Archiwum Krzykopudełka
avatar
avatar
Moze powroca tez starsi obywatele.
avatar
Moze
avatar
Thomasie, dziękuję za dobre chęci. Może najwyższa pora właśnie to zrobić?
avatar
A powiedz, kto Ci broni wprowadzić swój klimat? Przypominam tylko, że z większą dezaprobatą spotyka się Twoja polityka niż moja i Tadeusza. I nie bronię tego, bo uważam, że nie popełniliśmy błędów, popełniliśmy, ale my byliśmy i jesteśmy, kiedy potrzeba, a nie tak jak Ty i wielu innych - jesteście tylko wtedy, kiedy uda Wam sie coś lub kogoś skrytykować, przez co tylko utrudniacie życie.
avatar
I powie ci to praktycznie każdy "stary" Bialeńczyk. To, co kiedyś miała Bialenia, znikło w odmętach formalizmu i zabawy w legislatorów...
avatar
Jesteś wielce zdziwiony, że nikt nie chce działać i się udzielać, ale zadaj sobie pytanie - co można robić w kraju, w którym zabito jakikolwiek klimat na rzecz tworzenia projektów do parlamentu
avatar
Ale cóż mam powiedzieć? Z Bialenii odszedłem właśnie ze względu na waszą aktywność. Nie wróciłem tu na stałe, bo mnie do tego kraju nic nie przyciągało. Zrobiliście z Bialenii flaki z olejem. I najgorsze jest to, że w ogóle tego nie widzice. Uważacie, że wasz system, który wytworzyliście w tym kraju w ciągu ostatnich miesięcy, jest idealny. Jak widać nie, bo to, co żeście natworzyli, czyli zwały ustaw, rozporządzeń i innych aktów normatywnych, zwaliły wam się na głowę niczym piorun z jasnego nieba. Jak chcę sobie popatrzeć na ustawy, to wchodzę na stronę Dziennika Ustaw, a nie do Bialenii. Ten was nadmierny formalizm i brak jakiegokolwiek pomysłu na rozwój kraju, chociażby w innych obszarach, doprowadził do tego, co mamy dzisiaj.
avatar
Antoni, jeżeli zdecydujesz się pozostać , ja również powrócę. Wraz z tymi którzy jeszcze chcą , spróbujemy uratować Bialenię. Co wy na to ?
avatar
Zamiast się kłócić, to naprawdę zaczęlibyście albo robić coś w kierunku ratowania tego tonącego "Titanica", albo porozchodzili się do innych krajów czy nie wiem. Kłótniami nic nie zdziałacie.
avatar
Oj ludzie ludzie.
avatar
Planowałem wrócić i spróbować odbudować Bialenię, a właściwie to, co z niej zostało, ale jeżeli spotykam sie z bulwersem, złością i wypominaniem czegokolwiek, nawet nie mam ochoty ponownie tu zaglądać. Właśnie w ten sposób jest niszczona Bialenia, przez własne porachunki i chamstwo do drugiego człowieka. Wolę być nijaki i bezbarwny niż strzelać fochy dookoła i wszystkich obrażać.
avatar
Chamstwem, Drogi Iwanie, kraju nie uratujesz. Moze działa to u Ciebie, ale z pewnością nie tutaj. Mam wrażenie, ze jedyne co wieje nudą to Ty i nieustające negowanie mnie oraz Tadeusza. Wystarczyło powiedzieć raz, zrozumieliśmy i przyjęliśmy Twoją opinią, ale nie musisz tego powtarzać przy każdej okazji.
avatar
W sumie to myslalem o powrocie. Ale macie rację, nie ma co na siłę ratować kraju który chyli się ku upadkowi.
avatar
Bialenia się wypaliła ze względu na swoją formę. Ciągłe uchwalanie ustaw i zabawa w parlament była dobra ten rok, dwa lata temu, kiedy większość obywateli kończyła liceum i zaczynała studia. Wtedy to rzeczywiście było pociągające i ciekawe, a teraz stało się jedynie pewnym obowiązkiem bez perspektyw. Ja nie chcę tu nikogo osądzać, w końcu w Bialenii nie udzielam się od dawna, ale moim zdaniem bezpośrednio odpowiedzialni za ten stan są Tadeusz i Antoni. To właśnie wtedy, kiedy Tadeusz zostawał prezydentem Bialenia straciła Hasseland, a później Brodrię; to wtedy z kraju odeszło kilku istotnych działaczy. Bezpośrednim kontynuatorem rządów Tadeusza był Antoni, który moim zdaniem był jednym z gorszych prezydentów RB - bezbarwny i niepotrafiący podejmować decyzji. Przez ten długi okres hegemonii Tadeusza i Antoniego Bialenia stała się miejscem tak samo jak oni - nudnym, bezbarwnym i nieprzyjaznym.
avatar
Palmańczycy mieli twarz, wiedzieli, że nikt nie będzie miał ochoty stale ciągnąć projektu to postanowili zakończyć i się rozejść. Tymczasem w Bialenii nie ma stałych obywateli, zostały osoby z doskoku, które lubią sobie śmieszkować i niczego pożytecznego nie wnoszą oraz osoby, które są kosmopolitami i nie wiążą się z RB na dłuższy okres, ani nie angażują się. Takie osoby również nie są i nie będą cenne dla Bialenii. Republika po prostu straciła stałych mieszkańców, a w 3-4 osoby to nie zabawa. Został tylko sentyment i żal, że kraj o bogatej historii nie ma przyszłości. Czerwiec 2018 to moja stacja końcowa w Bialenii, więcej nie zamierzam się angażować. Zrobiłem wszystko co planowałem i na co pozwalają moje umiejętności oraz wiedza. Czuję się spełniony ze swojej 4 letniej pracy na rzecz Bialenii. Teraz odpowiednie osoby posiadają uprawnienia, możecie robić co chcecie. Bialenii technicznie Wam nie zabiorę. Uśmiech
avatar
@Tadeusz Krasnodębski Wykład w najbliższym czasie.
avatar
Do lipca damy radę.
avatar
Cśśś
avatar
Kaput.
avatar
@Tadeusz Krasnodębski Wrzucę to dziś albo jutro. Nie mam czasu.
avatar
@Mardred von Salvepol-Nova Vita Wysokiej Komisji Nadzoru Finansowego
avatar
avatar
Takich systemów to w UTNach ni ma!
avatar
Staly Waksman został ocenzulowany!
avatar
Hula!
avatar
Który glina taki mądry. XD
avatar
uuu, cenzurujom
avatar
@Michał Franciszek Lisewicz Bialenia taka trochę martwa. [Wiadomość ocenzurowana przez Policję Krajową] - PRECZ Z CENZURĄ! Michale, zapraszam cię do aktywniejszego kraju jakim jest Unia Trzech Narodów
avatar
Witam! Złożyłem wniosek o zatrudnienie.
avatar
@Jan Lubomirski-Dostojewski a wyborów jakiś nie przespaliśmy?
avatar
Poprawiłem, bo to nie wszystkie były grupy.
avatar
zrobione ... sprawdź
avatar
Wiceprezydent, Gabinet, Marszałek, Obywatel, Ambasadorowie, Sędzia,
avatar
których ?
avatar
zaraz się zorientuję co i jak
avatar
Bo Hewret zapomniał.
avatar
Dasz mi lidera do grup?
avatar
mam
avatar
Masz dostęp do ACP?
avatar
avatar
Zachęcam Państwa do wzięcia udziału w ankiecie dot. nauki j. obcych wśród mikronautów. Więcej informacji znajduje się w Ambasadzie NUPIA.
avatar
Sam już nie wiem.
avatar
Ale czy byłyby wtedy wybory? Pewnie czekalibyśmy do najnowszego obywatela. Szeroki uśmiech
avatar
Bo obowiązek 24h dotyczy osób wymienionych w ustępie 2 art któregośtam, a Wiceprezydenta tam nie ma. Wice jest w ustępie 1, gdzie Wice preziem staje się z chwilą dymisji. Szeroki uśmiech
avatar
niestety, bo już chciałem napisać "hihi, to co - nowe wybory misie?" a tu taki klops Smutek
avatar
termin dwudziestoczterogodzinny nie ma zastosowania do wiceprezydenta
avatar
Bialenia to synonim biurokracji.
avatar
W Bialenii istnieją chyba tylko przepisy. Obawiam sie, że bez referendum ws. ustawy o obowiązku fabularyzacji życia nic się nie zmieni.
avatar
@Michael Wolferine dlaczego nie złożyłeś przysięgi? Zaraz minie doba od momentu rezygnacji i przepadnie Twoja prezydentura.
avatar
A to masz czas. Jest to dość opcjonalne.
avatar
I trzeba jeszcze Wiceprezia.
avatar
We parlamencie. Wchodzisz, składasz i wychodzisz prezydentem.
avatar
Chyba.
avatar
Muszę złożyć przysięgę. Tylko gdzie.
avatar
@Konrad Čech Pracować w jeden pracy, płacisz tyle samo podatku, co osoba która ma kilka prac za więcej piniążków. Medżik.
avatar
Ostatnio gosposia Hewreta chciała dostać wypłatę mimo, że przez cały miesiąc miała złamaną rękę. Niepoważna, co?
avatar
PEWNIE! NA OSIEM ETATÓW OD RAZU!
avatar
To weźcie jeszcze jakąś robotę albo przelejcie do mojej pralni.
avatar
Ja tam z tym podatkiem nie ogarniam nic kompletnie. Dawniej szło jak burza i pobierany był on raz na kilka dni, a teraz za každym podbiciem mi zabiera, przez co w ogóle nie mogę w pełni przekroczyć progu 500$. Od dłužszego czasu już stoję w miejscu totalnie, bo to, co podbiję jest mi szybko odbierane.
avatar
Trochę to jest śmieszne, że mając jedną "kartę do podbicia" za 25, płacę 30 podatku. Marks, chodź tu! Nie ukrywaj się! Engelsa też bierz!
avatar
Nie bądź sknera! Wejdź na Toura! https://spolecznosc.bialenia.org.pl/thread-9610.html Będzie nam łatwiej zrozumieć Wasze potrzeby!
avatar
Umiejscowienie Bialenii jest na mapach Nordaty.
avatar
hmm z plemiona eapskiego xd (nawiazanie do starego plemienia)
avatar
Skąd do nas przybywasz? Oczko
avatar
i cy tylko ja tu nie mam rangi administracyjnej xd?
avatar
i robie mapy krajow wirtualnych i innych i wasz nie dlugo dodam, co ma sie dziac z waszym krajem prosze na priv
avatar
co robicie
avatar
co robicie?
avatar
W sensie moim podpisem.
avatar
I z odpowiednim podpisem, i odpowiednią nazwą...
avatar
Nie ciii, tylko opublikuj ustawę w odpowiednim miejscu. Szok
avatar
Ciii
avatar
avatar
Czary mary.
avatar
Owszem, ja byłem ostatnio Komisarzem, ale to tylko ze względów technicznych, nie kojarzę takiej tradycji. Oczko
avatar
Ustawa specjalna wrzucona jako uchwała i podpisana przez Marszaka. Święty Boże co to za czary?
avatar
Broń mnie Mancalago, nie z zazdrości mówię, tylko myślałem, że to wynik ctrl + c, ctrl + v
avatar
Kojarzy mi się jednak, że zwyczajowo powoływano prezydenta Szeroki uśmiech
avatar
A co w tym takiego strasznego, że mnie? Szeroki uśmiech
avatar
Chyba, że nie bedzie chciał, to sam ogarnę jakoś
avatar
Tak
avatar
@Jan Lubomirski-Dostojewski, Antoniego na komisarza?
avatar
Zapraszam do udziału w Tour de Bialenia! https://spolecznosc.bialenia.org.pl/thre...l#pid93316
avatar
Odbyło się wbrew przepisom ustawy specjalnej, zatem było nieważne. Skoro nie ma procedury protestu referendalnego, najlepiej byłoby uznać je za nieważne i rozpisać od nowa, z zachowaniem przepisów aktu nadrzędnego.
avatar
Ale na jakiej podstawie chcecie je powtarzać?
avatar
Yup, niedopatrzenie. Napisałem o tym pod referendum.
avatar
A więc jest to niedopatrzenie ustawodawcy. Powinniśmy móc tak samo złożyć skargę od referendum jak i od wyborów, o ile w ogóle w tej sytuacji sędzia nie powinien wziąć pod uwagę OW.
avatar
@Antoni Kacper Burbon-Conti, ten wniosek nie może być rozpatrzony, bo nie ma podstawy prawnej. Po prostu trzeba będzie referendum powtórzyć. Też mi umknęło, że jest bezprawne.
avatar
Proszę nie pisać! To sekta!
avatar
Tak, prosiłbym o napisanie prośby w dziale WKNF.
avatar
Witam! Czy mógłbym się zatrudnić w Bialeńskiej Spółce Transportowej? :-)
avatar
Jasne, rozumiem
avatar
Dałem sobie czas, jakbym znowu miał problem z głosowaniem
avatar
20 minut jeszcze
avatar
Łeee, jeszcze nie mogę wrzucić kartki z głosem
avatar
avatar
Dobry
avatar
Dzień dobry
avatar
@Jan Lubomirski-Dostojewski gdyby nie liczyć zeszłych dziesięciu lat w mikronacjach to tak...
avatar
A o mojej?
avatar
Cicho w tej Bialenyji... Za cicho...
avatar
Chyba
avatar
Trudno, żebyś miał doświadczenie, jak to jest twoja pierwsza kandydatura
avatar
Mam dobry ubaw, gdy o mojej prezydenturze za granicą wypowiadają się w tonie zarzutu braku doświadczenia.
avatar
Aye
avatar
Nie ma żadnych zgód, tylko @Hewret von Thorn musi wyrazić przeciwwskazanie.
avatar
Nie ma żadnych przeciwwskazań, tylko @Michael Wolferine musi wyrazić zgodę.
avatar
Jeżeli nie jest to wojsko "współczesnej" mikronacji to tak
avatar
A czy mogę wstąpić do tutejszego wojska będąc w wojsku innego państwa?
avatar
Szeroki uśmiech
avatar
Ach, więc to poczta! A, podejrzane to było... A taz to się zgadza ;-)
avatar
Nie post, a poczta kosztuje. Oczko
avatar
Stwórz temat i zasugeruj się innymi wnioskami. Możesz dodać jakąś formułę religijną.
avatar
avatar
Witam! W jaki sposób mógłbym zarobić, bo mi za każdy post ubywa 1 BLN ;-)
avatar
Tylko, że większości tych rzeczy i tak nie sprawdzisz w mikro, jedynie możnosc odczytania woli oraz to, czy oswiadczenie złozono na serio. Resztę czasem, ale raczej w jakimś promilu przypadków.
avatar
I w tym rzecz. Jak nie jestem fanem regulacji wszystkiego, to tutaj sprawa jest na tyle śliska, że bym to uregulował.
avatar
Oczywiście podałem tu tylko najwazniejsze warunki Oczko
avatar
Jeśli z danego oświadczenia da się zdekodować w sposób jasny wolę składającego, jest on poczytalny, nie zostało złożone pod przymusem fizycznym (wówczas nieistnieje) lub innym (wówczas jest nieważne), oświadczający jest zdolny do czynności prawnych, a oświadczenie jest złożone na serio, to nawet jedno słowo w shoutboxie może być oswiadczeniem o v-śmierci.
avatar
Zapraszam do dyskusji na forum obywatelskim.
avatar
Od kiedy oświadczenie jest ustawą?
avatar
Czyli powinienem ogłosić to w Biuletynie? Co jeśli nie mam dostępu?
avatar
Nie, bo na krzykopudle raczej ustawy tez nie piszesz. Uśmiech
avatar
W formie? Bo różnie to wygląda. Np. jeśli napiszę teraz w tym miejscu "umarłem" to w świetle prawa tracę podmiotowość?
avatar
Własne oświadczenie.
avatar
A jaka jest skuteczna forma deklaracji?
avatar
Ogólnie, to lepiej, żeby orzeczenie sądowe o śmierci były wyłącznie deklaratoryjne. Nie paraliżuje to systemu i właściwie to już mogę zablokować konta.
avatar
@Tadeusz Krasnodębski Na razie dałem tylko jeden mandat
avatar
O, jebło mi 1000 postów na liczniku i kolejna gwiazdka generalska.
avatar
Nie bardzo kogo jest wyznaczyć na sędziego w tej sprawie i w tym tkwi szkopuł. Nie chce obarczać Tadeusza.
avatar
@Tadeusz Krasnodębski Dać dwie osoby do Parlamentu?
avatar
Gdyby w Bialenii istniały akta stanu cywilnego i związane z nimi domniemania, to byłoby inaczej, ale nie istnieją.
avatar
Wówczas orzeczenie jest potrzebne tylko wtedy, gdy istnieją wątpliwości co do oświadczenia.
avatar
Znam brzmienie tego przepisu, ale należy go odczytywać łącznie z wyrokiem W/03/2018. Wykładnia zmieniła znaczenie zwrotu "uznanie za zmarłego". Ma on teraz takie oryginalne znaczenie w dwu przypadkach (realna śmierć, nieaktywność powyżej roku) oraz znaczenie "sądowego potwierdzenia zgonu" w przypadku oświadczenia o v-śmierci.
avatar
To od azu wydać rozporządzenie?
avatar
Skoro tak, to obecne wybory nie powinny mieć miejsca.
avatar
A art. 3 KC? Postanowienie wydawane każdorazowo przez Sąd.
avatar
Miejsce w Parlamencie jest już w każdym razie opróżnione od momentu publikacji oświadczenia przez Severino.
avatar
Wyrok jeżeli jest deklaratoryjny może się pojawić, ale nie musi, jesli nie ma wątpliowości co do danego oświadczenia, to takie orzeczenie jest zbędne.
avatar
Nie musi - w Bialenii nie ma akt stanu cywilnego i domniemania prawdziwości danych w nich stwierdzonych.
avatar
Kto tam się zgłaszał? Mardred i Tadzio?
avatar
Ach, czyli jeszcze Mardred nie wydał postanowienia o powołaniu sędziów.
avatar
Tak czy inaczej orzeczenie pojawić się musi.
avatar
To orzeczenie nie jest potrzebne - zgodnie z wyrokiem o sygn. W/03/2018 w przypadku oświadczenia o v-śmierci orzeczenie sadu jest jedynie deklaratoryjne.
avatar
Mardred już wydał rozporządzenie o mianowaniu sędziów?
avatar
Sędzia jest wyznaczany każdorazowo przez Prezydenta.
avatar
A kto aktualnie jest sędzią?
avatar
No chyba, że tak...
avatar
Złożyłem, ale o ile nic mnie nie ominęło, nie został wyznaczony Sędzia.
avatar
Severin i Leszek do odstrzału.
avatar
Czyli tak.
avatar
A wniosek nie został już zlożony o uznanie go za zmarłego?
avatar
Nie musi czekać. Głosować i tak już będziecie w pełnym składzie. Chociaż tak naprawdę on i tak nie będzie pełny. Nadal nikt nie uznał Severina za zmarłego i zajmuje miejsce w Parlamencie.
avatar
Zapominam cały czas o tych prawach, a obowiązki to już pamiętam! Szeroki uśmiech
avatar
Koniec głosowania, wydaję rozporządzenie i moze szybka przysięga będzie
avatar
Musisz jeszcze poczekać z 30 minut
avatar
Owszem. Tu masz cały mój projekt: https://spolecznosc.bialenia.org.pl/thread-9539.html
avatar
A, skoro jestem Wiceprezydentem, to mi też prawo przysługuje do zgłaszania projektów ustaw?
avatar
Zaraz to samemu zrobię.
avatar
Bijmy brawo dla Pana pilota.
avatar
I niechże ktoś złoży wniosek o uznanie Roskoharda za zmarłego. Bądźmy konsekwentni.
avatar
Tak. Walczyłem o to tyle czasu, a ustawa upadła przez głupotę, więc teraz trzeba się mierzyć z konsekwencjami. Sami sobie kładziemy kłody pod nogi.
avatar
Czyli to znaczy, że nie możemy przyjmować wniosku o obywatelstwo, bo nie ma podstawy prawnej do zaakceptowania lub odrzucenia wniosku, tak?
avatar
A korzystając z okazji, gratuluję nam wszystkim wyniku za I kwartał 2018! Oczko
avatar
Nie mamy, nikt nawet nie złożył ponownie mojego projektu w Parlamencie.
avatar
Teraz mamy chyba nową.
avatar
O Bosz to ja już nie jestem na bieżąco 😱
avatar
Ustawa o obywatelstwie nie obowiązuje.
avatar
Rozdział III art 10 u 4 z Ustawy o obywatelstwie, więc dziś nadeszła ts chwila
avatar
@Mardred von Salvepol-Nova Vita Po 60 dniach nieobecności Prezydent Republiki Bialeńskiej odbiera obywatelstwo na drodze postanowienia na skutek długotrwałej nieobecności.
avatar
Dać bym dał, ale nie będę naginał żeby zabierać ludziom, którzy i tak nie są aktywni.
avatar
W myśl aktualnie pozostającego w mocy prawa nie mogę nikomu odebrać obywatelstwa.
avatar
Następnym razem krótkie posty na telefonie, reszta na komputerze
avatar
Dlatego unikam jak ognia robienia czegokolwiek na forum na telefonie. Szeroki uśmiech
avatar
@Tadeusz Krasnodębski Już jest ok, masakra jest na teleofnie to robić
avatar
Zdradzę rąbek tajemnicy, że niedługo szykuje się pewna akcja z mojej strony dla obywateli Uśmiech
avatar
Żeby nie robić sztucznego tłumu, gdzie teoretycznie mamy 100 obywateli, a praktycznie 20.
avatar
Jaki sens ma odbieranie obywatelstwa, skoro niczego nie daje? W sensie rozumiem, żeby nie zagłosował, ale odbierać "bo taki przepis"?
avatar
a do wyborów jest czynne prawo wyborcze xd
avatar
przed wyborami to tych co mają ponad 30, a jemu trzeba już odebrać niestety niedługo Ech...
avatar
@Sheldon Anszlus Lovelace rozumiem, żeby uaktualnić grupę przed wyborami? Słusznie.
avatar
@Mardred von Salvepol-Nova Vita za dwa dni Mikołaj Patryk Dostojewski straci obywatelstwo Ech...
avatar
nikt giełda jest słaba xd
avatar
A teraz?
avatar
Antoni i Sheldon.
avatar
Kto wcześniej zajmował się produktami na giełdzie?
avatar
I tyle. Język
avatar
Podsumowując RODO: Potrzebuję Twojego loginu, e-maila oraz IP, żeby Cię rozpoznać, potrzebuję Twojego hasła, żebyś mógł się zalogować, potrzebuję Twoich ciastek, żebyś nie musiał się logować za każdym razem.
avatar
Ależ mi teraz @Sheldon Anszlus Lovelace zaimponował!
avatar
Krajowa Rada Informatyczna zapoznała się z RODO i nie ma żadnych obaw co do nie spełniania przez nas tych norm. Jesteśmy społecznością (stroną) hobbystyczną , a takowe są pomijane przez RODO.
avatar
RODO srodo robi lodo
avatar
@Hewret von Thorn - PW masz.
avatar
Sraty, taty. Więcej ludzie z tym biegają jak koty z pęcherzem niż rzeczywistego zagrożenia.
avatar
Mam dla państwa specjalną ofertę! Za 10000 euro pomogę w dostosowaniu państwa przedsiębiorstwa do najnowszej regulacji z zakresu ochrony danych osobowych. W pakiecie m. in. brak donosu do GIODO (PUODO) za niespełnienie poszczególnych wymogów Rozporządzenia. Promocja kończy się 25 maja!
avatar
Czy Bialenia wdrozyła już R O D O?
avatar
Już może. :v
avatar
Jak masz, to też, bo nikt nie sprawdzi. XD
avatar
Ale wiecie jak to jest z uprawnieniami? Jak ich nie masz to to możesz powiedzieć, że nie masz uprawnień Szeroki uśmiech
avatar
@Hewret von Thorn, Prezydent nie ma guzika.