Forum Republiki Bialeńskiej
Uroczystość podpisania Traktatu [CT - RB] - Wersja do druku

+- Forum Republiki Bialeńskiej (http://spolecznosc.bialenia.org.pl)
+-- Dział: Życie w Bialenii (http://spolecznosc.bialenia.org.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Pałac Prezydencki (http://spolecznosc.bialenia.org.pl/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: Uroczystość podpisania Traktatu [CT - RB] (/showthread.php?tid=2248)

Uroczystość podpisania Traktatu [CT - RB] - Ametyst Faradobus - 15-12-2020

[Obrazek: KT_herb_maly.png][Obrazek: bialenia-ikona.png]

W Pałacu Prezydenckim w Wolnogradzie od rana trwały przygotowania do uroczystości, w trakcie której ma zostać podpisany teutońsko-bialeński traktat o nawiązaniu stosunków dyplomatycznych. Po części oficjalnej planowany jest bankiet z udziałem Cesarzowej Joanny Izabeli oraz Prezydenta Ametysta Faradobusa. Z uwagi na wciąż trwające protesty ISMo-sceptyków goście mają zostać powitani przy tylnym wejściu do kompleksu.

[Obrazek: 72-3250-7%20NPS%20State%20dinner%20Oct%2...959%20.jpg]

RE: Uroczystość podpisania Traktatu [CT - RB] - Ametyst Faradobus - 15-12-2020

Uroczystość podpisania rozpoczęła się w godzinach wieczornych, po powrocie Cesarzowej i Prezydenta z Nowej Auttery. Joanna Izabela miała na sobie kolejną z kreacji rodzimego Domu Mody Auterra, zaś Ametyst Faradobus wystąpił w smokingu uszytym przez artystów-rzemieślników z Faradobus-Kreacje. Głowy państw złożyły podpisy pod kilkoma kopiami dokumentu i przy oklaskach zaprezentowały go zgromadzonym:

[Obrazek: 85_15_12_20_9_01_46.png]

Jako pierwszy głos zabrał gospodarz.

Wasza Cesarska Mość,
Czcigodni Przedstawiciele Narodu Teutońskiego,
Obywatelki i Obywatele Republiki Bialeńskiej,
Kuleżanki i Kuledzy,

nie będzie niczym nowym jeśli powiem, że Teutonię i Bialenię od początku łączy osobliwa więź. Wystarczy w tym momencie wspomnieć o Powstaniu Marcowym, którego niemymi świadkami były właśnie teutońskie miasta i wsie. Ów zryw stał się fundamentem państwowości bialeńskiej i początkiem istnienia nowoczesnej bialeńskiej wspólnoty narodowej. Żywym świadectwem tej tradycji są niektóre miejsca w naszej ojczyźnie, jak chociażby Nowa Auttera, którą Wasza Cesarska Mość miała okazję zwiedzić. Obok tego historycznego fundamentu niepodległościowego znajdują się sprawy mniej uchwytne - osobiste relacje Teutończyków i Bialeńczyków, kontakty kulturowe i rozmaite więzi polityczne. Wymiar symboliczny ma chociażby fakt, że moją bezpośrednią poprzedniczką na fotelu prezydenckim jest etniczna Teutonka.

Kilka miesięcy temu Republika Bialeńska z radością i entuzjazem powitała Teutonię w rodzinie niepodległych polskich państw wirtualnych. Decyzja Waszego Narodu sprawiła nam radość nie z powodu niechęci do kogokolwiek, a przez wzgląd na powrót do Waszych najlepszych tradycji. Wierzymy głęboko, że dzisiejsze suwerenne Cesarstwo stanie się godnym kontynuatorem wszystkich form państwowości teutońskiej. Pokładamy także nadzieję w projekcie jakim jest Unia Niepodległych Państw. W tym przypadku dobrze wróży chociażby udział Królestwa Dreamlandu, z którym łączy nas sojusz i doświadczenie dobrej współpracy.

Z taką samą radością zareagowałem na propozycję Waszej Cesarskiej Mości, aby siąść do stołu negocjacyjnego i nawiązać stosunki bilateralne na szczeblu oficjalnym. Traktat, który właśnie podpisaliśmy jest, w moim przekonaniu, silny właśnie dlatego, że oprócz przysłowiowego papierka istnieje między nami żywa więź, która powinna stać się fundamentem różnego rodzaju współpracy. Wierzę, że oboje będziemy w stanie zachęcić naszych współobywateli do udziału w tym dziele. Niech odrodzenie Teutonii i stabilna sytuacja w Bialenii staną się tego motorem.

Republika Bialeńska szczerze docenia ostatnie kroki Narodu Teutońskiego i jego władz w osobie Waszej Cesarskiej Mości. Widzimy pierwsze owoce tych decyzji i wierzymy, że nie będą to owoce ostatnie. Taką a nie inną postawą pokazujecie, że z Republiką Bialeńską łączą Was te same wartości i to samo podejście do kwestii ładu międzynarodowego. Niech mi zatem będzie wolno odznaczyć Was, Wasza Cesarska Mość, Odznaką Orderu Patrona Republiki, który tym sposobem stanie się materialnym świadectwem tego uznania.

Prezydent Republiki wręczył Cesarzowej pudełko z godłem, w którym znajdowała się gwiazda orderowa

[Obrazek: 3_21_03_20_6_03_50.png]

Dziękuję Waszej Cesarskiej Mości za złożenie w Bialenii wizyty, która, wierzę w to głęboko, stanie się początkiem czegoś dobrego. Jak to zwykle mawiam przy takich okazjach: quod bonum, felix, faustum fortunatumque sit!

RE: Uroczystość podpisania Traktatu [CT - RB] - Joanna Izabela - 16-12-2020

Wasza Ekscelencjo,
Szanowni Bialeńczycy i Teutończycy,
Drodzy Goście Zagraniczni,

dzisiejszy dzień na pewno początkiem czegoś dobrego. Integracja w mikroświecie z jednoczesnym poszanowaniem własnych suwerenności jest sprawą kluczową.
Osiągając pierwszy element jakim jest nawiązanie stosunków dyplomatycznych pozwala nam na wymianę wiadomości, oficjalne wspieranie się w inicjatywach czy prowadzenia narracji.

Bialenia zawsze miała podobne wartości co Teutonia. Dumna, niezależna z jednej strony, z drugiej strony chętna do współpracy opartej na szacunku. Nie trudno było więc mojej osobie wyjść
z propozycją traktatu miedzy naszymi krajami. Cieszy mnie ogromnie, że spotkało się to z aprobatą obecnego prezydenta i mam nadzieje, że również spotka się z akceptacja Zgromadzenia
Narodowego tak aby nasze państwa mogły przyjacielsko rywalizować czy to w zakresie mody, rajdów czy innych dziedzinach.

Wierze, że ten traktat pozwoli nam na wspólny rozwój w zakresie kultury, sportu, oświaty czy nauki oraz daje podwaliny do dalszego zacieśniania więzi. Kto wie co przyniesie przyszłość,
jednak przyszłość związaną z naszymi relacjami widzę w jasnych barwach. Szczególnie, że jak zauważył jego ekscelencja więcej nas łączy niż dzieli.

Pragnę też podziękować za nadanie medalu, jestem szczerze zaskoczona tym wyróżnieniem.

RE: Uroczystość podpisania Traktatu [CT - RB] - Ametyst Faradobus - 16-12-2020

[Obrazek: AP_7311130152.jpg]

Bankiet i integracja delegacji teutońskiej z bialeńską elytą polityczną trwały jeszcze przez kilka godzin. W trakcie kolacji, którego szczegółowy przebieg pozostaje tajemnicą państwową, Prezydent Republiki wzniósł kilka toastów: za Jej Cesarską Mość Joanne Izabelę, za pomyślność Narodu Teutonii, za przyjaźń teutońsko-bialeńską i za pokój w mikroświecie.