• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Marlboro
#1
[Obrazek: images?q=tbn%3AANd9GcS3-Je0qsk3NsBf6bGpg...T&usqp=CAU]

Marlboro to stolica anatolijskiego Dixielandu i jedno z największych miast na całej wyspie (ok. 200 tys. ludności). Miasto słynie z okolicznych, największych w Bialenii plantacji tytoniu oraz dużej grupy ludności czarnoskórej (ok. 15 procent. 

Historia Marlboro sięga XVIII w., kiedy to powstała tu państwowa plantacja tytoniu Lordów Protektorów Nowej Bialenii (oficjalna nazwa Anatolii w latach 1710-18231 Miasto nosiła wówczas nazwę "Filipia" (na cześć ówczesnego króla Bialenii 2). Około 1800 roku Filipię zamieszkiwało już 20 tys. osób, 1/4 osadników z Wyspy Bialenii (administracja plantacji i miasta, właściciele sklepów) oraz 3/4 ludności rdzennej, która dobrowolnie zatrudniła się w okolicach. Miasto nie ucierpiało w czasie powstania valhallijskiego, następnie stało się częścią niezależnego Cesarstwa Valhalli, które zdecydowało się kontynuować działalność plantacji. 

W 1876 roku plantacja wykupiona została przez lorda Marlboro (dreamlandzkiego migranta w drugim pokoleniu, zasymilowanemu ze społeczeństwem valhallijskim), którego rodzina sprawowała pieczę nad lokalną gospodarką do końca Wielkiej Wojny Mikroświatowej w 1945 roku. Valhallijska Socjalistyczna Republika Rad przejęła plantację u szczytu jej sukcesów ekonomicznych. Miasto liczyło wówczas 80 tys. mieszkańców. Utworzono Państwowe Gospodarstwo Plantacyjne, które w dalszym ciągu prężnie się rozwijało. Kres świetności miasta położyła anatolijska wojna domowa, rozpoczęta w 1963 roku, w wyniku antykomunistycznego powstania,rozpoczętego po śmierci Towarzysza Wandy3 i upadku socjalizmu w sąsiedniej Bialenii. Marlboro stanęło po stronie Republiki Anatolijskiej. 

Republika Bialeńska przejęła władzę w mieście w 2014 roku. Zastała w większości zaniedbaną plantację oraz podupadłe wyludnione miasto, liczące niespełna 10 tys. mieszkańców. Na efekty dobrego gospodarowania nie trzeba było długo czekać. Plantacje objęły największe tereny w swoich dziejach, zaś potrzeba pracowników oraz dobre ich opłacanie zachęciło robotników z całej Nordaty i Sambanafryki do zasilenia szeregu mieszkańców. W ten sposób powstało wieloetniczna społeczność, która ulega niezwykle szybkiej bialenizacji.

1 A. Swarzewski, Historia Anatolii, 2014, http://spolecznosc.bialenia.org.pl/showt...p?tid=1274
2 A. Swarzewski, Poczet władców Bialenii, 2018, http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=843&t=26556
3. A. Swarzewski, Historia Anatolii... 


Piosenka napisana na początku anatolijskiej wojny domowej. 

[Obrazek: NOLA+French+Quarter+3.jpg?format=1000w]
Centrum miasta

[Obrazek: marlboro_man-e1375976289433-1030x655.jpg]
Reklama produkowanych z marlborańskiego tytoniu papierosów. Lord Marlboro na tle plantacji (1896).
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Ametyst Faradobus
#2
Planujesz wnioskować o nadanie praw wolnomiejskich, czy wystarczy status miasta Rzeszy?
prof. net. mgr gen. bryg. rez.
Ametyst Faradobus

Prezydent Republiki Bialeńskiej, Lider Ludu, Lew Wolnogradu,
Król Hirschbergii i Weerlandu, Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika,
Sułtan Faradobaju, Kniaź Jaruzelimy, Uosobienie Pracowitości Etc.

[Obrazek: 1018.png]
#3
Status miasta będzie w pełni wystarczający.
#4
A to ten status już ma to nic nie muszę robić. Możesz ewentualnie zmienić nazwę wątku na "Miasto Rzeszy Malboro", chyba że miejscowi nas zabiją.
prof. net. mgr gen. bryg. rez.
Ametyst Faradobus

Prezydent Republiki Bialeńskiej, Lider Ludu, Lew Wolnogradu,
Król Hirschbergii i Weerlandu, Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika,
Sułtan Faradobaju, Kniaź Jaruzelimy, Uosobienie Pracowitości Etc.

[Obrazek: 1018.png]
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości