• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Narada organizacjna
Szanowne Państwo, Kochani moi,

skoro mamy już ustawę możemy przystąpić do prac nad organizacją Gwardii. Do udziału zapraszam, rzecz jasna, wszystkich zainteresowanych mieszkańców Rzesz i innych ludzi dobrej woli, którzy czują się kompetentni, aby wraz z nami tworzyć to wspaniałe dzieło.

Na początek warto ustalić plan działania. Na początek jako Lew Wolnogradu powinienem wyznaczyć miejsca stacjonowania dla poszczególnych jednostek, co umożliwi formowanie elementu centralnego. Jednocześnie chciałbym zebrać wstępne deklaracje co do przyszłych kontyngentów lennych. W dalszej kolejności pozostaną do rozwiązania kwestie związane z symboliką i umundurowaniem.

Jeśli chodzi o bazy to sugeruję utworzenie póki co dwóch: jednej na wyspie Bialenia, a drugiej na Anatolii. Zgodnie z ustawą zwrócę się też do Dowódcy Sił Zbrojnych z wnioskiem o przyznanie limitów uzbrojenia. Jeśli chodzi o liczebność to myślałem o powołaniu dwóch brygad zmechanizowanych oraz dwóch skrzydeł lotnictwa. Myślę, że tym sposobem i tak prędko osiągniemy limit 15 000 żołnierzy.

Podsumowując proponuję przyjęcie następującego planu działań.

1. Wyznaczenie miejsc stacjonowania i uzyskanie od Dowództwa Sił Zbrojnych limitów w zakresie uzbrojenia.
2. Opracowanie, powołanie i sformowanie jednostek lądowych i powietrznych elementu centralnego i rozpoczęcie naboru kontyngentów lennych.
3. Ustanowienie symboliki, znaków rozpoznawczych, a także umundurowania.
4. Powołanie do służby pierwszych kontyngentów lennych.
5. Rozpoczęcie przygotowań do utworzenia sił morskich.
6. Rozpoczęcie przygotowań do utworzenia oddziałów pogranicznych i milicji miejskich.
prof. net. mgr gen. bryg. rez.
Ametyst Faradobus

Prezydent Republiki Bialeńskiej, Lider Ludu, Lew Wolnogradu,
Król Hirschbergii i Weerlandu, Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika,
Sułtan Faradobaju, Kniaź Jaruzelimy, Uosobienie Pracowitości Etc.

[Obrazek: 1018.png]
Towarzysze,

pozwalam sobie zaprezentować moje propozycje lokalizacji pierwszych baz Gwardii. Po ustaleniu tych kwestii przyjdzie czas na planowanie, jakie i jakich rozmiarów oddziały będą tam stacjonować. Tak jak wspomniałem póki co proponuję ograniczyć się do dwóch baz ogólnowojskowych, z których jedna powstanie na Bialenii właściwej, a druga na Anatolii.

Pierwsza z nich (OBGRB "Prądnik") mogłaby powstać pomiędzy miastami Rybin i Prądnik, właściwie na skraju Polesia. Stacjonowałyby tam jednostki lądowe i lotnicze. Z kolei druga (OBGRB "Anatolia") powstałaby blisko głównego ośrodka tamtejszej władzy, jakim jest Port Arthurberg. W razie potrzeby Miecznik mógłby liczyć na wsparcie tamtejszych jednostek. W bazie tej stacjonowałyby głównie wojska lądowe i mniejsza jednostka lotnicza (np. jedno skrzydło, choć to jeszcze do przedyskutowania). Zlokalizowałbym ją w pobliżu brzegu, więc w przyszłości mogłaby się stać też główną bazą morską.

Załączam też mapkę (przyszłe bazy oznaczyłem na niebiesko, bez podpisywania ich):

[Obrazek: 85_14_11_19_12_22_51.png]
Ametyst Faradobus

[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Janek Sapieha
Aha, tak w ogóle to mi się przypomniało, że kiedyś Ronon przedstawił koncepcję, aby garnizony GR ulokować w wolnych miastach. Nie jest to w chwili obecnej zły pomysł, bo i tak mamy dwa aktywne: jedno na Bialenii, a drugie na Anatolii. Niemniej pozostawiam do rozważenia, bo w zasadzie Prądnik moglibyśmy traktować jako garnizon odpowiedzialny za Wolnograd, a bazę pod Portem Arthurbergiem jako tamtejszy garnizon i bazę morską w jednym. Natomiast ściśle na terenie wolnych miast z czasem utworzymy milicje miejskie.
Ametyst Faradobus

Gwardia Pretoriańska wystawi kontyngent w maksymalnym możliwym składzie.
Z kolei jako Miecznik Portu Arthurberg chciałbym zauważyć, że największej ochrony wymaga południowe wybrzeże Anatolii. Na zachodzie znajduje się wyspa Bialenia, na wschodzie Federacja Nordacka z którą łączy nas pakt wojskowy, na północy również przyjaciele (Batawia, Voxland i FN). Jedyne zagrożenia na południu.
Poprzez ulokowanie garnizonu w wolnych miastach rozumiałem nie tyle lokowanie samych jednostek w miastach, ale ulokowanie tam dowództw i instytucji. Natomiast same jednostki oczywiście nie powinny stacjonować w samych miastach, bo to generalnie niewygodne zarówno dla tychże jednostek, jak i uciążliwe dla ludności.

Jeśli chodzi o wystawienie kontyngentu - to Razorno również deklaruje wystawienie takowego w pełnym składzie, choć oczywiście z racji mniejszych uprawnień będzie to kontyngent mniejszy i słabszy niż ten należący do Andrzeja. Z racji położenia mojego lenna, które jest odseparowane od reszty terenu Rzeszy będzie to kontyngent lotniczy.

Pozostaje kolejna kwestia - sprzętowa. Ametyst proponował by ze strony technicznej (nowoczesności) Gwardia Rzeszy była czymś pomiędzy tym co reprezentują gwardie lenne, a tym co reprezentują nowoczesne Siły Zbrojne RB. Myślę, że to ciekawy i słuszny pomysł... Pozostaje nam decyzja co to wybrania okresu z reala, który stałby się punktem odniesienia do wyboru sprzętu.

Co sądzicie o tym, aby jako punkt odniesienia przyjąć okres przełomu lat 60-tych i 70-tych? Przy czym o ile Gwardia Pretoriańska Venomanii używa sprzętu, który w tamtym okresie był jeszcze używany (ale pochodził z lat wcześniejszych) i to raczej przez pośledniejsze państwa - to Gwardia Rzeszy miałaby sprzęt, który w tym samym okresie był sprzętem nowoczesnym. Byłaby to moim zdaniem kombinacja, która by ze sobą dość spójna. W moim przypadku uprawnienia nie pozwalają na posiadanie samolotów poza takimi z połowy lat 40-tych, ale mógłbym wystawić np. kontyngent,  którym będą śmigłowce - taki Mi-24 doskonale by pasował (nie jesteśmy w realu i mieszanie sprzętu "wschodniego" i "zachodniego" jest jak najbardziej możliwe i nieszkodliwe - w SZ RB też lata odpowiednik Ka-50 obok odpowiednika UH-60 i nic się nie dzieje złego z tego powodu).

Dla przykładu:

W lotnictwie Gwardię Rzeszy mogłyby reprezentować takie maszyny jak odpowiedniki F-4 Phantom, F-111 Aadwark czy F-5 Fredoom Fighter, a kontyngent Andrzeja latałby na odpowiednikach F-86 Sabre czyli na maszynach, które w tym samym czasie jak najbardziej były jeszcze w eksploatacji.

W marynarce - o ile w MW RB niszczyciele są reprezentowane przez okręty typu D-80, które są odpowiednikiem typu Arleigh Burke to GR mogłaby mieć np. odpowiednik typu Spruance czy innego z tego okresu.

W siłach lądowych o ile SZ RB dysponują czołgiem T-4, który jest odpowiednikiem Leoparda-2, to GR miałaby sprzęt na poziomie Leoparda-1 czy M-60.
Marszałek Wielki Ronon Dex
Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Elektor - Prefekt Departamentu Lisewskiego, Posiadacz Lenna Razorno i  Zarządca Lenna Venomania
Burmistrz Bengazi - Przewodniczący Ludowego Komitetu Dżamahiriji
Miecznik Port Arthurberg
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_11_20_1_05_11.png]
Cytat: Poprzez ulokowanie garnizonu w wolnych miastach rozumiałem nie tyle lokowanie samych jednostek w miastach, ale ulokowanie tam dowództw i instytucji. Natomiast same jednostki oczywiście nie powinny stacjonować w samych miastach, bo to generalnie niewygodne zarówno dla tychże jednostek, jak i uciążliwe dla ludności.

Jasne, to tu się rozumiemy. Wydaje mi się, że to dosyć sensowny pomysł. Dowództwo Gwardii Rzeszy jako całości można by ulokować, rzecz jasna, w Wolnogradzie.

Cytat:Co sądzicie o tym, aby jako punkt odniesienia przyjąć okres przełomu lat 60-tych i 70-tych? Przy czym o ile Gwardia Pretoriańska Venomanii używa sprzętu, który w tamtym okresie był jeszcze używany (ale pochodził z lat wcześniejszych) i to raczej przez pośledniejsze państwa - to Gwardia Rzeszy miałaby sprzęt, który w tym samym okresie był sprzętem nowoczesnym. Byłaby to moim zdaniem kombinacja, która by ze sobą dość spójna. W moim przypadku uprawnienia nie pozwalają na posiadanie samolotów poza takimi z połowy lat 40-tych, ale mógłbym wystawić np. kontyngent,  którym będą śmigłowce - taki Mi-24 doskonale by pasował (nie jesteśmy w realu i mieszanie sprzętu "wschodniego" i "zachodniego" jest jak najbardziej możliwe i nieszkodliwe - w SZ RB też lata odpowiednik Ka-50 obok odpowiednika UH-60 i nic się nie dzieje złego z tego powodu).

Prawdę mówiąc myślałem dokładnie o tym samym. Moja gwardia lenna będzie używać głównie sprzętu z lat 40-60, więc odrobinę mniej zaawansowanego niż element centralny.

Wydaje mi się, że będzie to bardzo sensowne rozwiązanie. Dobrze byłoby wydać w tej sprawie jakąś instrukcję wraz z sugerowanym katalogiem sprzętu.
Ametyst Faradobus

Ametyst Faradobus napisał(a):Wydaje mi się, że będzie to bardzo sensowne rozwiązanie. Dobrze byłoby wydać w tej sprawie jakąś instrukcję wraz z sugerowanym katalogiem sprzętu.

Jeżeli chcemy to zrobi na poziomie takim jak robimy nasze SZ RB (a nie za pomocą ordynarnego kopiuj-wklej foty z Sieci) to zakres będzie ograniczony do tego co mam... Przy czym kwestie lotnicze możemy zacząć od razu - bo akurat przecież odtwarzam (po nieobecności w mikroświecie i wymianie kompa) nasze lotnictwo wojskowe (przy okazji je modernizując). Natomiast w kwestii lądowych to musisz dać mi trochę czasu... jak ogarnę sprawy lotnicze (już zbliżam się do końca) to poinstaluję programiki (z masą dodatków), w których robiłem Wojska Lądowe i wtedy zrobimy też GR.

Ustaliłeś, który w proponowanych znaków rozpoznawczych wybierasz - lub jak ma wyglądać, jeżeli masz inny pomysł?

Przejrzę zaraz moje płytki w dodatkami i złożę jakąś propozycję... co dalszej dyskusji i wyboru.
Elektor - Prefekt Departamentu Lisewskiego, Posiadacz Lenna Razorno i  Zarządca Lenna Venomania
Miecznik Port Arthurberg

Chodzi Ci o znaki ogólnie Gwardii Rzeszy czy gwardii lennych?
Ametyst Faradobus

O znak rozpoznawczy dla Gwardii Rzeszy.

Tutaj złożyłem propozycję - http://spolecznosc.bialenia.org.pl/showt...hp?tid=780
Tutaj kontynuowano dyskusję - http://spolecznosc.bialenia.org.pl/showt...hp?tid=942, byłeś "za" - ale nie określiłeś, który w końcu z dwóch proponowanych stanie się znakiem rozpoznawczym GR?
Miecznik Port Arthurberg

[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Ametyst Faradobus
Mi się wydaje, że pierwsza wersja (zielono-purpurowa) będzie lepsza.
Ametyst Faradobus

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości