• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Siły morskie
Ametyst Faradobus napisał(a):To może Jedisan?
A dokładniejsze położenie? Jest ustalone?

Możesz "nabazgrać" na tej mapie... byle jak, byle paintem itp. Nazwy i położenia (jak nie ma czerwonego punktu) miejscowości na Anatolii? Trzeba z tym porządek wreszcie zrobić, a ja nie mam czasu skakać po "milionie" postów. Jak to zrobisz to w sobotę skończę mapę Anatolii.

Moim zdaniem najlepszym położeniem byłby chyba kwadrat K22-I (20080-26101), ale się nie upieram... choć tam pusto i do "głębokiej wody" niedaleko. Ale pokaż, gdzie ten Jedistan (albo która to miejscowość na mapie)
Marszałek Wielki Ronon Dex
Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Elektor - Prefekt Departamentu Lisewskiego, Posiadacz Lenna Razorno i  Zarządca Lenna Venomania
Burmistrz Bengazi - Przewodniczący Ludowego Komitetu Dżamahiriji
Miecznik Port Arthurberg
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_11_20_1_05_11.png]
Już dawno to zrobiłem: http://spolecznosc.bialenia.org.pl/showt...1#pid14501
prof. net. mgr gen. bryg. rez.
Ametyst Faradobus

Prezydent Republiki Bialeńskiej, Lider Ludu, Lew Wolnogradu,
Król Hirschbergii i Weerlandu, Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika,
Sułtan Faradobaju, Kniaź Jaruzelimy, Uosobienie Pracowitości Etc.

[Obrazek: 1018.png]
Ametyst Faradobus napisał(a):Już dawno to zrobiłem: http://spolecznosc.bialenia.org.pl/showt...1#pid14501
Nie do końca się niestety zgadza, ale wyprostujemy. Big Grin

Można zrobić bazę w Jedisan... choć to trochę blisko 1 BMW w Chylonii (a nie żadnym Abdulstaden... to pomyłka), ale OK. Skoro miasto jest, zaznaczone jako portowe i opisałeś je na już w Rzeszy to niechaj Główna Baza Morska Gwardii Rzeszy powstanie w Jedisan.
Elektor - Prefekt Departamentu Lisewskiego, Posiadacz Lenna Razorno i  Zarządca Lenna Venomania
Miecznik Port Arthurberg

Trochę mnie dzisiaj real ciśnie... ale poprawiłem kwestię pancernika BB-2 ORB "Niezwyciężony", nieco zmieniając ostatnią (trzecią) modernizację okrętu, ale niewiele:

- zmieniłem działa GSU-2-127A na GSU-1-127 czyli takie jak używane na fregatach F-20, które trafią do Rzeszy,

- zmieniłem działka (do obrony przed małymi jednostkami i dywersją) 20 mm GSU-1-20 na mniejszą ilość dział 40 mm GSU-2-40 czyli takie same jak na fregatach F-20 i korwetach K-40,

- pozostawiłem systemy obrony bezpośredniej GSA-6-20 - bo są popularne zarówno w MW RB, jak i gwardiach (choćby w moim kontyngencie) - nie ma problemów zaopatrzeniowych,

- pozostawiłem wyrzutnię plot MSA-8-2, bo taką samą ma przekazywany Rzeszy lotniskowiec i fregaty F-20,

- pozostawiłem wyrzutnie MSS-4-1 - bo takowe są też na F-20 i K-40.

- oczywiście bez zmian uzbrojenie główne czyli działa 380 mm

Okręt w tej formie jest gotowy do przekazania Rzeszy.
Miecznik Port Arthurberg

[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Ametyst Faradobus
Marynarka Wojenna przekazała dziś Gwardii Rzeszy dwie fregaty oraz lotniskowiec. Należy pomyśleć nad dalszą organizacją sił morskich, a także nad przechrzczeniem okrętów. Macie jakieś propozycje? Może weźmy nazwy od miast i regionów Rzeszy (Polesie, Oceania, Dar Pomorza, Anatolia)?
Ametyst Faradobus

Ametyst Faradobus napisał(a):Może weźmy nazwy od miast i regionów Rzeszy (Polesie, Oceania, Dar Pomorza, Anatolia)?
Ale to dublowania nazw jednostek MW RB, bo przecież od regionów i tym podobnych to nazywamy niszczyciele w MW RB.

Niszczyciele ORB "Polesie" (D-82) i ORB "Anatolia" (D-83) to już są, a dla tych dwóch nowych (budowie w stoczni w Sateda) przewidziałem ORB "Oceania" (D-89) i ORB "Lisewszczyzna" (D-90) - już są wykonane, tylko wrzucam to stopniowo na forum... zgodnie z ustaleniami o rozciągnięciu zmian w czasie.
Miecznik Port Arthurberg

To może dla odmiany właśnie Dar Pomorza, Dar Polesia, Dar Młodzieży, Dar Lenników itp.?
Ametyst Faradobus

Niby może być... chociaż przyznam, ze "Pomorze" i "Dar Pomorza" to trochę brzmi "tak sobie". A może "oryginalnie" czyli od nazwisk osób zasłużonych dla RB i Rzeszy? W MW RB okręty desantowe są nazywane od fikcyjnych postaci z przedinternetowej historii Bialenii, ale od nazwisk internetowych Bialeńczyków nie nazywano okrętów MW RB.
Miecznik Port Arthurberg

To możemy zacząć od tych, których dzisiaj nie ma w Bialenii. Współinicjatorem powstania Rzeszy był Albert de Medici - może od niego weźmy pierwszą nazwę?
Ametyst Faradobus

Można, ale sądzę, że w pierwszej kolejności należałoby uhonorować Andrzeja Swarzewskiego (długoletni prezydent i osoba, która Rzeszę przecież wspierała dość mocno, no i przecież bywał Miecznikiem) - może nazwiemy ten lotniskowiec jego imieniem? Moim zdaniem zasłużył, jak nikt inny.

Ale fregata "Albert de Medici" może być jak najbardziej.

A przy okazji... jaki damy skrót? 

Mamy już takie:
- ORB czyli "Okręt Republiki Bialeńskiej",
- OGR czyli "Okręt Gwardii Razorna",
- OGL czyli "Okręt Gwardii Lisendorff"

Skrót oczywiście nie musi być trzyliterowy, może mieć też cztery litery... tylko ORZB to tak mi średnio wygląda. Masz jakiś pomysł? Bo to by trzeba umieścić m.in. w dokumentach i np. na sylwetkach z nazwami i banderą.
Miecznik Port Arthurberg

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości