• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dej
[Obrazek: zrvbho.png]

Dej (czyt. Deż) – miasto w północno-zachodniej Anatolii, ważny ośrodek handlowo-wypoczynkowy.

Miasto znane jest ze znajdującego się w nim szpitala pediatrycznego, specjalizującego się w leczeniu chorych córek.

Etymologia

Nazwa miasta pochodzi od nazwiska wybitnego katechona, Gheorghe Gheorghiu-Deja.

Demografia

Miasto zamieszkałe jest przez 14 882 mieszkańców. Grupę przeważającą stanowią kobiety w wieku 16-34 lat. Gęstość zaludnienia to 354,2 os./km².

Historia

Dej uzyskał prawa miejskie w 1374 roku, kiedy to według miejscowej legendy, miejscowy książę Naiw II nadał je po długich prośbach i błaganiach mieszkańców, mimo że miasto nie posiadało nawet rynku, zaś większość osób utrzymywała się z rolnictwa.

Między wiekiem XVI a XIX w okolicach Deju dochodziło do licznych bitew i potyczek wojsk najemnych, najczęściej walczących na rzecz zwaśnionych rodów arystokratycznych o prawo do połowów karpii w pobliskich jeziorach.

Podział administracyjny

Obszar miasta podzielony jest na 4 osiedla: Rykany, Żygrany, Kisidże oraz Jabranki.
Idealne miasto do prowadzenia przyszłych kampanii wyborczych. Dziękuję za przybliżenie mi życia zwykłych Bialeńczyków, którzy zasługują na więcej.
Częścią każdego nowoczesnego miasta są hipsterskie murale. I Dej takie ma:

[Obrazek: 56444302_1111954235632003_70008595407364...e=5D4F4C86]
Drama

Drama to wieś położona 3 km na wschód od Deju, nad jeziorem Kakatiella.

Założona została przez osadników surmeńskich, sprowadzonych w XVII w. przez księcia Baita VI w celu przeprowadzenia melioracji terenu. Wykopane zostały przez nich cztery kanały, w tym najważniejszy, kanał B. Później ich liczba została powiększona do ośmiu.

Corocznie w Dramie odbywają się dożynki, podczas których wybierana jest przez mieszkańców wsi królowa dożynek. Może ona przez następny rok posługiwać się zaszczytnym tytułem Drama Queen.
Oddział PSS „Społem” w Dej ogłosił rozpoczęcie nowej akcji promocyjnej – od dziś w ich sklepach można zbierać naklejki które będzie można wymienić na zabawkę z Gangu Kosmaków, np. tą oto Marsjankę Marię:

[Obrazek: twdtxu.jpg]

Podobno już w pierwszych 2 godzinach obowiązywania promocji aresztowano już ponad 5 osób za próbę kradzieży naklejek, więc jak widać akcja cieszy się dużym powodzeniem. Tymczasem w związku z nią, lokalne Koło Gospodyń Miejskich ogłosiło że jutro wyda bardzo ważne oświadczenie na bardzo ważny temat.
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Akrypa Ali Shariati
Czy akcja ta ma związek z błyskawicznym rozwojem astronautyki w Federacji Nordackiej?
> Czy akcja ta ma związek z błyskawicznym rozwojem astronautyki w Federacji Nordackiej?

Nie potwierdzam ani nie zaprzeczam.
Czy Dej planuje zostać miastem partnerskim Egvalu?
~baronessa Maria von Primisz

drugi prezydent Republiki
wielokrotna posłanka i marszałkini, założycielka i liderka partii Jedna Bialenia
założycielka i właścicielka klubu Galacticos Wolnograd
selekcjonerka reprezentacji Republiki Bialeńskiej w piłce nożnej
Czy będzie można dostać Kosmaka w prezencie jak powiem, że mam chorom teściowom?
Pierwsza Przewodnicząca, Imouto, Liderka Rewolucji, Uczestniczka Powstania Marcowego
Akrypa Ali Shariati, Али Шариати Aкриловый, Ακρυπα Αλί Σάριατι, الاكريليك علي شريعتي
Obywatelka Bialenii pochodzenia Teutońskiego, Imanka Szyizmu, XXIX Prezydent RB

> Czy Dej planuje zostać miastem partnerskim Egvalu?

A gdzie to?

> Czy będzie można dostać Kosmaka w prezencie jak powiem, że mam chorom teściowom?

Tricky question, ale przecież wy nie macie teściowej.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości