• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DEBATA PREZYDENCKA
> Zastanów się ile "biorących" projektów zaczął Ronon, choćby długie dyskusje o mapie.

Tylko od kiedy pamiętam, to jeszcze te 2 lata temu, jak Ronon w Bialenii działał, robił to samo, czyli mapy, wojsko i samoloty. Wtedy może to jeszcze było fajne, ale teraz to tylko odgrzewany kotlet.

Odpowiadając na wypowiedź Severina...

Każdy z bawiących się w mikronacje ma swoje realne obowiązki. Jeśli zatem nie głowa państwa ma podejmować działania promujące v-państwo, to kto?

Natomiast bardziej biernego podejścia do kwestii wymierania mikronacji nie słyszałem. Świetnie, czekajmy aż się wszyscy znudzą i nie róbmy nic, aby kogoś do nich zachęcić.
Iwan Pietrow
Car-Senior Brodrii
Cytat:Z całym szacunkiem, Rononie, ale Ty tego nie będziesz w stanie zrobić. 
Masz całkowitą rację... Nie zapewnie niczego więcej poza systematycznym załatwianiem spraw urzędowych oraz dalszym prowadzeniem działań, które realizuje dotychczas. 

Przyznam, że swoją kandydaturę złożyłem niejako z poczucia obowiązku. Andrzej, który zawsze w mojej ocenie był najlepszym kandydatem nie chce kandydować. Dwie osoby, o których myślałem, że zechcą (i by się do tego nadawali) się nie zgłosiły (w sumie jedna z nich po prostu stwierdziła, że nie ma na to czasu)...

To jakie mamy wyjście?

Dwóch kandydatów pojawia się w RB okazjonalnie (jeden nawet nie ma czasu pojawiać się na kolejne głosowania), a dwóch kolejnych kolekcjonuje obywatelstwa mikroświata (jeden ma 7).

W zasadzie cieszę się, że pojawiła się kandydatura Janka. Jedyna osoba, która mogłaby to pociągnąć to Janek. Nawet miałem zamiar zrezygnować z kandydowania gdy się pojawił... niestety w ostatniej chwili i nie mieliśmy czasu pogadać - bo jak wcześniej w innych tematach pisałem kandyduję w sumie z poczucia odpowiedzialności za Nasz Kraj. Mam dość zadań w innych dziedzinach w RB. Ale jestem w stanie to pociągnąć i nie zniknę nagle, nie będę się pojawiał raz na tydzień (albo i to nie) oraz byłem i jestem oddany tylko jednemu krajowi RB.

Niech zdecydują Obywatele. Jak wygram to i tak zamierzam Janka mocno wciągnąć do Gabinetu, a jak On wygra to napewno będę mu pomagał jak tylko zdołam.
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Minister Spraw Wewnętrznych
Par - Posiadacz Lenna Razorno, Burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca Lenna Lisendorff
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
>Akrypo czy teraz mam u Ciebie szansę ?
Jeśli Ali nie wróci to masz mój pewny głos.

[Obrazek: 65f473cdf040b4b0fae0610e5de49575.jpg]
Pytanie do wszystkich, w odpowiedzi liczę bardziej na szerokość i głębokość tego co powie kandydat a nie gdzie na pasku politycznym się ustawi:
Jaką postawę przyjmie kandydat gdy pojawi się przeciw niemu opozycja Parlamentu lub większości pozaparlamentarnej?

Plus, czy mogę liczyć na pozycje w gabinecie prezydenckich za nic nie robienie robienie czegokolwiek co nie będzie wymagało ponad "raz w tygodniu na 1 lub 2 godzin przysiąść i coś zrobić o co Prezydent poprosi" oraz/lub bycie bez resortowym doradcą Prezydenta który będzie mu służył radą i usługą tajemną gdy tylko poprosi.
(-)Akrypa Ali Shariati, Imanka Zielonego Kościoła, Teutonka, Postheglistka i Cyrenejka
[Obrazek: db2png_qaqehaq.png]

> Akrypo czy teraz mam u Ciebie szansę ?

Hey, she’s MY girl!
>Jaką postawę przyjmie kandydat gdy pojawi się przeciw niemu opozycja Parlamentu lub większości pozaparlamentarnej?
To pytanie z gruntu nieuczciwe. Oczywiste jest to, że wszystko zależy od tego jaka będzie to opozycja: przeciwko kwestiom pobocznym, przeciwko republice, przeciwko demokracji, przeciwko niepodległości, czy może konkretnie przeciwko osobie prezydenta.
Wiem, że nie jestem uczestnikiem debaty, ale chcę pomóc kandydatom, by nie dali się zapędzić w kozi róg. O ile wszystkich należy tolerować i starać się zrozumieć, to z niektórymi należy zażarcie walczyć w imię wyższej idei (np. państwowej).
Myślę, że swoim zachowaniem stosujesz większy nacisk na kandydatów niż obywatele co pytają lub Ronon wobec innych. :x
Nie żebym sugerował, że nacisk by kandydaci nie byli martwi jest czymś złym.

>To pytanie z gruntu nieuczciwe. Oczywiste jest to, że wszystko zależy od tego jaka będzie to opozycja

Dlatego napisałem, że głównie chodzi mi o "w odpowiedzi liczę bardziej na szerokość i głębokość tego co powie kandydat a nie gdzie na pasku politycznym się ustawi". Nie widzę tutaj nieuczciwości.
(-)Akrypa Ali Shariati, Imanka Zielonego Kościoła, Teutonka, Postheglistka i Cyrenejka

Jeśli nie nieuczciwość, to przynajmniej pułapka.
A nacisk być musi. xD Głównym zadaniem nowego prezydenta na początek będzie wyswobodzenie się z moich wpływów, ale tak, żeby przy okazji nie popaść w bycie absurdalną antytezą. To będzie ciekawe zarówno politologicznie, jak i socjologicznie. Utrudniać nie będę, ale z polityki się nie wycofuję, więc będzie ciekawie, o ile prezydent zechce podjąć zabawę.
>Jeśli nie nieuczciwość, to przynajmniej pułapka.
A to jak najbardziej, ma sprawdzić kandydata. Ale dodaje dużą "sugerowatość" jak ją uniknąć co uważam za bardzo uczciwe.

>Głównym zadaniem nowego prezydenta na początek będzie wyswobodzenie się z moich wpływów
[Obrazek: f6a1c7443508afcadae5b8367298ed38.png]
^Andrzej Swarzewski porywa małe loli i nadaje im funkcje Prezydenta a ich kolejnym zadaniem jest ucieczka z jego domu oswobodzenie się z jego wpływów.

[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • AndrzejSwarzewski
Niee, to zabawa zdecydowanie nie w moim stylu. Zdecydowanie preferowałbym, żeby loli o mnie walczyła. Tongue Wolę być nagrodą, a nie łowcą (to tak odnośnie poruszonego na krzykopudełku tematu żeńskich cech).
Wracając do tematu, czy mam napisać długi elaborat w obronie Ronona, czy dla Szanownych oczywiste jest, że zarzuty Iwana są niesprawiedliwe? (np. że kartografia i armia są wtórne; wszystko się powtarza, a najczęściej flejmy o Brodrię)
Iwanku, od robienia inb w tym kraju jestem ja. Pozdrawiam wandejskim: wypierdalać!
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • AndrzejSwarzewski

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości