• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Narada organizacjna
Cytat:Mi się wydaje, że pierwsza wersja (zielono-purpurowa) będzie lepsza.
Osobiście nie jestem zwolennikiem nadmiaru kolorów w znakach rozpoznawczych - stąd bardziej podoba mi się wersja tylko z purpurą. Ale to Ty rządzisz w Rzeszy - uważasz, ze lepszy będzie ten z dwoma kolorami koła to tak będzie.

A sprzętowo... to co myślisz o realowym samolocie F-4 Phantom (oczywiście będziemy musieli go jakoś nazwać "po naszemu")? Mam całkiem ładny dodatek tej maszyny w FSX, paint kit też do niego jest... czyli w zasadzie można dowolnie go pomalować i oznakować. Do założeń moim zdaniem pasuje idealnie. Jak zatwierdzasz - to siądę i testowo takiego przygotuję (to sporo dłubaniny graficznej, a więc najpierw chce mieć sam typ zatwierdzony)
Marszałek Wielki Ronon Dex
Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Elektor - Prefekt Departamentu Lisewskiego, Posiadacz Lenna Razorno i  Zarządca Lenna Venomania
Burmistrz Bengazi - Przewodniczący Ludowego Komitetu Dżamahiriji
Miecznik Port Arthurberg
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_11_20_1_05_11.png]
Cytat: Osobiście nie jestem zwolennikiem nadmiaru kolorów w znakach rozpoznawczych - stąd bardziej podoba mi się wersja tylko z purpurą. Ale to Ty rządzisz w Rzeszy - uważasz, ze lepszy będzie ten z dwoma kolorami koła to tak będzie.

To mogę poczekać jeszcze kilka dni, może nagle pojawią się jeszcze zwolennicy samej purpury, a jeśli nie to pozostaniemy przy wersji podwójnej.

Cytat:A sprzętowo... to co myślisz o realowym samolocie F-4 Phantom (oczywiście będziemy musieli go jakoś nazwać "po naszemu")? Mam całkiem ładny dodatek tej maszyny w FSX, paint kit też do niego jest... czyli w zasadzie można dowolnie go pomalować i oznakować. Do założeń moim zdaniem pasuje idealnie. Jak zatwierdzasz - to siądę i testowo takiego przygotuję (to sporo dłubaniny graficznej, a więc najpierw chce mieć sam typ zatwierdzony)

Brzmi to bardzo dobrze. Wydaje mi się, że idealnie wpisze się w nasze założenia i wymagania.
prof. net. mgr gen. bryg. rez.
Ametyst Faradobus

Prezydent Republiki Bialeńskiej, Lider Ludu, Lew Wolnogradu,
Król Hirschbergii i Weerlandu, Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika,
Sułtan Faradobaju, Kniaź Jaruzelimy, Uosobienie Pracowitości Etc.

[Obrazek: 1018.png]
Ametyst Faradobus napisał(a):Brzmi to bardzo dobrze. Wydaje mi się, że idealnie wpisze się w nasze założenia i wymagania.

No to dla przykładu...

[Obrazek: jsKx22Q.png]

[Obrazek: MSG8PCC.png]

[Obrazek: WvWnN5Q.png]

Znaki takie jakie wybrałeś... w sumie mogą być. Na stateczniku pionowym flaga Rzeszy - w przypadku gdy maszyna będzie z kontyngentu lennika to w tym miejscu umieści się flagę lenna i dodatkowo pod kabina będzie można umieścić miniaturkę znaku rozpoznawczego gwardii lennika. Numerek jest przypadkowy... finalnie da się jakąś systematykę numerowania.
Elektor - Prefekt Departamentu Lisewskiego, Posiadacz Lenna Razorno i  Zarządca Lenna Venomania
Miecznik Port Arthurberg

[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Ametyst Faradobus
[Obrazek: YIZMUwC.png]

Co do sprzętu lądowego- zapraszam do przejrzenia naszej oferty - https://helmutpohl.wixsite.com/tauzen

Z chęcią dostarczymy BWP, czołgi, pojazdy z okresu 60-70, dostosowane do potrzeb i wymagań klienta.

Dla przykładu - Transporter opancerzony Kanczyl to sprawdzona konstrukcja z okresu... https://helmutpohl.wixsite.com/tauzen/po...pancerzone

[Obrazek: 107410_screenshots_20191101185813_1.jpg]

Czołg Tapir 1 jest nieco młodszy... Ale możemy poszukać czołgów M60 i ewentualnie M48 w naszych archiwach.

[Obrazek: 107410_screenshots_20191101185109_1.jpg]

Ogólnowojskowy Tauzen Kaberu doskonale pokonuje każdy teren, ma wspaniałą cenę do jakości i powinien pasować do założeń czasowych.

[Obrazek: 107410_screenshots_20191101184237_1.jpg]

http://spolecznosc.bialenia.org.pl/showt...p?tid=1052
[-] 2 użytkowników podziękowało za ten post:
  • Ametyst Faradobus, Janek Sapieha
> No to dla przykładu...

Brawo!

A co do powyższej propozycji to też wygląda to bardzo ładnie. Myślę, że w tej sytuacji możemy sformułować jakoś nasze potrzeby, aby móc złożyć zamówienia.

Czy zatem koncepcja lokalizacji baz, którą przedstawiłem nie budzi większych sprzeciwów?
Ametyst Faradobus

Nie zgłaszam sprzeciwu co do lokalizacji baz.

Sądzę, ża Lew powinien stworzyć miejsce, gdzie lennicy mogliby zgłaszać swoje kontyngenty do Gwardii Rzeszy.
Miecznik Port Arthurberg

To też dobry pomysł.
Ametyst Faradobus

Bazy zostały utworzone, przystąpiliśmy do ich budowy. Na wszelki wypadek pod jurysdykcję ich dowódców podchodzić będą całe "kwadraty" na mapie, które będzie można póki co wykorzystywać do celów ćwiczeniowych. Pozostaje kwestia oddziałów, które będą tam ulokowane. Jeśli idzie o element centralny to proponuję, aby w każdej bazie utworzyć brygadę zmechanizowaną typu A (według dawnych wzorców SZRB) oraz po trzy-cztery eskadry lotnictwa (obrony powietrznej, transportowa, taktyczna, patrolowo-szturmowa).
Ametyst Faradobus

Ametyst Faradobus napisał(a):Jeśli idzie o element centralny to proponuję, aby w każdej bazie utworzyć brygadę zmechanizowaną typu A (według dawnych wzorców SZRB) oraz po trzy-cztery eskadry lotnictwa (obrony powietrznej, transportowa, taktyczna, patrolowo-szturmowa).

Ta struktura w nieco zmienionej formie jest obecnie strukturą współczesnych SZ RB - nie uważasz, że skoro GR ma być czymś na poziomie lat 60-tych i 70-tych... no powiedzmy do pierwszej połowy lat 70-tych - to ta struktura jest zanadto nowoczesna? Odzwierciedla współczesne trendy czyli usamodzielnienia batalionów. Proponowałbym jednak oprzeć struktury GR na czymś bardziej odzwierciedlającym rozwiązania taktyczno-organizacyjne z początku lat 70-tych? Oczywiście można zrobić na wzór struktur brygadowych SZ RB i tylko podmienić sprzęt - jednak moim zdaniem lepiej opracować nowe czyli takie "bardziej stare".

Tyle, że obecnie restrukturyzuję lotnictwo - zostało mi jeszcze lotnictwo Marynarki Wojennej, które chciałbym najpierw skończyć. Na razie nic nie widać na stronie (tylko pewne informacje w tym temacie na Forum, ale to po prostu wymaga sporo pracy w zaciszu komputera.

Przy tej okazji mogę zrobić struktury i sprzęt dla lotnictwa GR - potem natomiast poinstaluje w kompie programik i dodatki, w którym tworzyłem Wojska Lądowe i zrobi się strukturę dla tej Brygady GR. Myślę, ze ciekawsza będzie gdy będzie inna, odrębna i specjalnie zrobiona.

Jeśli chodzi o lotnictwo to rozumiem, że odpowiednik realowego Phantoma zatwierdzasz jako samolot dla eskadry lotnictwa taktycznego? Dla eskadry obrony powietrznej trzeba by wybrać chyba inny samolot... zastanawiałem się nad dwoma typami jako kandydatami czyli odpowiednik lekkiego F-5 Fighting Falcon i F-15 Eagle. Ten pierwszy wszedł do służby w 1962 i pasowałby w sumie idealnie, bo używany obecnie do szkolenia w OSSP F-1 to odpowiednik jego niedoszłego następcy (z 1982) czyli F-20 Tigershark. F-15 chyba trochę za nowoczesny... wszedł do służby w 1972, ale wtedy reprezentował bardzo wysoki poziom techniczny. Możemy na razie przyjąć odpowiednik F-5, a ewentualnie za jakiś czas, gdy będziemy modernizować GR to wtedy dopiero F-15.

Patrolowo-szturmowa? Może na OV-10? Akurat będę takie przygotowywał dla KD (zamówili w RAT), to zrobię też dla GR. Bronco wszedł do regularnej służby w 1969 to by pasowało idealnie. Nad transportowym sprzętem się pomyśli... niby pasowałby C-130, ale ten stary dodatek do FSX nie chce współpracować pod Win10. Coś poszukam...
Miecznik Port Arthurberg

Cytat: Ta struktura w nieco zmienionej formie jest obecnie strukturą współczesnych SZ RB - nie uważasz, że skoro GR ma być czymś na poziomie lat 60-tych i 70-tych... no powiedzmy do pierwszej połowy lat 70-tych - to ta struktura jest zanadto nowoczesna? Odzwierciedla współczesne trendy czyli usamodzielnienia batalionów. Proponowałbym jednak oprzeć struktury GR na czymś bardziej odzwierciedlającym rozwiązania taktyczno-organizacyjne z początku lat 70-tych? Oczywiście można zrobić na wzór struktur brygadowych SZ RB i tylko podmienić sprzęt - jednak moim zdaniem lepiej opracować nowe czyli takie "bardziej stare".

Ja tak trochę kierowałem się przyszłą współpracą z SZ RB, ale jeżeli nie będzie Wam przeszkadzać, że oddziały GR będą miały nieco inną strukturę to nie ma problemu, jestem za. Pamiętajmy jednak, że Gwardia to nadal stosunkowo niewielka formacja, więc i samodzielność jednostek powinna być większa.

Cytat:Przy tej okazji mogę zrobić struktury i sprzęt dla lotnictwa GR - potem natomiast poinstaluje w kompie programik i dodatki, w którym tworzyłem Wojska Lądowe i zrobi się strukturę dla tej Brygady GR. Myślę, ze ciekawsza będzie gdy będzie inna, odrębna i specjalnie zrobiona.

Super, kolejność nie jest sztywna, a też nie musimy się spieszyć. W razie potrzeby mogę pomóc.

Cytat:Jeśli chodzi o lotnictwo to rozumiem, że odpowiednik realowego Phantoma zatwierdzasz jako samolot dla eskadry lotnictwa taktycznego? Dla eskadry obrony powietrznej trzeba by wybrać chyba inny samolot... zastanawiałem się nad dwoma typami jako kandydatami czyli odpowiednik lekkiego F-5 Fighting Falcon i F-15 Eagle. Ten pierwszy wszedł do służby w 1962 i pasowałby w sumie idealnie, bo używany obecnie do szkolenia w OSSP F-1 to odpowiednik jego niedoszłego następcy (z 1982) czyli F-20 Tigershark. F-15 chyba trochę za nowoczesny... wszedł do służby w 1972, ale wtedy reprezentował bardzo wysoki poziom techniczny. Możemy na razie przyjąć odpowiednik F-5, a ewentualnie za jakiś czas, gdy będziemy modernizować GR to wtedy dopiero F-15.

Patrolowo-szturmowa? Może na OV-10? Akurat będę takie przygotowywał dla KD (zamówili w RAT), to zrobię też dla GR. Bronco wszedł do regularnej służby w 1969 to by pasowało idealnie. Nad transportowym sprzętem się pomyśli... niby pasowałby C-130, ale ten stary dodatek do FSX nie chce współpracować pod Win10. Coś poszukam...

No ja się tu zdaje na Twoje zdanie i doświadczenie, ale generalnie jest ono zbieżne z naszymi wcześniejszymi ustaleniami, więc tym bardziej nie mam co oponować. 

Zatem kwestie sprzętu mamy już ustaloną, więc postarajmy się jakoś teraz przygotować schemat struktur poszczególnych oddziałów, aby potem przejść do kwestii szczegółowych, do projektowania i formowania. Wówczas wszystko pójdzie sprawniej.

Przy okazji jeszcze jedna sprawa: uważam, że poza symbolami dla lotnictwa warto zastanowić się nad innymi symbolami GR. Gwardia powinna otrzymać główne logo, które nosiliby zarówno żołnierze elementu centralnego, jak i kontyngentów lennych. Mam też pewien pomysł co do oznaczeń stopni, ale o tym może za chwilę.
Ametyst Faradobus

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości