- całkowite oddanie Naszemu Krajowi.

Moim zdaniem Prezydentem nie może być ktoś kto "pojawia się i znika", kto nie potrafi znaleźć czasu by raz czy dwa razy dziennie pojawić się w kraju, nawet w obliczu realiozy. Swego czasu chyba pokazałem, że da się przewodniczyć Parlamentowi na urlopowym wyjeździe i tylko za pomocą telefonu.

Nie może dla być dobrym Prezydentem RB ktoś kto ma kilka obywatelstw czy pełni ważne funkcje państwowe za granicą... bo czyje wtedy reprezentuje interesy?

Nie planuje żadnej "rewolucji" - bo nie jest w sumie potrzebna, co najwyżej rozsądna ewolucja, zgodna z oczekiwaniami obywateli. 

Prezydent zresztą nie jest od tego... Prezydent jest od sprawnego zarządzania Krajem, zgodnie z wolą większości obywateli.

Dlatego pewnie będę częściej korzystał z narzędzia jakim jest referendum.
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • AndrzejSwarzewski
Nie będę Państwa zwodzić, że idealnie nadaję się na urząd Prezydenta Republiki. Jak każdy obywatel mam swoje wady i przywary, które naturalnie nie wszystkim będą odpowiadały. Moim celem nie będzie zatem potrzeba aby za wszelką cenę przedstawić się z jak najlepszej strony lecz jedynie obiektywna ocena dlaczego właśnie mi powinniście powierzyć swój głos.

Kim jest Jan "Lew" Sapieha ?

Jestem rodem z Bialenii, człowiekiem który wyrósł z tej ziemi. Wiem przeto z jakimi problemami zmagają się na co dzień moi rodacy oraz jakie mają upodobania. Znajomość historii oraz możność częstej obserwacji pracy wcześniejszych prezydentów w moim odczuciu znacząco wpłynie na rozwiązywanie zadań, jakie stawia codzienność. Każdy dzień niesie ze sobą nowe pytania, na które odpowiem w zgodzie z racją stanu oraz własnego sumienia.

Co uczyni ?

Godności powierzę osobom uczciwym i kompetentnym, w sposób odpowiadający ich talentom oraz zdolnościom. W polityce wewnętrznej pragnę ukończyć rozpoczętą wcześniej reformę walutową. Pragnę również rozwijać kraj przez organizowanie konkursów tudzież kontynuować wątki narracyjne cieszące się największą popularnością wśród społeczeństwa. Jestem otwarty na dialog i z uwagą wysłucham postulatów tych wszystkich, którym Republika nie jest obojętna.

W jaki sposób zaakcentuje swoją osobowość w polityce zagranicznej ?

W życiu wyznaję pewną zasadę, dotyczącą dobrej, uczciwej przyjaźni. Mianowicie stoję na stanowisku, że lepiej mieć jednego, prawdziwego przyjaciela niż wielu niepewnych. Taki właśnie stosunek mam zamiar reprezentować względem polityki zagranicznej. Najbliższe partnerstwo dla kraju najbardziej związanego z Bialenią. A co za tym idzie zacieśnianie współpracy na różnych polach, wymiana know-how, częste wizyty, wspólne manewry itd. Pozostałe państwa traktować na zasadzie wzajemności.
Zadam mojemu kontrkandydatowi pytanie... Owszem konkursy, narracja itd. Wszystko fajnie - tyle, że niekoniecznie to rola akurat Prezydenta. Rola prezydenta jest kierowanie państwem... systematycznie, ciągle i bez przerw.

Czy jesteś w stanie poświęcić na tyle prywatnego, realowego czasu by codziennie być w kraju, codziennie go doglądać i załatwiać wszystkie sprawy obywatelskie i urzędowe bez zbędnej zwłoki? Pamiętaj, ze kadencja trwa 6 miesięcy...

To jest dla mnie kluczowe pytanie... bo ta "szara codzienność" to główna rola głowy państwa. Jeśli wygrasz (a masz spore szanse moim zdaniem) o będziesz musiał zachować stabilność kraju i zarządzenia nim bez żadnych przerw. Trzeba być tutaj codziennie - przynajmniej ze dwa razy dziennie. Czy uważasz, że podołasz?
PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Pytanie do wszystkich: Czy macie już jakichś kandydatów na ministrów? Czy będziecie starali się powołać aktywny Gabinet?
Cytat:Czy macie już jakichś kandydatów na ministrów? Czy będziecie starali się powołać aktywny Gabinet?

Jak napisałem na razie mam dwóch:
- Ciebie ds. zagranicznych,
- Karola (jak się zgodzi) ds. prawnych,

Ale nie jest to zamknięta lista... mam nadzieję, że miejsce dla kogoś jeszcze się znajdzie. Chętnie widziałbym właśnie Janka Sapiechę w składzie swojego (jeśli bym te wybory wygrał) gabinetu.
PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Swoje przyszłe obowiązki zamierzam traktować poważnie i sumiennie. Lecz czy rzeczywiście podołam zadaniu by każdego dnia udzielać się w sprawach państwowych ? Takowych gwarancji nie dam. Zrobię jednak wszystko by machina administracyjno-państwowa siłą rozpędu funkcjonowała bez zarzutu. Poza tym nie uczynię nic takiego, żebym nie mógł w każdej chwili złożyć godności i żyć jako człowiek prywatny.
Na polu publicznym liczę na współpracę zarówno z osobami, którymi miałem przyjemność współpracować oraz tymi których dotychczas z różnych względów nie miałem okazji bliżej poznać. Rolą prezydenta jest umiejętność przestawania z ludźmi o różnym usposobieniu i zjednywać ich zaufanie.
Nigdy nie zagłosuje na kogoś kto nie ma profilowego.
Czy kandydat Janek Sapiecha ma jakieś plany związane z swoim avatarem?
~Imanka Szyizmu, Akrypa Ali Shariati, Teutonka, Neoheglistka i Cyrenejka
[Obrazek: tumblr_ounc4kg0Be1qzxv73o1_r1_500.gifv]
Czy któryś z kandydatów ma w planach osłabienie pozycji prezydenta? Pytam, żeby przypadkiem nie zagłosować. Wink
Uhhh, widzę że mnie czeka dużo odpowiadania. Ale ok.
Zasady
Jeśli dobrze rozumiem chodzi o takie coś w stylu uczciwość itp.? Odpowiem jak będę wiedział co masz na myśli.
Gabinet
Jeszcze o tym dokładnie nie myślałem, ale na pewno chcę byś był tam ty podobnie jak u Ronpna MSZ. Pewnie ktoś jeszcze, ale jak pisałem, dopiero ty zmusiłeś mnie do rozmyśleń o tym.

To ostatnie pytanie: w najgorszej opcji powiększyć Wink

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości