Forum Republiki Bialeńskiej
Sicz Poleszucka - Wersja do druku

+- Forum Republiki Bialeńskiej (http://spolecznosc.bialenia.org.pl)
+-- Dział: Samorządy (http://spolecznosc.bialenia.org.pl/forumdisplay.php?fid=51)
+--- Dział: Rzesza Bialeńska (http://spolecznosc.bialenia.org.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+---- Dział: Wolne miasta Rzeszy (http://spolecznosc.bialenia.org.pl/forumdisplay.php?fid=91)
+---- Wątek: Sicz Poleszucka (/showthread.php?tid=1469)Sicz Poleszucka - Karol Medycejski - 15-03-2020

[Obrazek: 13041253_wyspa-chortyca--zaporoze-ukraina-.jpg]

Sicz Poleszucka

Zaraz za sztucznym zbiornikiem Szaniec, nieopodal mieściny o tej samej nazwie, leży osobliwa osada, która nieco wybija się (nawet) z miejscowego, poleszuckiego krajobrazu. Jest to Sicz Poleszucka - ostatni bastion prawdziwie wolnych ludzi w tym smutnym jak pizda kraju, gdzie trawa ma intensywny zielony kolor, zaś jak twierdzą Poleszucy, to tutaj na ich polanach i łąkach jest ona najzieleńsza. 

Sicz to jedna, jedyna osada, zamieszkała przez nieugiętych Kozaków Poleszuckich, która wciąż stawia opór bialeńskim najeźdźcom i uprzykrza życie wielkim panom z Rzeszy, którzy pobudowali sobie dookoła swoje dacze.

Kozakom przewodzi Ataman Śmietnikowy Koszowy, którym aktualnie jest Iwan Jebow. Plotka jednak głosi (nie usłyszysz jej od Bialeńczyków, to legenda Poleszuków), a mówi o niej każda lokalna szeptucha, że mają oni wsparcie w osobie Karola Medycejskiego, który konTrolluje okoliczne ziemie. Ostatnio obwołał się Hetmanem Niekończącej-Się-Inby, choć mogło chodzić raczej o legitymizację posiadania buławy, która dzięki swemu podłużnemu kształtowi, była bardzo użytecznym narzędziem. 

[Obrazek: 1024px-%D0%9D%D0%B0_%D0%BF%D0%B5%D1%80%D...4271332185]


Osada ma status wolnego miasta Rzeszy, choć nikt mu go nie nadał - tak po prostu jest. A jak ktoś uważa inaczej, to zazwyczaj kończy z kulką z samopału umieszczoną między oczy. Jest to także miejsce organizacji wypraw trollerskich wojennych do państwa parafialnego rotria, w celu ratowania tamtejszych dzieci. 


[Obrazek: pic%5CZ%5CA%5CZaporozhian%20Sich%20(reconstruction).jpg]

Panorama Siczy Poleszuckiej

[Obrazek: igor888_d50f9b2a9f2c03738a035396802f0a89.jpg]

Nowoczesne działo wz. chuj wam w dupu wycelowane w "ucywilizowaną" część Polesia, by bronić kozackich praw.RE: Sicz Poleszucka - Ametyst Faradobus - 15-03-2020

To ja może nadam?


RE: Sicz Poleszucka - Karol Medycejski - 15-03-2020

A możecie, aczkolwiek Kozakom akty nadania i tak nie schlebiają. Oni mają swoje Artykuły Zaporoskie, z których wynika, że bialeńskie pany mogą pocałować się w dupę - jeśli tylko sięgną!


RE: Sicz Poleszucka - Ametyst Faradobus - 15-03-2020

Ja, Ametyt, syn Ferdynanda, brat Joksymila i Waldemara, sekretarz i namiestnik Wielkiego Sternika, Pan królestw Hirschbergii, Weerlandu, Jaruzelimy, Wielki Kniaź Mechanic, Król nad Królami, Pan nad Panami, Dziad nad Dziadami, znamienity naukowiec, niezwyciężony dowódca, niepokonany Lew miasta stołecznego, wypełniający wolę samego Muammara, nadzieja i uspokojenie dla lenników, budzący przestrach, ale i wielki obrońca muzułmanów — nakazuję wam, Kozakom zaporoskim, poddać się mi dobrowolnie bez żadnego oporu i nie kazać mi się więcej waszymi napaściami przejmować.RE: Sicz Poleszucka - Karol Medycejski - 15-03-2020

Ty, małpo okrętowa, co steru nie widziała, jeleniu zza górki, Wolskiego przeklęty towarzyszu. Jaki z ciebie do diabła lew, jeśli nie umiesz gołą dupą ryknąć nawet. Nie będziesz ty, suki ty synu, synów poleszuckiej ziemi pod sobą mieć, walczyć będziemy z tobą ziemią i wodą, kurwa twoja mać. Kucharzu ty jeleński, kołodzieju mechaniczny, piwowarze jaruzelimski, garbarzu weerlandzki, pastuchu rzeszy lwiątek i królątek, świnio wolnogradzka, dziadowski złodziejaszku, i błaźnie dla wszystkiego, co na ziemi i pod ziemią, swarzewskiego węża potomku i chuju złamany. Świński ty ryju, kobyli zadzie, psie rzeźnika, niechrzczony łbie, kurwa twoja mać.

O tak ci Kozacy Poleszuccy odpowiadają, plugawcze. Nie będziesz ty nawet naszych dżdżownic wypasać. Teraz kończymy, daty nie znamy, bo aktualnie wam do jeziora sramy i możecie nas w dupę pocałować!


RE: Sicz Poleszucka - Ametyst Faradobus - 15-03-2020

Czarą goryczy, która przelała ten spór jest wpis zatytułowany: List kozaków poleszuckich do Lwa Wolnogradu, gdzie Karol Medycejski, znany skądinąd w rodzie Medyceuszy, w sposób karygodny, bardzo obraźliwy i gorszący wyszydził Jego Królewską Mość Ametysta (Faradobusa). Wpis ten oburzył szczególnie mnie, gdzie wykazałem w sposób odpowiedni do poziomu pisarza, kruchą granicę między trollowaniem, a zwykłym chamstwem. Mimo to wpis ten spotkał się z olbrzymim poklaskiem ze strony Bialeńczyków oraz podjudzających przeciw Rzeszy ledwo dychających Kozaków.

Powyższa sytuacja zmusiła Administrację Lwa do odpowiedniego działania. Już napisaliśmy list o zachowaniu Kozaków wobec Urzędu Lewskiego, pt. Non homo, sed vero mentula magna minax, mówimy jasne i klarowne Walcie się!


RE: Sicz Poleszucka - Karol Medycejski - 21-03-2020

Na Polesiu obserwuje się ostatnio osobliwy obrazek: oto ataman koszowy Iwan Jebow w asyście sotników, doboszów i innych rębajłów przemierza łąki, polany i doliny poleszuckich rzek werbując do szykowanej chadzki na Rotrię. Świadkowie donoszą, że odbywa się to mniej więcej takimi słowami:

Hej, wy kurwie syny kolaboranckie! Miejcież wy choć minimum honoru poleszuckiego, wy bando obdartusów i dołączcie do kompaniji, co się szykuje do wyprawy ratowniczej! Jadziem do państwa pedofilnego Łotria! Inicjatywa to ze wszech miar zacna, idziemy bowiem ratować biedną dziatwę z rąk tych pogańskich kozojebców! Kto więc człek przyzwoity, ten dołączyć się winien! Niech ich klechy srają w suknie przed wolnymi Poleszukami!


RE: Sicz Poleszucka - Ametyst Faradobus - 21-03-2020

[Obrazek: cossacks-ukraine.jpg]

Do Siczy przybyła kilkudziesięcioosobowa grupa budzimirystów-ochotników wyposażona w broń i mundury, jakie można kupić w każdym sklepie z bronią i mundurami. Ochoczo wesprą oni kozacką misję walki z łotryjską zarazą.