• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4b. Projekt / wniosek przyjęty Ratyfikacja Traktatu z Królestwem Dreamlandu.
Krótko: mikronacje to przede wszystkim zabawa, więc zabawa w wojsko jest jak najbardziej na miejscu. Po prostu angażowanie się w wojenki o piksele, zwłaszcza wywoływane przez Sarmację, jest żałosne, a ryzyko wplątania nas w coś takiego stwarza właśnie ta umowa. Tylko o to mi chodzi. Nie mówię, że zamierzam go zablokować, ale skoro jesteśmy w Parlamencie i trwa debata, to wyrażam swoje zdanie w tym przedmiocie.
Persona non grata w Księstwie Sieny i quasi-persona non grata w Konsulacie Sclavinii, Mister Bialenii roku 2018

Tylko, że wojenki o piksele nie toczą się na płaszczyźnie militarnej - bo jak sam zauważyłeś... po prostu się nie da. To raczej spory czysto polityczne, polegają zwykle na wykłócaniu się na forach o to czyje prawo do pikseli jest ważniejsze. W jaki sposób zrobić to wirtualnie militarnie? No chyba, że pojedynek w jakiejś grze... tylko, że nawet w tej materii byłby problem, bo albo każdy ma inną, albo nie ma wcale.

Wszystkie traktaty tego typu sprowadzają się do narracyjnych przygotowań do wojny wirtualnej, której przeprowadzić i tak się nie da. No chyba, że się dwóch ludzi dogada i narracyjnie przeprowadzi działania zbrojne...no, ale muszą się najpierw dogadać i w trakcie tych działań dogadywać - co jak napisałem wyklucza jakąkolwiek nienawiść czy wrogość pomiędzy stronami konfliktu.
PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Panie Przewodniczący,
Żadnych wojenek o piksele nie będzie. Ani Bialenia, ani Dreamland nie roszczą sobie prawa do sarmackich, ani żadnych innych terytoriów. Jako Minister Spraw Zagranicznych mogę to zagwarantować. O co chodzi w tym pakcie? Że jeżeli sarmaccy imperialiści stwierdzą, że Scholandia lub Anatolia należą do nich i ogłoszą zbrojną agresję, to nie będzie to konflikt bilateralny, ale wypowiedzenie wojny całemu cywilizowanemu mikroświatowi. Nie będziemy się z nimi bawić, bo nie są to partnerzy do jakiejkolwiek intelektualnej rozgrywki. Komandosów do namalowania penisa na budynku Sejmu też nie wyślemy, o to nie musisz się obawiać. Smile  Pakt ten jest tylko potwierdzeniem solidarności, która prawdopodobnie i tak by nastąpiła. Bialenia i Dreamland od dłuższego czasu wspierają się w swoich zmaganiach z Lewiatanem.
Jego Magnificencja prof. zw. dr hab. dhc. Andrzej Swarzewski,
Rektor Uniwersytetu Bialeńskiego.
> Komandosów do namalowania penisa na budynku Sejmu też nie wyślemy, o to nie musisz się obawiać.

Za tym akurat bym zagłosował.

> Żadnych wojenek o piksele nie będzie. Ani Bialenia, ani Dreamland nie roszczą sobie prawa do sarmackich, ani żadnych innych terytoriów. Jako Minister Spraw Zagranicznych mogę to zagwarantować. O co chodzi w tym pakcie? Że jeżeli sarmaccy imperialiści stwierdzą, że Scholandia lub Anatolia należą do nich i ogłoszą zbrojną agresję, to nie będzie to konflikt bilateralny, ale wypowiedzenie wojny całemu cywilizowanemu mikroświatowi.

Sam sobie żeś tu zaprzeczył. Ja nigdzie nie twierdzę, że Bialenia będzie "zdobywać" sarmackie piksele. Wystarczy, że będziemy "bronić" dreamlandzkich, "odpierając" Sarmatów, którzy mają na nie chrapkę.

Mniejsza już jednak o to, bo robi się jałowo. Ja nie mam nic więcej do dodania w sprawie tego traktatu.
Persona non grata w Księstwie Sieny i quasi-persona non grata w Konsulacie Sclavinii, Mister Bialenii roku 2018

Stwierdzam zamknięcie debaty.

Zarządzam głosowanie, które potrwa dwie doby. Przypominam, że głosujemy nad uchwałą o ratyfikacji przedłożonego Traktatu. W związku z tym, że jest to (ratyfikacja) jedna z nielicznych kwestii, która wynika z prawa zwyczajowego, a nie stanowionego, odnotowuję, że w kwestii potrzebnej większości obowiązuje norma ogólna z Konstytucji, dotycząca podejmowania uchwał Parlamentu. Oznacza to, że potrzebna jest większość bezwzględna.

Poniżej treść uchwały:

Uchwała Parlamentu Republiki Bialeńskiej
o ratyfikacji  Traktatu - Paktu Obronnego
zawartego dnia 20 października 2019 roku w Wolnogradzie
pomiędzy Królestwem Dreamlandu a Republiką Bialeńską

1. Parlament Republiki Bialeńskiej dokonuje ratyfikacji Traktatu - Paktu Obronnego z dnia 20 października 2019 roku.

2. Uchwała wchodzi w życie z dniem jej ogłoszenia w Biuletynie Ustaw.

Za
Za !
Ajatollah Ali ibn Abi Talib
Wstrzymuję się od głosu.

Stwierdzam, że Parlament przyjął Uchwałę o ratyfikacji.

Proszę teraz Pana Prezydenta o złożenie podpisu i publikację Uchwały w Biuletynie albo zgłoszenie weta.

Uchwała Parlamentu Republiki Bialeńskiej
o ratyfikacji Traktatu - Paktu Obronnego

zawartego dnia 20 października 2019 roku w Wolnogradzie

pomiędzy Królestwem Dreamlandu a Republiką Bialeńską

1. Parlament Republiki Bialeńskiej dokonuje ratyfikacji Traktatu - Paktu Obronnego z dnia 20 października 2019 roku.

2. Uchwała wchodzi w życie z dniem jej ogłoszenia w Biuletynie Ustaw.

(-) Karol Medycejski
Przewodniczący pro tempore Parlamentu

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości