• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wzorcowe osiedle kaddafistowskie?
#1
Cytat:MIESZKANIE: jest nieodzowne dla jednostki i dla rodziny, wobec tego nie może ono stanowić cudzej własności. Człowiek, który mieszka w cudzym mieszkaniu, za opłatą czy bez, nie jest wolny. Żadne z rozwiązan, które proponowały dotychczas różne państwa, nie rozstrzygnęło kwestii mieszkaniowej, gdyż podejmowane próby nie zmierzały ku ostatecznemu, zasadniczemu rozwiązaniu, jakim jest uznanie za konieczne, by człowiek był właścicielem swego mieszkania. Wspomniane rozwiązania zmierzały jedynie do obniżenia, podniesienia czy unormowania czynszów płaconych prywatnym czy państwowym właścicielom.

W społeczeństwie socjalistycznym niedopuszczalne jest, aby ktokolwiek, nawet samo społeczeństwo, decydował o potrzebach człowieka. Nikt nie ma prawa budować mieszkania przerastającego potrzeby własne i spadkobierców, po to, by je odnajmować. Ponieważ mieszkanie jest potrzebą człowieka, budowanie dla odnajmowania stanowi próbę wykorzystania potrzeb innych, a przecież wolność kryje się w potrzebie.
Towarzyszki i Towarzysze,

W ciągu jedenastu lat po Powstaniu Marcowym rozbudowaliśmy wiele miast, niektóre z nich przeżywają okres świetności o której wcześniej nie mogły nawet marzyć. Dotychczas jednak nie zbudowaliśmy żadnego miasta (poza niektórymi miastami lennymi) od podstaw. Budowa Farwardin daje nam możliwość stworzenia wzorcowego miasta kaddafistowskiego. Nim jednak przejdziemy do budowy całego miasta, chciałbym abyśmy zastanowili się, jak powinno wyglądać idealne osiedle zbudowane zgodnie z ideałami Trzeciej Teorii Światowej.

Nie ulega wątpliwości, że mieszkania muszą być własnością osób, które w nich zamieszkają. W tym celu będziemy sprzedawać je po kosztach, a w przypadku robotników pracujących przy wznoszeniu Farwardin - nawet poniżej kosztów.

Czy powinniśmy postawić na gigantyczne bloki, niewielkie kamienice, czy domy jednorodzinne?

Czy każde z osiedli stanowić powinno "miasto piętnastominutowe", zawierające w jednym miejscu wszystkie potrzebne mieszkańcom obiekty - szkołę, przychodnię zdrowia, centra handlowo-usługowe i obiekty kulturalne? A może nie jest to konieczne i wystarczy, jeżeli zapewnimy tanią lub wręcz bezpłatną komunikację z centrum miasta?

Kolejnym pytaniem jest, czy stawiamy na budowę regularną, czy też na różnorodność poszczególnych budynków i osiedli?

Zapraszam wszystkich do odpowiedzi na powyższe pytania oraz zadawanie kolejnych.

[Obrazek: 7.2.Modern+2+-+That+Al+Emad+Towers%2C+Tripoli+.jpg]
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Ametyst Faradobus
#2
Uważam, że powinniśmy budować miasta na podstawie osiedli fortec na wypadek inwazji Imperialistów Sarmackich lub dzikich Plemion z Nordaty. W taki sposób by osiedle mieszkalne mogło zapewnić sobie do pewnego stopnia samodzielność.
[Obrazek: knK83ML.png]
Imouto każdego Bialeńczyka, Przewodnicząca RD, Uczestniczka Powstania Marcowego
Akrypa Ali Shariati, Али Шариати Aкриловый, Ακρυπα Αλί Σάριατι, الاكريليك علي شريعتي
Obywatelka Bialenii pochodzenia Teutońskiego, Imamka Szyizmu, XXIX Prezydent RB[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • ʿĀlija zawdżat Akrypa
#3
Farwardin położone będzie w samym środku Republiki. Jeśli wróg dojdzie tak daleko, to już trzeba będzie Petaina szukać, a nie powiększać straty w ludziach i infrastrukturze.
#4
Ja myślę, że powinniśmy stworzyć kaddafistowską parodię zamkniętych osiedli, które będą udawały osiedla otwarte.
prof. dr net. mgr gen. bryg.
Ametyst Faradobus

Wiceprezydent i Eksprezydent Republiki Bialeńskiej, Rektor Uniwersytetu Bialeńskiego,

[Obrazek: 85_13_12_22_10_32_48.png]
#5
Dobry pomysł.
Aleksander Czerepach
Prezydent Federacji Garmanii


#6
(16-04-2023 16:19)Ametyst Faradobus napisał(a): Ja myślę, że powinniśmy stworzyć kaddafistowską parodię zamkniętych osiedli, które będą udawały osiedla otwarte.
A tak, tak, to dla nas nomenklatury inteligencji pracującej.
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Ametyst Faradobus
#7
Powinniśmy ogłosić się robotnikami umysłowymi.
prof. dr net. mgr gen. bryg.
Ametyst Faradobus

Wiceprezydent i Eksprezydent Republiki Bialeńskiej, Rektor Uniwersytetu Bialeńskiego,

[Obrazek: 85_13_12_22_10_32_48.png]
#8
Proletariat umysłowy.
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości