• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DEBATA PREZYDENCKA
Cytat:Jaką postawę przyjmie kandydat gdy pojawi się przeciw niemu opozycja Parlamentu lub większości pozaparlamentarnej?

Nie do końca rozumiem to pytanie...

Chodzi o to, że pojawi się opozycja, która będzie dążyła do zmiany Prezydenta? No to przecież są mechanizmy naszego prawa, które to określają i na pewno nie zamierzam się nim przeciwstawiać. Reprezentują Bialeńską Partię Demokratyczną... Demokratyczną, a więc z założenia uznaję jej zasady. Jeżeli wpadniecie na pomysł by na mnie głosować i doprowadzicie do wybrania mnie na urząd Prezydenta to nie zamierzam się go trzymać pazurami... Moim adwersarze mogą mi wiele zarzucić, ale nie to, że goniłem tutaj kiedykolwiek za politycznymi stołkami. Bo bardziej mnie bawi praca nad infrastrukturą naszego kraju.

Powiem więcej jeżeli pokażecie mi kandydata, który...

1/ Będzie miał chęć być Prezydentem.
2/ Będzie osobą na tyle aktywną, że przynajmniej 2 razy dziennie odwiedzi forum i załatwi na bieżąco wszystkie sprawy urzędowe i obywatelskie (a nie pojawiał się tutaj "od święta")
3/ Będzie oddany Bialenii i tylko Bialenii (a nie innemu państwu)
4/ Bedzie na tyle "ogarnięty" by stabilnie kierować państwem.

... to od razu się wycofam i będę taką osobę popierał.

Jako obywatel tego kraju nie oczekuje od Prezydenta niczego innego. Ma być obecny, ma kierować państwem, ma gwarantować jego stabilność i bezpieczeństwo czyli być temu państwu całkowicie oddany.

Nie oczekuję od Prezydenta "pomysłów", bo od tego są obywatele - Prezydent ma im umożliwiać to realizować i ewentualnie rozstrzygać konflikty, gdyby te pomysły ze sobą kolidowały... musi umieć znaleźć kompromis.

I dlatego niczego więcej nie obiecuję. Jeśli chcecie mieć Prezydenta "skandalistę" - to na mnie nie głosujcie, jeśli oczekujecie, że to Prezydent będzie wymyślał co macie robić - to też na mnie nie głosujcie. Bo niczego takiego Wam nie obiecuję...

Jeżeli mnie wybierzecie to możecie oczekiwać tylko trzech rzeczy:
1/ Robienia tego co robiłem w Bialenii dotychczas... możliwie poświęcając na to niewiele mniej czasu.
2/ Zarządzania krajem tak by funkcjonowało to wszystko sprawnie.
3/ Prowadzenie polityki zagranicznej, ale opierając się w dużym stopniu na działaniach przyszłego ministra spraw zagranicznych, bo zamierzam nadać temu urzędowi odpowiednio wysoką rangę i kompetencje.

Cytat:Plus, czy mogę liczyć na pozycje w gabinecie prezydenckich za nic nie robienie robienie czegokolwiek co nie będzie wymagało ponad "raz w tygodniu na 1 lub 2 godzin przysiąść i coś zrobić o co Prezydent poprosi" oraz/lub bycie bez resortowym doradcą Prezydenta który będzie mu służył radą i usługą tajemną gdy tylko poprosi.
Nie widzę przeszkód... jak to powiedział kiedyś ślepy koń na Wielkiej Pardubickiej.

Jak napisałem wcześniej... Mam dwa pomysły na członków Gabinetu:
- Andrzeja jako Ministra Spraw Zagranicznych,
- Karola jako doradcę ds. prawa (w odpowiedniej randze).

Chciałbym zaangażować Janka... jeszcze nie wiem na jakim odcinku, ale to zależy od niego. Szkoda, że nie mamy urzędu wiceprezydenta - bo jeśli to ja wygram, to chciałbym go móc nim mianować. No, ale coś się wymyśli - może Minister Spraw Wewnętrznych o podobnym statusie? A może Karol podpowie jak zmienić prawo tak byśmy taki urząd mieli?

A co chciałabyś Akrypo robić? Andrzej mnie zrobił ministrem ds. Dżamahiriji... Może taki urząd by Tobie pasował? Wiele zależy od Ciebie - zamierzam pomagać realizować pomysły obywateli - ale nie będę za nich ich tych pomysłów tworzyć. To obywatele tworzą państwo...
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_29_09_19_8_25_55.png]
Cytat:Chciałbym zaangażować Janka... jeszcze nie wiem na jakim odcinku, ale to zależy od niego. Szkoda, że nie mamy urzędu wiceprezydenta - bo jeśli to ja wygram, to chciałbym go móc nim mianować. No, ale coś się wymyśli - może Minister Spraw Wewnętrznych o podobnym statusie? A może Karol podpowie jak zmienić prawo tak byśmy taki urząd mieli?

Jeśli chodzi o odpowiednie zmiany w prawie, to w obecnej sytuacji i klimacie politycznym akurat można zrobić wiele. Ważne by wiedzieć, jaki stan konkretnie chce się osiągnąć i by ewentualne zmiany były przemyślane - no ale to jest zasada aktualna zawsze.
Persona non grata w Księstwie Sieny i quasi-persona non grata w Konsulacie Sclavinii
No właśnie Karolu... mamy ku temu odpowiedni klimat i mamy osobę (mam na myśli Ciebie), która jest kompetentna i chyba ma chęć zająć się uporządkowaniem naszego prawa. W razie wybrania mnie będę te działania wspierał i motywował.

Uważam, że z naszym prawem trzeba zrobić porządek... Z konieczności, po obronie naszej niepodległości przyjęliśmy stare akty prawne pospiesznie. Ale teraz na spokojnie możemy je przeanalizować, poprawić i "wygładzić".
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_29_09_19_8_25_55.png]
Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia sytuacji o której wspomniała w swoim pytaniu Akrypa, prezydent powinien zbudować wokół siebie stronnictwo, na którym może polegać w każdej sytuacji. Wiadomym pozostaje, że aby zdobyć zwolenników należy również zaproponować im coś w zamian. Otóż przypominam że są to osobne kwestie, powiązane raczej z budowaniem zaplecza. Uważam, że zamiast tego w naszej debacie powinniśmy się skupić wyłącznie na sylwetkach kandydatów biorących w niej udział. Moim zamiarem jest przyjmowanie rad zarówno od doradców specjalizujących się w swoich dziedzinach, jak i słuchanie woli całego społeczeństwa wyrażonego podczas referendum. Za wszelką cenę będę starał się unikać konfliktu, którego zarzewiem będzie podział narodu na dwa wzajemnie zwalczające się wzajemnie obozy.
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Akrypa Ali Shariati
Dobra, powiem coś od siebie:

Gabinet:
MSZ Andrzej,
MON Ronon,
MSW Joahim

Jak mi idzie zarządzanie DWP:
Jak dla mnie Świetnie, czekam, aż więcej osób się zgłosi. Na razie zgłosiła się tylko jedna osoba.

Cytat:1/ Będzie miał chęć być Prezydentem.
2/ Będzie osobą na tyle aktywną, że przynajmniej 2 razy dziennie odwiedzi forum i załatwi na bieżąco wszystkie sprawy urzędowe i obywatelskie (a nie pojawiał się tutaj "od święta")
3/ Będzie oddany Bialenii i tylko Bialenii (a nie innemu państwu)
4/ Bedzie na tyle "ogarnięty" by stabilnie kierować państwem.
1. Mam chęć
2. Robię tak
3. Zaglądam tylko tutaj i ok. raz, dwa razy w tygodniu do Voxlandu (Abdykuję tam)
4. Jestem

Pogubiłem się, jeszcze jakieś pytania?
Prezes Bialeńskiego Zarządu Cywilnej Przestrzeni Powietrznej, Przewodniczący Partii Bialenia i Wolność, Minister Spraw Wewnętrznych.

KAMIL VERIOPIN
Czy Kamil Veriopin odpowie na to?

puk puk
(-) Akrypa

Kto tam
> Kto tam
TWOJA STARA

Niestety oblałeś test na czujność. Nie możesz liczyć na głosy wyborców.
(-) Akrypa

Towarzyszko, nie róbcie trzody.
Zamykam niniejszą debatę i zapraszam do Parlamentu na 24-godzinną oficjalną debatę elekcyjną. Bezpośrednio po niej rozpoczną się wybory. http://spolecznosc.bialenia.org.pl/showt...18#pid7418

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości