• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wniosek o chrzest
Cytat:WNIOSEK O CHRZEST

Ja,(imię i nazwisko), proszę o udzielenie mi chrztu w obrządku Apostolskobialeńskim. Jednocześnie wyznając wiarę w Kościół 12 apostołów. Amen.
Tytularny Król Rzeczypospolitej Rusi i Uhrainy
Pretendent do tronu Brodrii
Sędzia Ludowy Republiki Bialeńskiej
Wszystkich dwunastu?
Panie Prezydencie, to taka formuła, aby potwierdzić, że nauczanie 12 apostołów było słuszne, oczywiście nie ma tutaj Judasza, który sprzedał Pana, za 30 srebrników.
Tytularny Król Rzeczypospolitej Rusi i Uhrainy
Pretendent do tronu Brodrii
Sędzia Ludowy Republiki Bialeńskiej
Rozumiem. Jak ustosunkowujesz się do realnego synodu amazońskiego? Pytam, bo skoro Ty bawisz się w kościół sam i ja tak samo, to może dałoby się to jakoś połączyć... Ronald Lasecki w jednym ze swoich artykułów przedstawił ciekawą koncepcję. Otóż, szansą na uniwersalność chrześcijaństwa byłoby przyjęcie założenia, że nauki Jezusa można dołożyć na dowolną kulturę. Np. Azjaci nie musieliby uważać go za następcę Mojżesza, ale Buddy lub Konfucjusza. Jak się do tego ustosunkowujesz? Czy chrześcijaństwo dałoby się nałożyć na nasz bialeński maizdaizm?
Zastanów się nad odpowiedzią, bo za to już na pewno chcieliby spalić Cię na stosie. Big Grin
> Jak ustosunkowujesz się do realnego synodu amazońskiego?

Uhhhh… czy musimy mieszać real z wirtualem w działach do tego nieprzeznaczonych, tym bardziej w tak drażliwych tematach jak religia? Nie bądźmy anglo-amerykańsko-atlantyckimi micronations które uważają że muszą zabierać głos we wszystkich sprawach realowych.
Pytanie dotyczy idei, a nie wydarzenia samego w sobie. Wyjaśniłem z resztą dlaczego je zadałem.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości