• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Święto Powstania Marcowego
#1

[Obrazek: thumb_3_11_10_20_6_26_18.png]

Obchody Święta Powstania Marcowego


21 marca 2021


21 marca, rocznica bohaterskiego zrywu, to tradycyjnie w Wolnogradzie i innych miastach Bialenii czas radosnego świętowania i upamiętniania bojowników. Od rana na ulicach i placach spotkać można weteranów walk, obwieszonych odznaczeniami jak choinki. Zgodnie z tradycją ludzie wręczają im kwiaty, alkohol i inne drobne prezenty dziękując za zwycięstwo i niepodległą ojczyznę.


[Obrazek: Obraz.png]


[Obrazek: Obraz.png]


W tym roku główne obchody Święta Powstania Marcowego odbywają się na stołecznym Wzgórzu Muammara w Dzielnicy Marcowej. W obecności najwyższych władz Republiki odsłonięto tam dziś rano monument ku czci Bohaterów Marca. Trzy segmenty symbolizują trzech przywódców zrywu: Janka Kaniewskiego, Akrypę Ali Shariati oraz Andrzeja Swarzewskiego.


[Obrazek: Obraz.png]


W tym samym czasie w innych częściach kraju odbywają się uroczystości lokalne. Pod tysiącami istniejących pomników w Rzeszy i Dżamahiriji również złożono wieńce w imieniu władz centralnych, lokalnych, instytucji, kolektywów oraz zwykłych ludzi. Wielu weteranów w ostatnich dniach podróżowało po kraju na koszt państwa, aby spotykać się z młodzieżą szkolną, która zamiast uczyć się patriotyzmu bardzo często zaczepia i napada starszych ludzi.


[Obrazek: Obraz.png]


Pomnik Powstańców Marcowych w Garbowie


Z okazji Święta Związek Pocztowy Republiki Bialeńskiej wyemituje dziś okolicznościowy znaczek - będzie go można dostać już dziś o godzinie 21:00.

prof. net. mgr gen. bryg. rez.
Ametyst Faradobus

Prezydent Republiki Bialeńskiej, Lider Ludu, Lew Wolnogradu,
Król Hirschbergii i Weerlandu, Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika,
Sułtan Faradobaju, Kniaź Jaruzelimy, Uosobienie Pracowitości Etc.

[Obrazek: 1018.png]
[-] 7 użytkowników podziękowało za ten post:
  • Helwetyk, Iwan Pietrow, Joahim-von-R, Karol Medycejski, Michał Jerzy Potocki, Ronon Dex, Thomas von Lisendorff
#2
[Obrazek: Cu1ztqm.jpg]
Jego Najwierniejsza Mość, Michał IV
Z Bożej łaski i woli Narodu król Polski, wielki książę litewski, ruski, pruski, mazowiecki,
żmudzki, kijowski, wołyński, podolski, podlaski, inflancki, smoleński, siewierski i czernihowski,
etc. etc.

[Obrazek: CA9Wgy1.png]
[-] 3 użytkowników podziękowało za ten post:
  • Ametyst Faradobus, Joahim-von-R, Thomas von Lisendorff
#3
Wasza Ekscelencjo,

Trudno nie zauważyć powiązań miedzy naszymi państwami, nawet w Powstaniu Marcowym które wiąże się również z Teutonią. Dzisiejszy dzień jest na pewno znaczący dla Bialenii ale jest równie ważny dla nas. Mamy nadzieje, że kolejne lata nie będą wymagały rozlewu krwi, a poszanowanie wolności będzie na pierwszym miejscu. Proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia z okazji rocznicy oraz w ramach upamiętnienia tego wydarzenia złożyliśmy wieniec pod pomnikiem Bohaterów Marca.

[Obrazek: IMG_20181008_181150.jpg?fit=976%2C1438&ssl=1]
[-] 3 użytkowników podziękowało za ten post:
  • Ametyst Faradobus, Joahim-von-R, Thomas von Lisendorff
#4
Czcigodny Panie Prezydencie!
Drodzy Bialeńczycy!

Dziś Bialenia z dumą świętuje kolejną rocznicę zrywu, który na lata dał jej wolność i niepodległość. Dumny powstaniec marcowy z popiołów wzniósł stabilny i bezpieczny dom dla swojej bialeńskiej rodziny. Z dumą i my przyglądamy się jednemu z najpotężniejszych dziś państw, które jest inspiracją dla wielu i domem dla spragnionych wolności.
Z okazji Święta Powstania Marcowego w imieniu swoim oraz narodu brodryjskiego składam Wszystkim Bialeńczykom życzenia wszelkiej pomyślności. Niech Bialeński Naród nadal z dumą niesie swój sztandar, wzniesiony ponad inne sztandary. Niech żyje Bialenia!

[Obrazek: pobrany_plik_1.png]
[-] 4 użytkowników podziękowało za ten post:
  • Ametyst Faradobus, AndrzejSwarzewski, Joahim-von-R, Thomas von Lisendorff
#5
Cytat:
[Obrazek: herbjerzyiii.png]
Wasza Ekscelencjo Prezydencie
Szanowni Bialeńczycy!

Nie zaniedbajcie faktu Waszego dzisiejszego Święta! Niepodległość to właśnie rzecz święta; okupiona krwią i łzami jest tym piękniejsza i zapamiętana w świadomości Narodu. W imieniu Jego Królewskiej Mości Jana V Orańskiego oraz całej szlachty i mieszczaństwa Rzeczpospolitej życzę Wam radości każdego dnia. Gaudete!

abp Tadeusz von Hippogriff-Piccolomini,
Podkanclerzy Wielki
(-)  Taddeo von Hippogriff-Piccolomini
[-] 3 użytkowników podziękowało za ten post:
  • Ametyst Faradobus, Joahim-von-R, Thomas von Lisendorff
#6
Drodzy Bialeńczycy!
Życzę Wam wszystkiego najlepszego w dniu kolejnej rocznicy początku współczesnej Bialenii. 9 lat to piękna liczba. Nikt z powstańców marcowych nie bierze już aktywnego udziału w życiu politycznym Bialenii, więc można chyba powiedzieć, że Bialenia nas "przeżyła", nie zniknęła z Mikroświata wraz z nami. Życzę obecnym elitom, by i one miały komu przekazać państwo.
Niech się święci 21 marca!
[-] 3 użytkowników podziękowało za ten post:
  • Ametyst Faradobus, Joahim-von-R, Thomas von Lisendorff
#7
Wasza Ekscelencjo, Prezydencie,
Szanowni Bialeńczycy,

Choć już J.E. Podkanclerzy zabrał głos, także i ja chciałbym złożyć serdeczne życzenia z okazji tak ważnej dla Was i Waszego państwa rocznicy, dzięki której możecie żyć w niepodległym kraju. Pielęgnujcie pamięć o tych wydarzeniach, bo pamięć o historii swego narodu i kraju to rzecz istotna dla zachowania tożsamości narodowej. Pamiętajcie jednak, że pojednanie z dawnymi wrogami jest rzeczą ważną i do jedności dążcie — tak ze swymi przyjaciółmi, jak i dawnymi przeciwnikami.
Życzę Wam wszystkiego dobrego w tym czasie, jak i na dalsze życie — zwłaszcza w życiu realnym. Szczęść Wam Boże!


Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Ambasador Rzeczypospolitej Obojga Narodów
w Republice Bialeńskiej
[-] 3 użytkowników podziękowało za ten post:
  • Ametyst Faradobus, Joahim-von-R, Thomas von Lisendorff
#8
[Obrazek: 800px-Medici_popes.svg.png]

Wasza Ekscelencjo,
Dostojny Towarzyszu Prezydencie,
Czcigodni Mieszkańcy Republiki,

w imieniu Jego Świątobliwości Piotra, wszystkich mieszkańców Państwa Kościelnego Rotria, ale także i swoim pragnę złożyć Wam najserdeczniejsze gratulacje z okazji dziewięciolecia Waszej Współczesnej Państwowości. Oby ta liczba nieustannie się mnożyła - tworzona przez kolejne pokolenia Bialeńczyków. Państwo Kościelne Rotria pragnie Wam życzyć kolejnych lat owocnego rozwoju, pod ręką Czcigodnego Przodownika Pana Prezydenta Ametysta, wspaniałej aktywności i godnej do pozazdroszczenia polityki zagranicznej, w pokoju i współpracy z innymi narodami. Oby współpraca między naszymi nacjami nieustannie się rozwijała. Niech dobry Bóg błogosławi!
(-) Ojciec Święty Senior Jan III,
znany również jako Pio Maria de Medici,
Patriarcha Emeryt Państwa Kościelnego Rotria,
wcześniej Patriarcha Rotrii Jan I,
uprzednio Imperator Skarlandu
[-] 3 użytkowników podziękowało za ten post:
  • Ametyst Faradobus, Joahim-von-R, Thomas von Lisendorff
#9
Szanowne Ekscelencje,
Drodzy Państwo,
Najdrożsi Bialeńczycy,

W imieniu Narodu Brodryjskiego składam na Wasze ręce serdeczne życzenia z okazji chwalebnej Rocznicy wybuchu Powstania Marcowego.
Osobiście napełnia mnie duma, iż mogłam trzykrotnie sprawować urząd prezydencki w Republice Bialeńskiej, w czasie którego było mi dane współpracować z Wielkimi Powstańcami Marcowymi. A jakże nie wspomnieć przy tejże rocznicy na zapisane wielkimi zgłoskami w historii Pollinu nazwiska Jana de Kaniewskiego, Akrypy Ali Shariati i innych? To przecież oni wskazali nam drogę do mocarstwowości i potęgi, którą dzisiaj może szczycić się Bialenia pod panowaniem Jego Ekscelencji Ametysta Faradobusa.

Drodzy Państwo! Nasze Państwa łączą więzy wieloletniej przyjaźni.... dość tylko wspomnieć na okres ich stowarzyszenia, będący dla obojga czasem prosperity i potęgi. Dzisiaj chcemy odnowić stosunki obustronne i ponownie rozpalić ducha sympatii między naszymi Narodami, dlatego jako podarek i wyraz uczczenia Narodu Bialeńskiego, pragnę z okazji Rocznicy ogłosić, iż dnia 22.03.2021 r. na Placu Adama Aleksandra w Iżniewsku (Czuwacja, Carstwo Brodryjskie) o godz. 20:00 zostanie odsłonięty Pomnik Przyjaźni Brodryjsko-Bialeńskiej oraz nadanie pobliskim ulicom imion: Jana de Kaniewskiego i Akrypy Ali Shariati, na które to uroczystości pragnę Was Wszystkich z całego serca zaprosić.

(+) Aleksandra Izabella I
Cesarzowa Nordaty


Imperatorka Caryca Brodri, Noklezji, Rosyji, Bałamucji, Czuwacji, Ostii,
Pani na Sankt Aleksandrovie etc. 
[-] 4 użytkowników podziękowało za ten post:
  • Ametyst Faradobus, Baltazar Dostojewski, Joahim-von-R, Thomas von Lisendorff
#10

Szanowne Państwo,

jako Prezydent Republiki Bialeńskiej z serca dziękuję za te wszystkie wyrazy pamięci o Powstańcach Marcowych. Wasza obecność w Wolnogradzie świadczy o tym, że Bialenia, dzieło wykute na fundamencie tamtego zrywu, zajmuje dobre miejsce w Waszych sercach. To daje nam satysfakcję.

Zapraszam do pozostania w naszej stolicy i do wzięcia udziału w drugim dniu uroczystości - Święcie Odrodzenia Bialenii.
prof. net. mgr gen. bryg. rez.
Ametyst Faradobus

Prezydent Republiki Bialeńskiej, Lider Ludu, Lew Wolnogradu,
Król Hirschbergii i Weerlandu, Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika,
Sułtan Faradobaju, Kniaź Jaruzelimy, Uosobienie Pracowitości Etc.

[Obrazek: 1018.png]
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Joahim-von-R
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości