Witaj, gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  

Szukaj na forum(Zaawansowane szukanie)

Ostatnie wątki
Reprezentacja Bialenii - ...
Forum: Bialeński Związek Sportowy
Ostatni post: Karol Medycejski
8 godzin(y) temu
» Odpowiedzi: 122
» Wyświetleń: 22,751
Zaproszenie na Our Sound
Forum: Wieści z zagranicy
Ostatni post: Karol Medycejski
11 godzin(y) temu
» Odpowiedzi: 19
» Wyświetleń: 731
Owce wybierają prezydenta
Forum: Szpital Psychiatryczny im. Ofiar Realiozy
Ostatni post: Karol Medycejski
11 godzin(y) temu
» Odpowiedzi: 32
» Wyświetleń: 6,046
Bialeńska Lista Przebojów...
Forum: Głosowanie
Ostatni post: Janek Sapieha
Wczoraj 08:30
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 27
Tworzenie munduru SZ RB
Forum: Logistyka
Ostatni post: Ronon Dex
12-07-2020 23:21
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 47
Sytuacja na Nordacie Sude...
Forum: Stowarzyszenie Inteligencji Suderlandzkiej
Ostatni post: Karl von Schwarzengrau
11-07-2020 14:18
» Odpowiedzi: 8
» Wyświetleń: 444
Zmiany w uzbrojeniu, umun...
Forum: Logistyka
Ostatni post: Ronon Dex
11-07-2020 13:10
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 54
Bialeni@ Tour
Forum: Plac Zielony
Ostatni post: Janek Sapieha
10-07-2020 20:55
» Odpowiedzi: 22
» Wyświetleń: 1,305
Sytuacja na Wyspie Suderl...
Forum: Stowarzyszenie Inteligencji Suderlandzkiej
Ostatni post: Karl von Schwarzengrau
09-07-2020 19:05
» Odpowiedzi: 16
» Wyświetleń: 936
Wieści z zagranicy
Forum: Wieści z zagranicy
Ostatni post: ʿĀlija zawdżat Akrypa
09-07-2020 13:57
» Odpowiedzi: 1,676
» Wyświetleń: 620,135

 
  Bialeńska Lista Przebojów #30 (głosowanie)
Napisane przez: Janek Sapieha - Wczoraj 08:30 - Forum: Głosowanie - Brak odpowiedzi

Głosowanie nr.30


  Tworzenie munduru SZ RB
Napisane przez: Ronon Dex - 12-07-2020 23:21 - Forum: Logistyka - Brak odpowiedzi

Pierwsza propozycja:
- kolorystyka munduru Wojsk Lądowych i Sił Powietrznych zgodna z kolorami przyjętymi w 2014 przy tworzeniu naramienników z oznakami stopni.

Wojska Lądowe

[Obrazek: vq9gAbg.png]

Siły Powietrzne

[Obrazek: cLxhEaz.png]


Generalnie... typowa bluza (marynarka) mundurowa z prostymi kieszeniami (z zaszewkami). Kolorystyka guzików - jak na naramiennikach z 2014 czyli w WL złote, a w SP srebrne.

Jako emblemat państwowy proponuję tarczę w barwach narodowych z godłem umieszczonym centralnie... nie ma sensu (moim zdaniem) napis, skoro nasze godło zawiera nazwę kraju..

[Obrazek: 9NQpAQc.png]

Guziki... typowe, wypukłe z godłem:

[Obrazek: CLaZVy3.png]

Jakieś uwagi i propozycje?

Na razie to tylko propozycje do dalszej dyskusji....


  Zmiany w uzbrojeniu, umundurowaniu i wyposażeniu Sił Zbrojnych
Napisane przez: Ronon Dex - 11-07-2020 13:10 - Forum: Logistyka - Odpowiedzi (1)

W chwili powstawania Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej na początku 2014 broń strzelecka, podobnie jak i inny sprzęt był mieszanką pozostałości po poprzedniej państwowości. Większość broni indywidualne stanowiły karabinki automatyczne AC-1 i subkarabinki AC-1F oraz karabinki AC-1M i subkarabinki AC-1MS. Na broń zespołową składały się głównie karabinki maszynowe MC-2 i MC-2M (choć była jeszcze niewielka ilość starszych MC-1) oraz uniwersalne karabiny maszynowe UMG-2. Oprócz tego w uzbrojeniu niektórych jednostek spotykane były karabinki AC-4 i AC-4S oraz karabiny maszynowe UMG-1M i UMG-3.
 
Sytuacja ta była trudna logistycznie, ponieważ łącznie występowało 5 rodzajów amunicji – trzy naboje pośrednie (7,62 mm x 39, 5,45 mm x 39 i 5,56 mm x 45) i dwa karabinowe (7,62 mm x 54R i 7,62 mm x 51). Pierwotnym działaniem były skierowanie do magazynów karabinków typu AC-4 i AC-4S oraz karabinów maszynowych UMG-1M i UMG-3. Co prawda ich przydatność i perspektywiczność oceniono wyżej jak typoszeregu AC-1, ale było ich po prostu dużo mniej.
 
W początkowej fazie tworzenia Sił Zbrojnych nie przykładano specjalnej wagi do broni strzeleckiej. Nowo tworzona armia miała ogromne potrzeby sprzętowe i najważniejszą sprawą w przypadku Wojsk Lądowych było ujednolicenie i unowocześnienie sprzętu w zakresie wozów bojowych, artylerii i różnych innych pojazdów. Dodatkowo tworzono również Marynarkę Wojenną i Siły Powietrzne, co było ogromnym obciążeniem finansowym dla młodego przecież państwa.
 
Kwestie broni strzeleckiej odłożono w 2014 na bliżej nieokreślona przyszłość, a Zakłady Zbrojeniowe Ronon Arms (występujące jeszcze wówczas pod nazwą Razor Arms) otworzyły niewielka linie produkcyjną karabinków AC-1M i subkarabinków AC-1MS – głównie w celu produkowania części zamiennych i zastępowania broni zużytej oraz dla umożliwienia zastąpienia karabinków AC-1 (strzelających amunicją 7,62 mm x 39). Podobnie postąpiono w przypadku karabinków maszynowych – ograniczona produkcja MC-2M i MC-2MF miała na celu zastąpienie MC-1 i MC-2 (amunicja 7,62 mm x 39) oraz dostarczenie odpowiedniej ilości części zamiennych.

Typoszereg karabinków AC-1
[Obrazek: JnVL8Rj.png]

Typoszereg karabinków maszynowych MC-1
[Obrazek: axKPZOj.png]

W drugiej połowie 2014 podjęto decyzję o przyjęciu jako standard amunicji pośredniej 5,56 mm x 45 oraz karabinowej 7,62 mm x 51. W związku z tym zaczęto zastępować karabinki AC-1M i AC-1MS karabinkami AC-4 i AC-4S, a karabinki maszynowe MC-2M wymieniono na MC-3. W przypadku uniwersalnych karabinów maszynowych UMG-2, nie zostały one wycofane, ale większą ich ilość przerobiono na amunicję 7,62 mm x 51, tworząc wersję UMG-2M, którą zastosowano do uzbrajania niektórych wozów bojowych (BWP i WWO). Zachowano również w uzbrojeniu UMG-1M, które znalazły się w uzbrojeniu czołgów serii T-4. Natomiast pododdziały zmechanizowane wyposażono w ukm-y UMG-3.

Typoszereg karabinków AC-4
[Obrazek: Xj1MzAE.png]

W Ronon Arms, w fabryce w Wolnogradzie rozpoczęto wówczas produkcję AC-4, AC-4S, MC-3 i UMG-3. Po wyprodukowaniu odpowiedniej ilości broni została ona zakończona i zakład produkował tylko części zamienne… chociaż ze względu na różne zamówienia spoza SZ RB produkcja MC-3 (głównie w wersjach zmodernizowanych MC-3M) była kontynuowana w ograniczonym zakresie. Niedawno pewną ilość broni tych trzech typów przekazano do Palatynatu Leocji, jednak była to broń z zapasów magazynowych, które pozostały po realizowanym w międzyczasie kontakcie dla NUPIA. Zakład produkujący broń strzelecką został bowiem zamknięty pod koniec 2016.
 
Dopiero po odzyskaniu niezależności Republiki Bialeńskiej w marcu 2019 podjęto działania zmierzające do unowocześnienia broni strzeleckiej… wybudowano nową fabrykę Ronon Arms w mieście Ronin (na Półwyspie Lisewskim), która specjalizuje się w produkcji właśnie broni strzeleckiej. Jednak zamówienie od Sił Zbrojnych nie wpłynęły od razu… gdyż w pierwszej kolejności modernizowano Siły Powietrzne oraz lotnictwo Marynarki Wojennej.
 
Jednak Ronon Arms otrzymał sporo zamówień od tworzonych od 2019 gwardii lennych oraz od rozbudowującej się Agencji Ochrony i Usług Militarnych Ronon Shield. Produkcja w zakładach ruszyła więc pełną parą.
 
Jednocześnie rozpoczęto projektowanie i testowanie broni przeznaczonej dla Sił Zbrojnych RB – w pierwszej kolejności była to broń indywidualna, ponieważ armia jest zadowolona z karabinków maszynowych MC-3, a ilości zadowalających uniwersalnych karabinów maszynowych są na tyle duże, że na razie nie ma potrzeby ich wymiany. Ale obecnie produkuje się już raczej wersje MC-3M i MC-3MS.

Typoszereg karabinków maszynowych MC-3
[Obrazek: nDIG15G.png]
 
Największe kontrowersje budziły karabinki MC-4 i ich skrócone odmiany MC-4S – żołnierze przyzwyczajeni do niezawodnych i bardzo odpornych na zanieczyszczenia AC-1M i AC-1MS narzekali na zbyt duża wrażliwość broni typoszeregu MC-4. Jednocześnie ta broń była chwalona za dobrą ergonomię, nieporównywalnie lepszą od starszych AC-1M. Ronon Arms postawiła sobie więc skonstruowanie broni o niezawodności i odporności porównywalnej z AC-1M oraz o ergonomii podobnej, a nawet lepszej od AC-4.
 
W Ronon Arms nad opracowaniem nowego karabinka pracowały równolegle dwa zespoły konstrukcyjne i w związku z tym powstały dwa konkurencyjne projekty:
 
W pierwszym projekcie były to karabinki AC-6 na amunicję 5,56 mm x 45 w trzech odmianach: pełnowymiarowy karabinek AC-6 z lufą o długości 480 mm, skrócony karabinek AC-6S z lufą o długości 318 mm i subkarabinek AC-6SC z lufą o długości 228 mm.

[align=center]Typoszereg karabinków AC-6
[Obrazek: zbRremm.png]
 
Drugi projekt obejmował znacznie większą rodzinę broni, bo zarówno karabinki AC-7 w kalibrze 5,56 mm x 45, jak i karabiny AR-7 w kalibrze 7,62 mm x 51 oraz dodatkowo karabin snajperski SR-7. W przypadku karabinów i karabinków serii „7” występują one z trzema długościami luf.

Typoszereg karabinków AC-7
[Obrazek: 3KPJXOE.png]

Typoszereg karabinków AR-7
[Obrazek: zk1O8bA.png]
 
W wyniku testów przeprowadzonych w Siłach Zbrojnych RB do zastąpienia karabinków rodziny AC-4 i nielicznych karabinów AR-3 wybrany został ten drugi projekt. Natomiast tańszy karabinek AC-6 wzbudził zainteresowanie Agencji Ochrony i Usług Militarnych Ronon Shield, co zresztą zbiegło się ze znaczną rozbudową firmy, spowodowaną otrzymaniem zlecenia na ochronę Wyspy Suderland.  Tym samym do produkcji trafiły oba nowe typy broni strzeleckiej, AC-6 dla Ronon Shield oraz AC-7 i AR-7 dla Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej – od czerwca 2020 zaczęto produkować AC-6, a od lipca 2020 ruszyła produkcja odmian AC-7, AR-7 oraz SR-7.
 
W siłach zbrojnych rozpoczęła się wymiana broni z typoszeregu AC-4 na AC-7 i częściowo na AR-7 oraz zastępowanie starszych odmian karabinka maszynowego MC-3, wersjami zmodernizowanymi MC-3M. Proces ten będzie jednak długotrwały… pierwsze nową broń otrzymają jednostki I liniowe, głównie brygady zmechanizowane, natomiast jednostki OT, jednostki artylerii, logistyka czy żołnierze służący w Siłach Powietrznych i Marynarce Wojennej (poza piechtą morską) będą jeszcze długo używali karabinków z typoszeregu AC-4.
 
Z tego względu w Warsztatach Uzbrojenia przy współudziale Zakładów Zbrojeniowych Ronon Arms (które dostarczają części) podjęto działania modernizacyjne dotyczące dużych ilości karabinków AC-4 i AC-4S, które jeszcze długo pozostaną w służbie. Wycofywana (zastępowana przez AC-7) broń zostanie poddana selekcji i egzemplarze o najmniejszym zużyciu zostaną poddane modernizacji do standardu AC-4M i AC-4MS – co obejmuje wymianę kolb oraz zaopatrzeniu broni w szyny uniwersalne. Inna sprawa, że część karabinków AC-4 i AC-4S była modernizowane już wcześniej, ale polegało to tylko na zastępowaniu łóż bez szyn, takimi które szyny montażowe posiadają. Przy obecnej modernizacji wymianie podlega również górna część komory zamkowej – gdzie zamiast stałego chwytu do przenoszenia broni (w którym zamontowany jest celownik przeziernikowy) będzie właśnie szyna uniwersalna pozwalająca na montowanie celowników optoelektronicznych lub jeżeli nie będzie takiej potrzeby to uchwytu do przenoszenia broni.

Modernizowana rodzina broni MC-4M
[Obrazek: Sn7NL5v.png]
 
Modernizacji podlegają też duże ilości zmagazynowanych AC-1M, AC-1MF i AC-1MS. Modernizacja obejmuje wymianę kolb oraz zaopatrzeniu broni w szyny uniwersalne, co pozwala na montowanie nowoczesnych celowników optoelektronicznych oraz granatników UGL-1, których duży zapas pozostanie po wycofywanych karabinkach MC-4GL. Broń ta stanowi zapas mobilizacyjny (dla formacji tyłowych) oraz jest przeznaczona do uzbrajania gwardii lennych itp. W podobny sposób modernizowane są również inne typy broni strzeleckiej, która pozostaje w zapasach magazynowych.
 
Pełny, ilustrowany przegląd broni strzeleckiej znajdującej się w użytku bieżącym oraz na zapasach magazynowych (wraz kwestiami modernizacyjnymi) znajduje się w katalogu broni strzeleckiej na stronie głównej RB.


  Uwolnić Olkę!
Napisane przez: ʿĀlija zawdżat Akrypa - 03-07-2020 00:08 - Forum: Plac Zielony - Odpowiedzi (3)

Postów na dzień kiedy Aleksandra Dostojewska-Swarzewska była na wolności: ponad 9000.

Postów na dzień kiedy Aleksandra Dostojewska-Swarzewska jest w więzieniu: 1,3 (średnio).

Wnioski nasuwają się same.


  Akt oskarżenia - Aleksandra Dostojewska-Swarzewska
Napisane przez: Karol Medycejski - 30-06-2020 22:46 - Forum: Rada Republiki - Brak odpowiedzi

Akt oskarżenia


I. Na podstawie art. 9 ust. 1 ustawy o funkcjonowaniu Rady Republiki oskarżam Aleksandrę Dostojewską-Swarzewską o to, że w dniach: 26 czerwca 2020 roku o godzinie 00:16 oraz 00:43, 29 czerwca 2020 roku od godziny 12:41 do godziny 12:46 oraz 30 czerwca 2020 roku w godzinach: 18:08, 18:12 oraz 18:16, działając z góry powziętym zamiarem, bezpodstawnie wszczynała spory i znieważała obywateli, działając bez powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego, tj. o czyn z art. 53 ust. 2 w zw. z art. 6 ust. 1 w zw. z art. 7 ust. 2 kodeksu karnego.

II. Na podstawie art. 53 ust. 2 w zw. z art. 16 ust. 1 k.k. wnoszę o wymierzenie oskarżonej kary 36 tygodni pozbawienia wolności.

III. Na podstawie art. 6 ust. 1 ustawy o funkcjonowaniu Rady Republiki wnoszę o wyłączenie z rozpoznania niniejszej sprawy Andrzeja Swarzewskiego z uwagi na pozostawanie przez niego w związku małżeńskim z oskarżoną.


Uzasadnienie

Oskarżona czynem ciągłym dopuściła się realizacji wyjątkowo szkodliwego przestępstwa, które można określić roboczo mianem warcholstwa kwalifikowanego. Działania oskarżonej, pozornie nieskoordynowane i chaotyczne, zamierzone były wyraźnie na jeden obrany wcześniej cel - wszczynanie sporów i znieważanie bialeńskich obywateli. Nie ma żadnego innego logicznego i zgodnego ze zdrowym rozsądkiem i doświadczeniem życiowym wytłumaczenia dla takich zachowań. Nie wchodząc w dywagacje, czy przestępstwo z art. 53 ust. 2 k.k. jest przestępstwem materialnym (skutkowym), czy też nie, wskażę jedynie, że niezależnie od przyjętej kwalifikacji skutek ten, tj. wszczęcie sporów i tak został przez oskarżoną osiągnięty. Działania oskarżonej były tak rozległe, że trudno byłoby je objąć w ramach tego aktu oskarżenia, stąd oskarżyciel ograniczył się jedynie do wskazania najważniejszych, tj. najbardziej szkodliwych społecznie zachowań oskarżonej. Poniżej zawarto spis wątków odpowiadających zachowaniom składającym się na czyn wskazany w osnowie aktu.


Wnoszę o najwyższy możliwy w tej sprawie wymiar kary z uwagi na szczególną dotkliwość społeczną czynu popełnionego przez oskarżoną.(-) Karol Medycejski
Prezes Policji Krajowej  Zatrzymanie Aleksandry D. S.
Napisane przez: Karol Medycejski - 30-06-2020 22:05 - Forum: Biuro Prezesa Policji Krajowej - Brak odpowiedzi

Komunikat Prezesa Policji Krajowej

Dzisiaj, w godzinach wieczornych, funkcjonariusze Policji Krajowej dokonali zatrzymania podejrzanej Aleksandry D. S. Zatrzymania dokonano na podstawie art. 5 ust. 2 Ustawy o Policji Krajowej w związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstwa zakłócania porządku publicznego, tj. czynu stypizowanego w art. 53 ust. 2 k.k. Niebawem, zgodnie z art. 5 ust. 3 Ustawy o Policji Krajowej, do Rady Republiki wniesiony zostanie akt oskarżenia.


  WNIOSEK O WYDALENIE Z UCZELNI
Napisane przez: Aleksandra Dostojewska-Swarzewska - 30-06-2020 18:12 - Forum: Uniwersytet Bialeński - Odpowiedzi (1)

Na ręce Władz i Społeczności Uniwersytetu Bialeńskiego, składam wniosek o NATYCHMIASTOWE WYDALENIE Z UCZELNI pana Ametysta Fardobusa, którego zachowanie nie licuje z zajmowanymi i piastowanymi przezeń godnościami. 

Pan Faradubos swoim codziennym zachowaniem wykazuje, iż nie jest godzien dzierżyć jakichkolwiek poważnych funkcji, wliczając w to także zarządzanie szkołami jakiegokolwiek typu. 

(-) Aleksandra Izabella Dostojewska-Swarzewska


  Wniosek o ukarania Joahima von Ribentroppa (2)
Napisane przez: Aleksandra Dostojewska-Swarzewska - 30-06-2020 18:08 - Forum: Rada Republiki - Odpowiedzi (2)

Szanowni Państwo,

Zwracam się o ukaranie najwyższym możliwym wymiarem kary pana Joahima von Ribentroppa, który wielokrotnie na Forum Republiki Bialeńskiej dopuścił się obrazy mojej osoby, także używając wulgaryzmów.


  Żądanie Narodu o ustanowienie Narodowego Dnia Wolności Słowa.
Napisane przez: Aleksandra Dostojewska-Swarzewska - 30-06-2020 17:58 - Forum: Plac Zielony - Odpowiedzi (1)

My Przedstawiciele Narodu Bialeńskiego, wobec narastających prób zastraszenia i pomówień niezależnych mediów, domagamy się jasnej odpowiedzi Władz Republiki Bialeńskiej na te bezprecedensowe ataki, tak w Kraju, jak i za granicą. Wolność słowa jest jedną z największych wartości dojrzałych społeczeństw, dlatego też żądamy ustanowienia Narodowego Dnia Wolności Słowa, który odbywałby się dorocznie w dniu 10 lipca. 

Ufamy, że krok ten przyczyni się do pluralizmu i zapewnienia wszystkim mieszkańcom Republiki wolności wypowiedzi.

(-) NARÓD. 

Powyższy apel powstał z potrzeby serca naszego narodu. Ufam, że władze Kraju, na czele z Dostojną Prezydentką, przychylą się do prośby spętanego kajdanami poprawności politycznej i ksenofobi, Wolnego Narodu. 


  NASZE IMPERIUM NEWS nr 3
Napisane przez: Aleksandra Dostojewska-Swarzewska - 30-06-2020 13:34 - Forum: Plac Zielony - Odpowiedzi (13)

Cytat:NASZE IMPERIUM NEWS 

Codzienna dawka rzetelnych informacji


PILNE! HASSELAND CHCE ZRZEC SIĘ JAKICHKOLWIEK POZORÓW NIEPODLEGŁOŚCI.

CZY JUŻ NIEBAWEM JEDNA Z NAJSTARSZYCH MIKRONACJI STANIE SIĘ PROTEKTORATEM PRZEŻYWAJĄCEJ KRYZYS MORALNOŚCIOWY, SARMACJI?


W przeżywającym kryzys aktywności Królestwie Hasselandu, od dawna podporządkowanym posiadającemu wątpliwą reputację, Księstwu Sarmacji, dobiega końca dyskusja nad przyjęciem nowej konstytucji, która de facto czyni oficjalnie z państwa hasselandzkiego PROTEKTORAT SARMACKI.  W projekcie, który nie wzbudza żadnego sprzeciwu wśród Hasselandzyków, czytamy m.in:


Cytat:Art. 2. Władza w Królestwie Hasselandu oparta jest na podziale władzy ustawodawczej oraz wykonawczej z przekazaniem władzy sądowniczej Koronie Sarmackiej.

Art. 3. Władzę wykonawczą w Królestwie Hasselandu pełni Lord Szambelan wraz z powoływaną oraz odwoływaną Radą Szambelańską.

Art. 8. Książę Sarmacji jest jednocześnie Protektorem Ziem Hasselandzkich.

Nowa konstytucja Hasselandu jest w zasadzie ostatecznym przypieczętowaniem upadku tego państwa i utraty przezeń niepodległości i jakiejkolwiek niezależności, o czym jawnie dał wyraz Król-Senior Piotr Paweł I, stwierdzając: na niepodległość nas po prostu nie stać .

1. KOMU PRZESZKADZA NIEZALEŻNE I OBIEKTYWNE DZIENNIKARSTWO?


W dniu wczorajszym NASZE IMPERIUM NEWS zadebiutowało w ZWiV. Debiut został ciepło i radośnie przyjęty przez mieszkańców tego Kraju, na czele z prezydentem-elektem, Henrykiem Wespucci, który stwierdził: Ja cieszę się, że jest kolejna gazeta mikronacyjna (...) Doceniam, że brodryjskie media chcą wznowić przekaz na Nordacie. Wiadomo jednak, że na każdym polu złotej i życiodajnej pszenicy znajdą się jakieś kąkole. Tak i w społeczeństwie ZWiV istnieją osoby, którym przeszkadza niezależne i obiektywne dziennikarstwo.  Jak podkreślają niezależni Eksperci, osoby te czują się zagrożone, gdyż nieuzależnione od nich media, mogą patrzeć im na ręce i skutecznie tropić afery z ich udziałem. Wśród osób próbujących zaszczuć naszą Redakcję znalazł się już międzymikronacyjny wichrzyciel, osobnik znany nam już z poprzednich wydań NASZEGO IMPERIUM, którego personaliów nie godzi się wymieniać, gdyż są tożsame z danymi postaci historycznej, uczestniczącej w podpisywaniu zbrodniczego i haniebnego paktu Ribbentrop-Mołotow, który przesądził o IV rozbiorze Polski przez dwa reżimy totalitarne w 1939 roku. Atak na NASZE IMPERIUM przepuścił także Aleksander Novak, wielki przegrany ostatnich wyborów prezydenckich w ZWiW. Chcący zachować anonimowość niezależny Ekspert, z jednej z cenionych instytucji w Dreamlandzie, komentuje: Atak Novaka na niezależne, rzetelne i obiektywne media, to obrzydliwa próba odreagowania wielkiej przegranej w wyborach. Wstyd i hańba! 2. PIETROW I NOVAK NIE BRANI NA POWAŻNIE WŚRÓD SWOICH RODAKÓW.W niezależnym i jawnym badaniu sondażowym przeprowadzonym w dniu wczorajszym, przez naszą Redakcję, zarówno w Republice Bialeńskiej, jak i w ZWiV, mieszkańcy tychże państw mieli możliwość ocenić kontrowersyjnych ''polityków'', Iwana Pietrowa i Aleksandra Novaka. Aż 80% respondentów stwierdziło, iż Iwana Pietrowa ABSOLUTNIE NIE MOŻNA UWAŻAĆ ZA POWAŻNEGO POLITYKA. 20% uznało udzieliło równie negatywnej odpowiedzi, że Piertrowa NIE MOŻNA UWAŻAĆ ZA POWAŻNEGO POLITYKA.  Nikt nie udzielił pozytywnej odpowiedzi, która mogłaby stawiać Pietrowa w dobrym świetle. Podobne zdanie na temat Aleksandra Nowaka posiadają mieszkańcy ZWiV, AŻ 50% Z NICH UWAŻA, ŻE NOVAK NIE JEST POWAŻNYM POLITYKIEM, TYLKO JEDEN UCZESTNIK SONDAŻU NIE MIAŁ ZDANIA W TYM TEMACIE, ZAŚ NIKT NIE UDZIELIŁ ODPOWIEDZI POZYTYWNEJ I PRZYCHYLNEJ NOVAKOWI. Wyniki badań sondażowych pozostawiamy do własnych przemyśleń, dobitnie jednak świadczą one o niekompetencji wyżej wspomnianych ''polityków''.


3. MATEUSZ ŻMIGRODZKI OBRAŻA UCZUCIA RELIGIJNE TYSIĘCY WIERZĄCYCH MIKRONAUTÓW?


Z bólem przyjęliśmy list naszej Czytelniczki, pani O.Ch., która ze smutkiem poprosiła o dziennikarską interwencję. Otóż, Mateusz Żmigrodzki, wysoki rangą w starym układzie obywatel ZWiV, dopuścił się haniebnej obrazy uczuć religijnych tysięcy wierzących mikronautów. W dniu 16 lipca 2019 roku Żmigrodzki zakończył swoją wypowiedź na Forum ZWiV obrażającą uczucia religijne parodią chrześcijańskiego pozdrowienia, pisząc''z bogiem'' (poprawna i respektowana wersja, to: ''z Bogiem''), wyrażając tym samym brak szacunku wobec tysięcy wierzących polskich mikronautów. Całości tego haniebnego czynu dopełnia fakt, iż Żmigrodzki w swoim awatarze posiada osobę przebraną w ubranie katolickiego księdza. Ów widoczny brak szacunku wobec osób wierzących, będący jawną prowokacją, pozostawiamy do własnej oceny.

NASZE IMPERIUM BLIŻEJ LUDZKICH SPRAW (List pani K. von L. do Redakcji)


Cytat:Szanowna Redakcjo NASZEGO IMPERIUM, 


W pierwszych słowach swojego listu pragnę serdecznie podziękować, iż tak zacna Gazeta, będąca pociechą dla milionów ludzi na całym Pollinie, ponownie do nas powróciła, pod skrzydłami potężnego mecenatu Najjaśniejszej Aleksandry Izabelli, której tysiące mieszkańców v-świata zawdzięcza swój byt. 

PRAWDĘ Państwo napisaliście w kilu ostatnich wydaniach, w Sarmacji trwa propagowanie pijaństwa, objawiające się w wątku ''5000 powodów do upicia się''. My ludzie uczciwi i sprawiedliwi, jesteśmy tym wstrząśnięci i oburzeni. Nie może  być tak, iż w mikronacji mieniącej się największym v-państwem dochodzi do tak obscenicznych i okrutnych, demoralizatorskich procederów. Dlatego, wraz z całą rodziną, upraszam Waszą Oświeconą Redakcję, o jak największe rozpropagowania tychże występków, niecnych, niegodnych i niemoralnych. 

Nie dopuśćmy do demoralizacji młodzieży! 

Na koniec, pragnę wyrazić wyrazy najwyższego zdumienia wobec hańbiących i okrutnych zachowań panów: Pietrowa, Novaka, Ribetropa, Kardacza oraz Żmigrodzkiego.

Z najwyższym szacunkiem,
K. von L. 
Zapraszamy do udziału w badaniu sondażowym.