• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Święto Republiki 2022] Konkurs Kuratorski
#1
Ś W I Ę T O R E P U B L I K I 2 0 2 2

K O N K U R S   K U R A T O R S K I
z okazji dziewiątej rocznicy proklamowania Republiki Bialeńskiej

[Obrazek: 3_18_10_20_1_42_47.png]

pod patronatem Prezydenta Republiki Bialeńskiej

Z okazji dziewiątej rocznicy proklamowania Republiki Bialeńskiej gorąco zapraszamy wszystkich mieszkańców Mikroświata do udziału w okolicznościowym Konkursie Kuratorskim, w ramach którego wspólnie zapełnimy sale nowo budowanego Muzeum Narodowego.

Zasady konkursu są następujące:

1. Zaprezentuj zdjęcie eksponatu (najlepiej wgrane do systemu Kustosz albo do Galerii na Forum Bialenii)

Przedstawi ilustrację przedstawiającą zgłoszony eksponat. Może nim być obraz, rzeźba, przedmiot użytkowy, grafika, plakat albo dowolna forma sztuki czy szeroko pojęta pamiątka historyczna. Możesz także stworzyć dzieło samemu, na przykład tworząc w programie Wombo albo wrzucając zdjęcie czegoś, co narysowałeś albo zaprojektowałeś w realu.

2. Podaj informację o autorze

Napisz, kto jest autorem dzieła. Nie musisz być nim Ty: możesz stworzyć sylwetkę narracyjnego artysty albo innego twórcy. W takim przypadku napisz kilka słów na jego temat. Możesz też oczywiście zaznaczyć, że dzieło jest anonimowe.

3. Opisz okoliczności powstania eksponatu i to, w jaki sposób trafiło ono do Bialenii

Przyjmujemy zasadę, że zaprezentowane dzieła najpóźniej w dniu 9 listopada 2022 roku znajdują się już w Bialenii. Zadaniem uczestników jest wymyślenie ciekawej historii na temat okoliczności, w jakich mógł powstać dany przedmiot i jak trafił on do naszego kraju.W konkursie wyłonimy dwóch zwycięzców. Pierwszego z nich wybierze komisja złożona z pracowników naukowych Uniwersytetu Bialeńskiego. Oceniać będzie ona wszystkie trzy elementy zgłoszenia z naciskiem na kreatywność zgłaszających. O drugim triumfatorze zadecyduje publiczność - ogół użytkowników Forum Bialenii. Głosowanie odbędzie się w dniach 9 - 15 listopada, zaś wręczenie atrakcyjnych nagród w postaci medali i kluczy do nieruchomości na terenie różnych regionów Republiki będzie miało miejsce w godzinach wieczornych. Wszystkie zgłoszone eksponaty trafią natomiast do Muzeum Narodowego.

Zgłoszeń można dokonywać w niniejszym wątku. W piątek wkleję ogłoszenie wraz z zaproszeniami na inne fora i rzecz jasna poproszę chętnych o pomoc.
prof. dr net. mgr gen. bryg.
Ametyst Faradobus

Wiceprezydent i Eksprezydent Republiki Bialeńskiej, Rektor Uniwersytetu Bialeńskiego,

[Obrazek: 85_13_12_22_10_32_48.png]
[-] 3 użytkowników podziękowało za ten post:
  • Andrzej Płatonowicz Ordyński, Heinz-Werner Grüner, Joahim-von-R
#2
Witam serdecznie,

Jako Freutreggër Muratyckiego Freutu Remmstein, chciałabym przekazać do Muzeum Narodowego w Bialenii wyjątkowo istotny dla naszego Freutu eksponat, który w sposób bezpośredni wiąże historię Freutu i Bialenii.

[Obrazek: 2004_07_16_-_mina_morska_-_Kristiansand%...ia_ubt.JPG]

Jest to bialeńska mina wodna odtworzona z wyłowionych fragmentów oryginalnej miny wodnej, która spowodowała zatopienie WSP Nordic, muratyckiego wojskowego statku parowego. Dzięki pieczołowitej pracy naszych specjalistów ze stoczni w Rammsteinstadt, mogliśmy z dużą dozą pewności udowodnić pochodzenie miny i tym samym upamiętnić atak, jakiego dokonała Republika Bialeńska na statek wojskowy pływający pod banderą Muratyki.

Ostatnim i felernym rejsem statku WSP Nordic był rejs na trasie Kostrzyń-Dwumiasto, wtedy to, przekraczając Cieśninę Bialeńską, wpłynął na nierozbrojoną minę bialeńską i zatonął w kilkanaście minut. SS Nordic wpłynął na minę o godzine 13:22, a pod wodą znalazł się o godzinie 13:56. Zginęło wówczas 1934 osoby z 2034 na pokładzie. Śmierć poniósł także jeden z najznakomitszych kapitanów muratyckich - Wiktor Kacparew.

Historycy do dziś głowią się, dlaczego nie udało się uratować większości pasażerów ze statku, choć dziś przebija się nieudowodniona jeszcze teoria mówiąca o tym, że wojsko bialeńskie dołożyło wszelkich starań, by żaden świadek tego zdarzenia nie wyszedł z pokładu żywy. Sprawa ta będzie jednak dalej analizowana.

Aby więc upamiętnić tę minę i to historyczne wydarzenie, przekazujemy do Muzeum Narodowego w Bialenii ten oto misternie odtworzony z fragmentów eksponat. Kopia tego eksponatu stanie w Rammsteinstad w okolicach molo.
[-] 2 użytkowników podziękowało za ten post:
  • Ametyst Faradobus, Andrzej Płatonowicz Ordyński
#3
Spaniały eksponat! Dziękuję za zgłoszenie.
prof. dr net. mgr gen. bryg.
Ametyst Faradobus

Wiceprezydent i Eksprezydent Republiki Bialeńskiej, Rektor Uniwersytetu Bialeńskiego,

[Obrazek: 85_13_12_22_10_32_48.png]
#4
Aby Was zmotywować postanowiłem przedłużyć termin zgłaszania propozycji do pojutrza, do godziny 21:37 i zgłosić własną propozycję.

Cytat:
ZIELONY DOM

Autor: anonimowy architekt

[Obrazek: Obraz.png]

W pewnym momencie Patron Republiki postanowił zbudować w Trypolisie rezydencję godną Brata Lidera Rewolucji 1 Września. Uznał, że godną nazwą dla domu Przywódcy Wielkiej Arabskiej Libijskiej Dżamahiriji Ludowo-Demokratycznej będzie Zielony Dom. Niestety z pewnych powodów, niektórzy mówią że po lekturze zafałszowanego słownika arabsko-angielskiego, plan budowy rezydencji został zarzucony. Odkryłem jednak, że zachował się projekt i jest łatwo dostępny w internecie: wystarczy wpisać "green house" w wyszukiwarkę, aby uzyskać dostęp do kilkudziesięciu wariantów. Postanowiłem wybrać najbardziej godny z nich i postawić w ogrodach Muzeum Narodowego ów Dom Patrona w Bialenii.
prof. dr net. mgr gen. bryg.
Ametyst Faradobus

Wiceprezydent i Eksprezydent Republiki Bialeńskiej, Rektor Uniwersytetu Bialeńskiego,

[Obrazek: 85_13_12_22_10_32_48.png]
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Andrzej Płatonowicz Ordyński
#5
Cytat:Portret Macieja Kamińskiego

[Obrazek: 100021638505955770.jpeg]

Autor: Janusz Rzepiński

Portret Macieja Kamińskiego autorstwa sławnego malarza z Sączyna, Janusza Rzepińskiego pochodzi z roku 2016. Kamiński jest na portrecie przedstawiony jako człowiek zamyślony, troszczący się o losy Bialenii. Początkowo portret wisiał w willi Ministra Czerepacha, jednak sam Minister Rolnictwa przekazał go do umieszczenia w Muzeum Narodowym.
Aleksander Czerepach
Prezydent Federacji Garmanii


[-] 2 użytkowników podziękowało za ten post:
  • Ametyst Faradobus, Andrzej Płatonowicz Ordyński
#6
Dziękuję serdecznie. Jutro zaczniemy głosowanie.
prof. dr net. mgr gen. bryg.
Ametyst Faradobus

Wiceprezydent i Eksprezydent Republiki Bialeńskiej, Rektor Uniwersytetu Bialeńskiego,

[Obrazek: 85_13_12_22_10_32_48.png]
#7
[Obrazek: 80_11_11_22_4_24_58.jpeg]

Za namową przedstawiam dzieło własnymi ręcyma stworzone.
Jest to plakat powstały w trakcie walk z sarmacką horobą. Obrzydliwe wirusy stamtąd turyści przywożą jak wracają.
[Obrazek: knK83ML.png]
Imouto każdego Bialeńczyka, Przewodnicząca RD, Uczestniczka Powstania Marcowego
Akrypa Ali Shariati, Али Шариати Aкриловый, Ακρυπα Αλί Σάριατι, الاكريليك علي شريعتي
Obywatelka Bialenii pochodzenia Teutońskiego, Imamka Szyizmu, XXIX Prezydent RB[-] 2 użytkowników podziękowało za ten post:
  • Ametyst Faradobus, Karol Medycejski
#8
[Obrazek: 5bad5862200000e800fef939.jpeg?ops=scalef..._noupscale]
Zielony sztandar Zdobywców Czarnolasu

W czasie Powstania Marcowego, zanim jeszcze protoplaści współczesnej Bialenii postanowili ulokować swoje państwo na Archipelagu Valhalli, na terenie monarchofaszystowskiej Sarmacji toczyły się ciężkie walki. Jednym z największych sukcesów dżamahirijskich bojowników było zdobycie Czarnolasu. Właśnie wówczas nad tamtejszych ratuszem zawisł Zielony Sztandar, który zgłaszam do konkursu.
Gdy rewolucjoniści wycofali się z Czarnolasu, by udać się na Valhallę i uniknąć dalszego przelewu krwi, zabrali ze sobą flagę, która początkowo powiewała nad Nową Auterrą. W 2014 r., w okresie prezydentury Przywódcy Powstania Marcowego Jana de Kaniewskiego, czarnoleski sztandar zdobił Pałac Prezydencki, by następnie trafić do prywatnego muzeum Wodza. Gdy Kaniewski opuścił Bialenię, by toczyć zacięte boje w realu, zielony sztandar odziedziczyłem ja i dotąd przechowywałem go w swoim lennie, Venomanii.
Z okazji 9. rocznicy powstania Republiki Bialeńskiej przekazuję go Narodowi Bialeńskiemu.
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Ametyst Faradobus
#9
[Obrazek: brown-primitive-5-inch-moving-flame-candle_425x425.jpg]

Oto brązowa świeczka o pewnym charakterystycznym zapachu (#kmwtw), która palona była przez liderów Radykalnego Centrum podczas protestów antyWRońskich. Jest to symbol walki o wyzwolenie spod jarzma hasselandzkiego, a także represji, które za sprawą zmanipulowanego Kamińskiego spadły następczo na bojowników. 

Warto przy okazji 9 rocznicy powstania Republiki pamiętać o późniejszych walkach o jej wolność.[-] 2 użytkowników podziękowało za ten post:
  • Ametyst Faradobus, Andrzej Płatonowicz Ordyński
#10
Piękne eksponaty, szczególnie ten Zielony Sztandar mi się podoba.
Aleksander Czerepach
Prezydent Federacji Garmanii


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości