• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gala Rocznicowa
W połowie listopada Republika świętować będzie szóste urodziny. Od dłuższego czasu nasze święta państwowe odbywają się bez pompy i głównie we własnym gronie. A może te urodziny uda nam się zorganizować świetniej, zaprosić gości, zrobić fajny event? Jeżeli tak, to do roboty należałoby wziąć się już, z wyprzedzeniem zaprosić gości, przygotować coś ekstra. 
Święto wypada w piątek, proponuję rozłożyć obchody od piątku do niedzieli. Wszyscy o jednej godzinie nie zbierzemy się i tak. 
Jak ja to widzę? Zapraszamy dużo gości, nie tylko głowy państw, ale też inne ciekawe persony (możecie dawać propozycję, ale ostateczną listę ustalę z Prezydentem). Uroczystość odbyłaby się w klimacie galowym, oficjalnym, elitarnym (nie cierpię wiejskich festynów xD). 
Czy ktoś się na to pisze? Jakby były jakieś wątpliwości, to pytam z takim wyprzedzeniem jako MSZ, bo wysyłanie zaproszeń na dwa dni przed byłoby co najmniej niepoważne. Wink
JM prof. zw. dr hab. dhc. Andrzej Swarzewski,
Przewodniczący pro tempore Parlamentu,
Rektor Uniwersytetu Bialeńskiego. 
Powiem tak... jeśli chodzi o kwestie wojskowe to do połowy listopada nie zdołam przywróć możliwości zrobienia defilady wojsk lądowych, ale możemy zrobić defiladę lotniczą w postaci np. filmu wstawionego na nasz kanał. W końcu trzeba znaleźć czas by go w tej materii wypróbować.
PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
No to ja mogę wygłosić okolicznościowy wykład o początkach Republiki. Może spróbujemy zaprosić Ojców Założycieli? Wszyscy poza mną są już dawno na v-emeryturze, ale nie zaszkodzi spróbować.
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
SEKRETARZ GENERALNY WIELKIEGO STERNIKA, LEW WOLOGRADU
WLK. KN. MF, BAR. JA., OJCIEC OJCÓW, PASTERZ PASTERZY, SĘDZIA V-ŚWIATA
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • AndrzejSwarzewski
Pozwolę sobie zaproponować rozmieszczenie miejsc przy stole. Z góry przepraszam jeśli o kimś zapomniałem.[Obrazek: 821c88fb2a213.png]
[-] 2 użytkowników podziękowało za ten post:
  • AndrzejSwarzewski, Leszek Roskohard
Jeszcze można Aliję posadzić obok Akrypy. Big Grin Podoba mi się ten pomysł, możemy podyskutować kogo z kim posadzić, żeby nie było spin. Big Grin
  • Janek Sapieha
Z przyjemnością ustąpię swoje miejsce dla Aliji.
Ja się boję Karola, jeszcze pozostanie człowiekiem.
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
SEKRETARZ GENERALNY WIELKIEGO STERNIKA, LEW WOLOGRADU
WLK. KN. MF, BAR. JA., OJCIEC OJCÓW, PASTERZ PASTERZY, SĘDZIA V-ŚWIATA
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
Ja chcę obok Ametysta. To mój najlepsiejszy kolega.
Mahir al-Hasan
Bojownik "Czerwonego Ruchu"

Do Gali (trzydniowej, jak wstępnie ustaliliśmy) pozostało 10 dni. Fajnie, że dzięki Jankowi temat odżył i zrobiło się weselej. 
Panie Prezydencie, czy zapraszamy jakichś gości? Najbliższy weekend będzie już absolutnie ostatnim terminem na rozesłanie zaproszeń. Chyba, że listę gości ułożyć mamy wszyscy razem, tak jak usadowienie gości przy stole? Smile 

Na marginesie powiem Wam, że gdybym u początków RB powiedział komukolwiek, że kiedyś będziemy świętować szóstą rocznicę, to z całą pewnością popukaliby się w czoło. Ja z resztą też nawet o tym nie marzyłem. A jednak jesteśmy tu i piękny mamy kraj, piękne strony, piękne położenie geograficzne na pięknych mapach, piękną narrację, odwiedzają nas prawdziwi mężowie stanu. I przez tyle lat nie sprzedaliśmy się, nasz sokół wciąż ma dumną sylwetkę, bo lata nad krajem wolnym, nie tylko politycznie, ale i duchowo. O taką Bialenię walczyłem. Wink
  • Janek Sapieha

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości