• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Program wyborczy XLIV kadencja
Program wyborczy Bialeńskiej Partii Demokratycznej
w związku ze złożeniem listy kandydatów na posłów
do Parlamentu XLIV kadencji.

Drodzy Rodacy!

W poprzedniej kadencji Parlamentu założyliśmy trzy główne cele działania czyli dalsze utrzymanie stabilności Państwa i unikanie nadmiaru biurokracji oraz dalszy rozwój regionów i próba stworzenia jakiejś usystematyzowanej gospodarki w Republice. Przy czym poza pierwszym i głównym celem (stabilność i unikanie biurokracji), tym drugim, najważniejszym był rozwój regionów.

W zakresie stabilności państwa i unikaniu nadmiaru biurokracji w pełni osiągnęliśmy założone cele - nasz kraj nie ma zagrożeń wewnętrznych, państwo funkcjonuje stabilnie, a ilość aktów prawnych uchwalanych przez Parlament jest ograniczona tylko do niezbędnych.

W zakresie rozwoju regionów również możemy uznać nasze działania za zakończone sukcesem. Udało się ruszyć kwestię Dżamahiriji Bialeńskiej, może nie tak jakbyśmy oczekiwali, ale doprowadziłem osobiście do I Sesji Ludowego Komitetu Dżamahiriji, gdzie dokonano wyboru Przewodniczacego. Można to uznać za pewien sukces, bo od chwili powstania tego regionu nie udało się ani doprowadzić do sesji (zapowiadanej na maj), ani wybrać Przewodniczącego - kwestia pełnienia tej funkcji przez Akrypę, budziła spore wątpliwości... nie wspominając o całkowitym braku aktywności. Obecnie mamy tam Przewodniczącego, który zapowiedział zakończenie "realiozy", a więc są szanse jednak na rozwój regionu -  czym deklarują oczywiście swoją pomoc. Sam zresztą staram się aktywnie prowadzić swój "kawałek" Rzeszy i jednocześnie wziąłem pod opiekę teren przyległy... aby choć trochę go zaktywizować w oczekiwaniu na powrót prawowitego właściciela.

Powstał nowy region - Departament Wysp Przyjaźni, w czym członkowie Bialeńskiej Partii Demokratycznej brali aktywny udział. Wraz z Andrzejem Swarzewskim dopracowaliśmy akt prawny na podstawie, którego funkcjonuje ten nowy region (posłowie BPD oczywiście poparli z głosowaniu ten projekt) oraz dokonano reaktywacji Bialeńskiego Biura Kartograficznego, dzięki czemu powstała mapa tego regionu. Region ten wyraźnie ma szanse na bycie jednym z aktywniejszych, w każdym razie dzięki działaniom m.in. członków naszej partii ma na to szanse.

Z kwestii politycznych, co do których padło odniesienie w poprzednim programie wyborczym to większość kwestii, co do których odnosiliśmy się sceptycznie - po prostu nie była poruszana przez konkurencyjne ugrupowania, a więc nie było potrzeby działania BPD w tym zakresie.

W poprzednim programie stwierdziliśmy, że będziemy działać tak, aby nasz kraj nie prowadził polityki izolacjonizmu, ale również tak by nie było zawierania jakiś traktatów na siłę. Tutaj możemy uznać, że odnieśliśmy całkowity sukces. Dzięki zabiegom dyplomatycznym Prezydenta, który przecież jest również członkiem BDP oraz mojej osobistej pomocy przy prowadzeniu rozmów i formułowaniu zapisów traktatu - zawarliśmy dobry sojusz wojskowy z Federacją Nordacką. Co prawda na jego owoce militarne trzeba jeszcze poczekać, bo takich spraw nie załatwia się w parę dni - ale rozmowy na temat dalszych działań są prowadzone. Sam traktat już ma pewien pozytywny "skutek uboczny", dzięki zapotrzebowaniu na mapy dla Komitetu Planowania Obronnego nawiązano współpracę międzynarodową i rozpoczęło się tworzenie mapy Nordaty. Co zresztą spotkało się z zainteresowaniem innych krajów naszego kontynentu i napływają do nas cenne informacje kartograficzne. Dodatkowo powoli normalizują się stosunki z Suderlandem i jest szansa na dalsze ocieplenie, nie tak dawno napiętych stosunków.

Jakie cele stawia sobie BPD i ja osobiście na najbliższą kadencję?

Oczywiście cały czas naszym stałym celem jest utrzymanie stabilności Państwa oraz unikanie nadmiaru biurokracji, a ponadto stawiamy sobie następujące cele:

1/  Działanie dla rozwoju regionów. Szczególnie dla Rzeszy, która przez realiozę Lwa Wolnogradu nieco osłabiła aktywność, ale Ametyst zapowiedział powrót z początkiem października to mamy nadzieję na aktywne działania w tym regionie. Jednocześnie zamierzam osobiście - a mam nadzieję, że do tego przyłączą się inni członkowie naszej partii wspierać w rozwoju nasz nowy region czyli Departament Wysp Przyjaźni.

2/ Działania w zakresie współpracy międzynarodowej czyli współpraca wojskowa z Federacją Nordacką oraz współpraca z krajami kontynentu w kwestiach kartograficznych - co wydaje się dobrym kierunkiem, bo jak na razie wzbudziło zainteresowanie.

3/ Chcielibyśmy też rozpocząć rozmowy na temat pewnych zmian w Konstytucji - przy czym bynajmniej nie uważamy, że obecna jest zła lub wymaga jakiś drastycznych poprawek. Raczej chodzi o pewną kosmetykę tego najważniejszego dla Naszego Państwa aktu prawnego. Po prostu widać, że pewne drobiazgi warto by poprawić, dostosowując się do obecnych warunków.

Jeśli chodzi o kwestie gospodarcze to choć osobiście uważam, że gospodarka tylko i wyłącznie narracyjna nie jest problemem - to myślę, że poprzemy każdy rozsądny projekt, który będzie wprowadzał inne formy gospodarki. Pod warunkiem, że nie będzie to system nadmiernie zbiurokratyzowany - bo mamy w pamięci cały czas złe doświadczenia z "gospodarką księgowych".

Mam nadzieje, że dotychczasowe działania członków naszej partii i moje przekonują Wyborców co do naszego zaangażowania i woli działania dla dobra Naszej Ojczyzny.

Przewodniczący Bialeńskij Partii Demokratycznej
Ronon Dex
(-)

PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • AndrzejSwarzewski
> kwestia pełnienia tej funkcji przez Akrypę, budziła spore wątpliwości

Nawet wtedy kiedy Akrypa była jeszcze obecna? I’m not buying this.

> Jakie cele stawia sobie BPD i ja osobiście na najbliższą kadencję?

Nieekscytujące.

Co mnie nie dziwi, bo obecnie Bialenia znajduje się w takim punkcie, gdzie wszystko tak naprawdę jest ułożone i działa, i nie ma potrzeby wprowadzania jakichkolwiek większych zmian. Sama w tej sytuacji nie potrafiłabym stworzyć żadnego ekscytującego programu.
Cytat:Nawet wtedy kiedy Akrypa była jeszcze obecna?

Tak... nawet ówcześni mieszkańcy DB podawali to pod wątpliwość, ponieważ nie odbyła się żadna sesja LKD i nie odbyło się żadne wybranie przewodniczącego przez ten organ władzy. Nie twierdzę, że Akrypa była tylko i wyłącznie samozwańcem (nie ma sensu obecnie tego rozstrzygać, skoro i tak jej działalność i aktywność w DB była bliska zeru, a region sam z siebie upadał... i trzeba było i tak interwencji państwa by w ogóle wybrano władze), ale stwierdziłem, że ta jej władza "budziła wątpliwości" - no bo tak było, skoro podważali ją mieszkańcy DB i mieli swoje argumenty.

> nie odbyła się żadna sesja LKD i nie odbyło się żadne wybranie przewodniczącego przez ten organ władzy

Ach, wątpiwości w *tym* sensie.

> skoro i tak jej działalność i aktywność w DB była bliska zeru

Z tym zerem to przesadziliście – ZTCP, kiedy jeszcze była aktywna, była aktywna, a interwencja państwa potrzebna była dopiero kiedy gdzieś znikła – nie wiem dlaczego, ale się d o m y ś l a m.
Cytat:Z tym zerem to przesadziliście – ZTCP, kiedy jeszcze była aktywna, była aktywna...

Napisałem "bliska zeru"... a nie "zerowa". Wystarczy przejrzeć dział DB - aby się o tym przekonać. Posty tam umieszczone przez Akrypę da się policzyć na palcach - bo się nawet 10 chyba nie zbierze. 

Cytat:...a interwencja państwa potrzebna była dopiero kiedy gdzieś znikła

Interwencja państwa była konieczna nie tyle dlatego, że znikła Akrypa - ale, że w ogóle wszyscy stamtąd zniknęli.

Cytat:nie wiem dlaczego, ale się d o m y ś l a m.
Może podzielisz się z nami przypuszczeniami?
> Posty tam umieszczone przez Akrypę da się policzyć na palcach

Licząc taką metryką, to chyba nikt nie był w DB aktywny.
Cytat:Licząc taką metryką, to chyba nikt nie był w DB aktywny.

No nieszczególnie... tyle, że jak zawsze jest to problem właściwego działania "kierownictwa". Wystarczy porównać sytuacje Rzeszy - dobrze działanie Ametysta jako Lwa Wolnogradu doprowadziło do sytuacji, że nawet jak go "ciężka realioza" na prawie 3 miesiące dopadła to region od upadku jest daleki - co najwyżej trochę zwolnił. W DB nijakiego działania nie było... tylko typowy "słomiany zapał" - to szybko region zapadł w marazm. Co pokazuje, że przywódców (państwowych i regionalnych) należy wybierać rozważnie.

> Wystarczy porównać sytuacje Rzeszy - dobrze działanie Ametysta jako Lwa Wolnogradu doprowadziło do sytuacji, że nawet jak go "ciężka realioza" na prawie 3 miesiące dopadła to region od upadku jest daleki

Przez dobre działania Ametysta, czy tylko to że Rzesza jest takim workiem na lenna (i wolne miasta) do którego można wrzucić co tam sobie się chce? Dla porównania, Dżamahirija ma wspólną narrację w której działać będzie chciał tylko ten, komu taka narracja pasuje.
Cytat:Przez dobre działania Ametysta, czy tylko to że Rzesza jest takim workiem na lenna (i wolne miasta) do którego można wrzucić co tam sobie się chce?

Oczywiście, że również przez dobre działanie Ametysta, choć oczywiście nie tylko - głównie przez to, że taka narracja jaka jest w Rzeszy jak widać pasuje, przynajmniej paru osobom. Co oznacza, że pomysł Rzeszy był jak najbardziej trafiony.

Cytat:Dla porównania, Dżamahirija ma wspólną narrację w której działać będzie chciał tylko ten, komu taka narracja pasuje.
Dla porównania to widać, że po prostu taka narracja nie bardzo znalazła "takich co im pasuje"... a przy typowym "słomianym zapale" samego pomysłodawcy i założyciela - to efekt jest jaki jest.

Jednak osobiście nie tracę nadziei - Andrzej świadkiem, że gdy było już bardzo blisko likwidacji tego jak na razie nieudanego pomysłu (...bo jaki ma sens nieaktywny region?) - to byłem temu zdecydowanie przeciwny. Bo uważam, że różnorodność regionów jest potrzebna... tyle, że pod warunkiem, że ktoś chce w takim "innym" działać. problem, w tym że na razie chętnych specjalnie nie ma.

Ale dalej jestem za utrzymaniem istnienia Dżamahiriji, bo po pierwsze może się jeszcze chętni znajdą i coś się w DB ruszy, a po drugie, że jakieś przeciwieństwo dla wolnościowej Rzeszy się przyda. nawet te komitety i kołchozy mają swój urok... choćby jako przeciwwaga dla "wolnego świata".

Dlatego osobiście deklaruję, że będę się starał utrzymać istnienie DB - nawet jeżeli faktycznie dalej będzie to region nieaktywny i wymarły - to zamiast likwidować, można go będzie po prostu nieco okroić. Budując zresztą wokół tego jakąś ciekawa narrację... mam jednak nadzieję, że ktoś się chętny do działania tam znajdzie, a może po prostu będzie miał pomysł na modyfikacje tego tworu?

Pożyjemy, zobaczymy - choć od początku się spodziewałem, że będzie to "słomiany zapał" i dużo krzyku o nic - to jednak nie stawiam na DB jeszcze "krzyżyka". Może się jednak komuś taka narracja spodoba i tam podziała?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości