Uroczystości niedzielne i świąteczne
#1
Dominica II Post Pascha
XXIX III MMXVIII A. D.


[Obrazek: zmartwychwstanie.jpg?fit=550%2C413]
Niedzielne świętowanie gromadzi wolnogradzkich wiernych Kościoła Ekumenicznego w ich diecezjalnej świątyni. Dziś swój kapłański obowiązek spełni bp Castiglioni, który odprawi Najświętszą Ofiarę. Gdy z zakrystii rusza procesja, rozbrzmiewa sygnatura, a kapłani wraz ze służbą liturgiczną, dążą do ołtarza, prowadzeni przez akolitę niosącego drewniany krucyfiks. Mszę Świętą rozpoczyna odśpiewanie przez chór dzisiejszego introitu.

Po introicie błagano Boga o miłosierdzie śpiewem Kyrie eleison.

Po Kyrie, odśpiewano radosną Glorię, wychwalającą majestat Pana Boga.

Gdy odmówiono dalsze modlitwy, subdiakon odśpiewał Ewangelię, w której Jezus mówi, iż jest dobrym pasterzem. Natomiast celebrans udał się na ambonę i skierował do wiernych słowa homilii.

Cytat:[Obrazek: 2DLgg.png]

Siostry i Bracia!

Kiedy atakuje nas zły duch, wówczas Jezus nie ucieka, ale podejmuje w nas walkę o nas. Chyba że my uciekamy przed Jezusem. Jeśli owca ucieka przed pasterzem, to pasterz nie może jej obronić. Nie ma natomiast zła, którego Jezus nie pokonałby, jeśli będziemy na Niego otwarci, jeśli uznamy Go za swego pasterza.

Być z Pasterzem znaczy słuchać Jego głosu. Słuchając głosu Pasterza będziemy coraz lepiej Go rozpoznawać. To z kolei pozwoli nam ciągle z Nim być, a bycie z Nim zaowocuje pokonaniem zła.

Źródło[/color]


[Obrazek: Biskup-Guzdek1.jpg]

x. bkl. net. Aurelio de Medici y Zep
Kanclerz Carstwa Brodryjskiego


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości