• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bazarek wyborczy
Dotychczas głos oddało 11 z 16 uprawnionych obywateli (68,75%). Cząstkowe wyniki wyglądają następująco:
Ronon Dex 26
Thomas von Lisendorff 3
Jan Sapieha 14
Kamil Veriopin 7
Joahim von Ribertrop 5
Łącznie: 55 głosów
Jak łatwo obliczyć, jak na razie nikt nie uzyskałby ponad połowy wszystkich oddanych głosów. Najbardziej prawdopodobnymi uczestnikami 2. tury są Ronon Dex i Jan Sapieha. 
Na komentarze może trochę za wcześnie, ale nasuwa się wniosek, że wyborcy premiują działalność tylko w Bialenii. Ja jeszcze dodatkowo oddałem głos na Joahima, żeby docenić aktywny udział w debacie. 
Czekamy na głosy Bajtusia, Taliba, Roskoharda, Myong Ila i Irmin-Warda (chociaż ostatniego z nich pewnie się nie doczekamy, skoro nie żyje?).
JM prof. zw. dr hab. dhc. Andrzej Swarzewski,
Przewodniczący pro tempore Parlamentu,
Rektor Uniwersytetu Bialeńskiego. 
Wygląda na to, że Rononowi dużo nie zabraknie do zwycięstwa w pierwszej turze, ale jednak konieczna będzie dogrywka. A to już zupełnie inne głosowanie i możliwe jest wszystko (choć ja niespodzianki się nie spodziewam).
A w drugiej turze udział bierze dwóch kandydatów z największą ilością głosów?
Tak. Na chwilę obecną byliby to Ronon i Janek.
Nawet po oddaniu głosów przez Bajtusia będzie druga tura, ponieważ ordynacja wyborcza mówi o uzyskaniu "ponad połowy głosów", a na razie wynik jest następujący:

Ronon Dex 30
Thomas von Lisendorff 3
Jan Sapieha 15
Kamil Veriopin 7
Joahim von Ribertrop 5
Łącznie: 60 głosów

Co mnie zresztą cieszy - bo chętnie zmierzę się z Janem Sapiechą (na którego zresztą sam oddałem większość swoich głosów) - najbardziej miarodajnym "pojedynku"... jeden na jednego.
PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
No ja dałem głos 2 na ciebie Ronon i 2 na Sapiehę oraz 1 na pocieszenie dla Joahima.
Leszek Roskohard-Wespucci

Były obywatel Ardemii, UTN, Pustkowii Winków, Garapenii, Baridasu, Brodrii i Bialenii. Aktualny obywatel Federacji Nordackiej(Mieszkaniec prowincji Volkianu), Ludowej Republiki Magnifikatu(gmina Ardemia) i obywatel Teutonii(mieszkaniec Auttery). Wiceprezes FZP(Federacyjnego Związku Piłkarskiego), Burmistrz Sarjeńska, Burmistrz Ardemii, Poseł VI Kadencji Parlamentu Federacji Nordackiej, Organizator CRASHday TV i aktywny działacz sportowy.
http://spolecznosc.bialenia.org.pl/showt...28#pid7528
Jak oceniacie wyniki wyborów? Przed rozpoczęciem zgłaszania kandydatur obstawiałbym raczej, że Ronon wygra wysoko już w pierwszej turze. A jednak udało się przeprowadzić w miarę aktywną kampanię i porządne wybory, to dobrze. 
A jak można interpretować wyniki kandydatów "opozycyjnych"? Siedem procent Thomasa pomimo braku kampanii wskazuje, że gdyby był aktywniejszy i skupił się na Bialenii, to ponownie byłby istotnym politykiem. Wyniki Kamila i Joahima pokazują jasno, że Bialeńczycy chcą ich w polityce, ale żeby zdobyć większe zaufanie, najpierw musieliby zrezygnować z kolekcjonowania paszportów. Bardzo dobry wynik Janka oznacza, że całkiem spora część Bialeńczyków chce spokojnego, wyważonego i koncyliacyjnego prezydenta; może wskazywać także na pierwsze oznaki zmęczenia obecnym obozem władzy. 
Już po pierwszych dwudziestu minutach drugiej tury widać, że wygra Ronon. Nic dziwnego. Jest to zarówno docenienie porządnej roboty, którą wykonuje, jak też poparcie dla drogi, którą idzie Bialenia od momentu odzyskania niepodległości w marcu.
Gratuluję i dziękuję wszystkim kandydatom!
Według mnie zarówno Janek, jak i Ronon najbardziej zasługują na bycie Prezydentem Bialenii, więc obojętnie który z nich wygra, bo obaj na to stanowisko się nadają.
Leszek Roskohard-Wespucci

Były obywatel Ardemii, UTN, Pustkowii Winków, Garapenii, Baridasu, Brodrii i Bialenii. Aktualny obywatel Federacji Nordackiej(Mieszkaniec prowincji Volkianu), Ludowej Republiki Magnifikatu(gmina Ardemia) i obywatel Teutonii(mieszkaniec Auttery). Wiceprezes FZP(Federacyjnego Związku Piłkarskiego), Burmistrz Sarjeńska, Burmistrz Ardemii, Poseł VI Kadencji Parlamentu Federacji Nordackiej, Organizator CRASHday TV i aktywny działacz sportowy.
Cytat:Według mnie zarówno Janek, jak i Ronon najbardziej zasługują na bycie Prezydentem Bialenii, więc obojętnie który z nich wygra, bo obaj na to stanowisko się nadają.

Może rozważycie jakąś modyfikację ustroju Andory Big Grin?
Cytat:Może rozważycie jakąś modyfikację ustroju Andory [Obrazek: biggrin.png]?

Już w trakcie kampanii wyborczej zastanawiałem się nad urzędem wiceprezydenta "z prawdziwego zdarzenia"... kto wie... jeśli spotka się to ze społecznym poparciem to taka modyfikacja zostanie przeprowadzona.

Tak czy inaczej jeśli zostanę Prezydentem to będę chciał, aby Janek miał znaczące miejsce w moim gabinecie. A jak zapowiadałem chciałbym aby Gabinet Prezydenta miał większe znaczenie i aktywność niż to było dotychczas.
PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości