• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Służby ratownicze
Realowa dyskusja wokół planów rozpieprzenia Ochotniczych Straży Pożarnych sprawiła, że zacząłem się zastanawiać nad rozwiązaniem kwestii służb ratowniczych w Bialenii. Wydaje mi się, że najlepiej byłoby powierzyć te sprawy samorządom, a w Rzeszy - Gwardii. Z drugiej strony mam wrażenie, że u nas całkiem pasowałby też model właśnie znany z OSP - oddolnych formacji zjednoczonych w ramach jakichś struktur. Mogliby je tworzyć np lennicy i jeśli by chcieli to wchodziłyby one w skład kontyngentów (co pozwalałoby im na zwiększenie limitu własnych gwardii). Oprócz tego Gwardia mogłaby stworzyć jakąś własną formację ratowniczą na wzór Żandarmerii, która posiadałaby swoje struktury we wszystkich miejscowościach, gdzie nie byłoby tych "ochotniczych".

Nie wiem jak Wy byście to widzieli, ale tak luźno rzucam pomysł.
prof. net. mgr gen. bryg. rez.
Ametyst Faradobus

Prezydent Republiki Bialeńskiej, Lider Ludu, Lew Wolnogradu,
Król Hirschbergii i Weerlandu, Sekretarz Generalny Wielkiego Sternika,
Sułtan Faradobaju, Kniaź Jaruzelimy, Uosobienie Pracowitości Etc.

[Obrazek: 1018.png]
Zgadzam się, że służby ratownicze powinny być regionalne. Regiony mają różną specyfikę, różne warunki, a do tego czasami są oddzielone od reszty.

Moim zdaniem należy utworzyć zarówno jakieś służby centralne (w regionie), jak i mogą je tworzyć lennicy - samodzielnie lub działając "wspólnie i w porozumieniu).

Przykładem już istniejącej takiej służby jest Służba Ratownictwa Morskiego w Razornie. Zresztą niebawem ta służba uzyska większy zasięg, bo zamierzam ją przenieść na poziom Departamentu Lisewskiego (choć już obecnie ma oddział też na terenie lenna Lisendorff - w porcie Passat).

Sądzę, że niekoniecznie trzeba tym obarczać gwardie... służby ratownicze niewiele mają wspólnego z formacjami zbrojnymi. Moim zdaniem ciekawiej byłoby tworzyć takie służby jako odrębne, niż pakować to do gwardii. Trochę przypominałoby to sytuację w USA, gdzie takie służby są tworzone na szczeblach lokalnych (różnych) i finansowane w podatków lokalnych.

Natomiast na szczeblu Rzeszy trzeba by utworzyć takie centralne służby regionalne, bo przecież większość terenów jest poza lennami i wolnymi miastami. W przypadku Anatolii (choć na terenie Wyspy Bialeńskiej też warto) należałoby utworzyć ratownictwo lotnicze. Są to rozległe i słabo zaludnione obszary, a więc większość transportu medycznego będzie drogą lotniczą. Podobnie z pożarnictwem... tutaj też na Anatolii w dużej mierze sprawdzi się taka formacja z rozwiniętym komponentem lotniczym, zarówno gaśniczym, jak i transportowym.
Marszałek Wielki Ronon Dex
Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Elektor - Prefekt Departamentu Lisewskiego, Posiadacz Lenna Razorno i  Zarządca Lenna Venomania
Burmistrz Bengazi - Przewodniczący Ludowego Komitetu Dżamahiriji
Miecznik Port Arthurberg
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_11_20_1_05_11.png]
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Ametyst Faradobus
To proponuję rozwiązanie następujące: jako lew powołam jakąś "centralną" służbę ratowniczą Rzeszy. Pobawimy się w oznaczenia, sprzęt, rangi, struktury i rozmieszczenie, wszystko na spokojnie. Dodatkowo zaznaczę, że służba ta współpracuje z "oddolnymi" strukturami ratowniczymi, które mogą być np współfinansowane przez Rzeszę.
Ametyst Faradobus

Co ciekawe niedawno nad kwestiami takich służb myślałem... nawet zacząłem sobie przygotowywać coś takiego dla powołanego Departamentu Lisewskiego.

[Obrazek: sCpIxjS.png]

Nawałem to LSR czyli Lotnicza Służba Ratownicza... bo nie chciałem "małpować" realowego LPR.
Elektor - Prefekt Departamentu Lisewskiego, Posiadacz Lenna Razorno i  Zarządca Lenna Venomania
Miecznik Port Arthurberg

Ja tam jestem zwolennikiem wykorzystywania realowych skrótowców xD

Myślę nad nazwą i póki co do głowy przyszedł mi Zarząd Służb Ratowniczych Rzeszy, Komitet ds. Obrony Cywilnej, Sytuacji Nadzwyczajnych oraz Likwidacji Skutków Klęsk Żywiołowych (wzorem rosyjskiego MCzS), Korpus Ratownictwa Rzeszy Bialeńskiej, Ochotnicze Sztafety Ratownicze, albo po prostu (Ochotnicza) Służba Ratownicza Rzeszy.
Ametyst Faradobus

LSR czyli Lotnicza Służba Ratownicza w sumie mi pasuje... jestem zwolennikiem połączenia pożarnictwa z ratownictwem medycznym. W praktyce (realowej) te służby współdziałają na tyle ściśle, że niektórych miejscach na świecie się je po prostu łączy. Stąd Służba Ratownicza, a jej formacja powietrzna to Lotnicza Służba Ratownicza. Jak zrobię restrukturyzację ratownictwa morskiego w Departamencie Lisewskim i połączę to w jeden element dla całego Departamentu to nazwę to Morska Służba Ratownicza.

Oczywiście pełną nazwą może być np. Służba Ratownicza Rzeszy Bialeńskiej, ale przy poszczególnych elementach nie trzeba już dodawać "Rzeszy Bialeńskiej", tak jak służby państwowe nie muszą mieć dodatku "Republiki Bialeńskiej".
Miecznik Port Arthurberg

Dobra, to przygotuję projekt rozporządzenia i je wrzucę do konsultacji. Chyba nie musimy się bawić w ustawę?
Ametyst Faradobus

Ametyst Faradobus napisał(a):Chyba nie musimy się bawić w ustawę?
Jeżeli powołujemy w ramach Rzeszy czy nawet jeśli zrobię coś podobnego w Dżamahiriji to wystarczą akty prawne na szczeblu regionów, a w przypadku jeszcze mniejszych służby czyli lenna itp. to wystarczą "zarządzenia lennika".
Miecznik Port Arthurberg

Ja swoje zrobię w ramach BFK, bo i tak mam tam służby porządkowe.
Ametyst Faradobus

Ametyst Faradobus napisał(a):Ja swoje zrobię w ramach BFK, bo i tak mam tam służby porządkowe.
Ja ze swoimi w Departamencie Lisewskim ruszę w czerwcu (jak wrócę z wyjazdu), coś już tam zacząłem swego czasu "dłubać", potem odłożyłem i dopiero teraz mnie zdopingowałeś.
Miecznik Port Arthurberg

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości