Uroczyste powołanie gabinetu Mardreda von Salvepol-Nova Vita
<Do sali wchodzi kilku urzędników, a za nimi pewnym krokiem idzie prezydent. Podchodzi do mikrofonu stojącego na przeciwko zgromadzonych i zaczyna przemowę.>

[Obrazek: uid_a48f785040df9f0e583f51e3170d69851513...4_gs_0.jpg]

Panie Wiceprezydencie, Szanowni Ministrowie!

Kiedy patrzę na Was jestem dumny. Jestem dumny i pełen nadziei, że hasło "Razem zbudujmy Wielką Bialenię!" naprawdę ma szansę się ziścić. Już przez te dwa dni formowania gabinetu, zauważyłem ile w Was zapału, chęci i drzemiącego potencjału. Jestem zaszczycony móc Was powitać w Pałacu Prezydenckim i oficjalnie wręczyć nominacje.

Drodzy Bialeńczycy!

Pragnę zacząć od mojego najbliższego współpracownika. Współkandydata na urząd, którego każe mi powołać nadal niedoskonały system prawny Państwa. Myślę, że nie muszę już przedstawiać szerzej, piastującego od niedzieli urząd Wiceprezydenta @Michael Wolferine. Zapraszam!

[Obrazek: avatar_378.jpg?dateline=1521290883]

Następna osoba, mimo niewielkiego doświadczenia, ma chyba najtrudniejsze zadanie przed sobą. Najtrudniejsze, a zarazem najważniejsze, ponieważ będzie wspierać mnie w aktywizacji naszego trochę ospałego społeczeństwa. Zapraszam do siebie wieloletnią uczestniczkę i mistrzynię gier forumowych, a od dzisiaj także Ministra Oświecenia @Elżbieta Kaczmarek! Brawo!

[Obrazek: avatar_394.png?dateline=1518982449]

Prezydent Bialenii poza chwałą, splendorem i realizacją wielkich projektów jest też obarczony wieloma małymi sprawami obywatelskimi. Tym większy szacunek mam do swojego poprzednika, który u schyłku kadencji został z tymi obowiązkami praktycznie sam. Jestem niezmiernie dumny, że właśnie on będzie mnie w nich wspierał. Zapraszam do siebie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji @Antoni Kacper Burbon-Conti!

[Obrazek: avatar_334.jpeg?dateline=1517352650]

Wspomniałem już, że prawo bialeńskie bywa niedoskonałe, dziurawe, wymaga dużo pracy. Dlatego w moim gabinecie znalazło się dodatkowe Ministerstwo Sprawiedliwości, które z jednej strony będzie zajmowało się kwestiami sądowymi i karnymi, ale z drugiej strony będzie wspierać rząd od strony legislacyjnej, a Parlament w wyszukiwaniu tych niuansów, które wszyscy widzimy. Powołanie takiego ministerstwa wymaga jednak odpowiedniej osoby ministra i jest mi niezmiernie miło poinformować, że taką osobę znalazłem. Zaszczytem jest móc ogłosić, że powołuję @Tadeusz Krasnodębski na Ministra Sprawiedliwości.

[Obrazek: avatar_225.jpg?dateline=1518185588]

I wreszcie kończąc... Nie będę ukrywał, że mam pokaźne doświadczenie dyplomatyczne czemu dałem wyraz publikując obszerny program wyborczy w tym zakresie. Doświadczenie jednak to nie wszystko co cechuje dobrego gracza na arenie politycznej Pollinu. W stosunkach zewnętrznych trzeba być ciągle na bieżąco. Moje braki w tym zakresie wyrówna, mam nadzieję graniczącą z pewnością, Minister Spraw Zagranicznych @Hewret von Thorn! Zapraszam po odbiór nominacji!

[Obrazek: avatar_24.jpg?dateline=1526124135]

Tym samym powołuję Gabinet 23. Prezydenta Republiki Bialeńskiej i zapraszam wszystkich na inauguracyjny bankiet!
/-/ Mardred Jakub von Salvepol-Nova Vita
[Obrazek: 1431299_Kelnerzy.jpg]
Po zakończeniu ceremonii powołania gabinetu prezydenta przy wejściu na salę już czekali kelnerzy w gotowości, by podać wchodzącym do środka lampkę najlepszego szampana w całej Bialenii.
[Obrazek: 6d429fcca099448a451a60e6ecfb847c.JPG]
Na sali rozbrzmiewały głosy zaproszonych gości. Niektórzy dyskutowali o nowym składzie gabinetu prezydenta, inni rozważali jak ta zmiana wpłynie na republikę. Na bankiecie panowała optymistyczna i przyjazna atmosfera. W tle dyskusji, rozbrzmiewa delikatny dźwięk instrumentów smyczkowych. Kameralna orkiestra uświetniła swoim występem całe spotkanie.
[Obrazek: TOP_0013.jpg]

[Obrazek: keifer.jpg]

Minister Sprawiedliwości zastukał kilkakrotnie w kieliszek, czym zwrócił na siebie uwagę zgromadzonych na bankiecie gości. Poprawił krawat, wstał i zwrócił się ze słowem do przybyłych przyjaciół.

Panie Prezydencie,
Szanowni Państwo,
Kochani!

Obiecuję, że nie zajmę dużo czasu. Chciałbym jednak skierować do Was kilka słów dotyczących mojej pracy w Gabinecie. Przede wszystkim pragnę gorąco podziękować Panu Prezydentowi Mardredowi za powołanie mnie na urząd Ministra Sprawiedliwości. Jest mi niezmiernie miło, że zostałem obdarzony zaufaniem, a jeszcze milej, że moja - wciąż poszerzana - wiedza prawnicza została dostrzeżona. Choć nie uważam się za osobę wystarczająco (może ze skromności, może mam rację...?) doświadczoną do pełnienia urzędu tak związanego z prawem, obiecuję dawać z siebie wszystko podczas sprawowania obowiązków.

Nie będę deklarował, jakie cele chciałbym osiągnąć za miesiąc, dwa, czy trzy, ponieważ wiele może się w tym czasie zmienić. Zapewnić mogę natomiast o tym, że wyznaczyłem sobie cele na najbliższe dni - właśnie o nich mam zamiar wspomnieć. Przede wszystkim zauważam potrzebę usprawnienia nieco sposobu powoływania sędziów do rozpoznawania spraw. Co ciekawe i nie w moim stylu, mój pomysł wcale nie wymaga nowelizacji żadnej ustawy. Niebawem przedstawię go podczas konferencji prasowej w resorcie sprawiedliwości.

Chciałbym także wykorzystać instytucję kolegialnych ministerstw, notabene wprowadzoną niegdyś przeze mnie, gdyż wydaje mi się, że tak odpowiedzialne i wymagające Ministerstwo, jakim jest Ministerstwo Sprawiedliwości, powinno opierać się na debacie i radzie wielu osób.

W najbliższym czasie możecie także spodziewać się projektów najważniejszych ustaw, które, mam nadzieję, zostaną wypracowane z całym Gabinetem, a następnie poddane dyskusji publicznej.

Ministerstwo Sprawiedliwości może wydawać się resortem nudnym... i pewnie takim będzie. Ale gwarantuję, że nie będzie resortem cichym. A tymczasem - bawmy się! Pijmy, tańczmy, śpiewajmy! Polecam kanapeczki z kawiorem - najlepsze na Nordacie. Uśmiech
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski

Medal Zasłużony dla Nauki i Kultury - Platynowy  Medal Zasłużony dla Polityki Zagranicznej - Brązowy  Bialeński Krzyż Zasługi - Krzyż Złoty  Order Patrona Republiki Bialeńskiej - Komandoria Orderu  Order Budowniczych Republiki - Krzyż Wielki z Wieńcem Laurowym  Medal Zasłużony dla Rozwoju Regionów - Brązowy  Order Niepodległości - Krzyż Komandorski  
(15.05.2018, 21:18:29)Tadeusz Krasnodębski napisał(a): Ministerstwo Sprawiedliwości może wydawać się resortem nudnym... i pewnie takim będzie. Ale gwarantuję, że nie będzie resortem cichym.

Tadeuszu, myślę, że akurat Ciebie kwestie prawne nie nużą Oczko W kwestii hałasu - trzymam za słowo!
/-/ Mardred Jakub von Salvepol-Nova Vita
Mnie nie. Ale pozostali mogą mieć ich dość. Szeroki uśmiech
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski

Medal Zasłużony dla Nauki i Kultury - Platynowy  Medal Zasłużony dla Polityki Zagranicznej - Brązowy  Bialeński Krzyż Zasługi - Krzyż Złoty  Order Patrona Republiki Bialeńskiej - Komandoria Orderu  Order Budowniczych Republiki - Krzyż Wielki z Wieńcem Laurowym  Medal Zasłużony dla Rozwoju Regionów - Brązowy  Order Niepodległości - Krzyż Komandorski  
[Obrazek: postimg_1398238730]
Nieco onieśmielona nowa minister, nie mogła początkowo zająć dogodnego dla siebie miejsca. Nic też dziwnego, w końcu do niedawna była zwykłym twórcą, który swoje dzieła publikowała najwyżej własnej szufladzie. Teraz jednak musiała podjąć się nieznanego sobie zadania, nawet na jakiś czas zmyła z głowy te neonowe kolory, byleby wyglądać nieco poważniej.
Kiedy już udało się jej znaleźć jakieś miejsce, miała okazję usłyszeć słowa Ministra Sprawiedliwości, chwilę po nim sama postanowiła zabrać głos.

Panie Prezydencie,
Drodzy Bialeńczycy.

Z tego miejsca chciałam serdecznie podziękować za tę nominację Panu Prezydentowi Mardredowi. Czuję się zaszczycona obejmując tak ważne stanowisko, mając świadomość jak trudne zadanie czeka nie tylko mnie, ale prawdopodobnie nas wszystkich. Nie mam zamiaru się rozwlekać w słowach, więc powiem to krótko.
Tego wieczoru bawmy się i świętujmy, bo już wkrótce czeka nas sporo pracy. Przecież nadchodzi lato, a nikt jeszcze nie skosił najzieleńszej trawy!
Mówca, zapewne, na początku ogłosił, że Wiceprezydent Michael Wolferine nie mógł przyjechać i nie wystąpi na scenie, aczkolwiek zaprezentuje się przez formę internetową. Ekrany po dłuższej chwili ukazały Wiceprezydenta w mundurze wojskowym Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej z odznaczeniami wojskowymi i kulturowymi Bialenii. Na naramiennikach widoczny był stopień wojskowy Marszałka Bialenii (obecnie najwyższy stopień wojskowy w Republice Bialeńskiej). Było widać, że przeprowadzane są jakieś działania wojskowe, a owy zastępca Prezydenta bierze w nich udział jako dowódca. Głośniki nagle rozbrzmiały, wydając z siebie powolne przemówienie, mówione ochrypłym głosem.

[Obrazek: e45873ce8e7d2230a04780278d274484.png]

Drodzy Bialeńczycy!

W związku z prowadzonymi działaniami zbrojnymi w obrębie Morza Muratyckiego jak i w samej Muratyce oraz Państwie Umel, nie mogłem do Was przyjechać na tę scenę i bezpośrednio do Was przemówić. Mam nadzieję, że taka forma przekazu będzie dla Was przystępna, ponieważ takie sytuacje będą zdarzać się częściej. W Unii Trzech Narodów sprawuję również obowiązki Dowódcy Sił Zbrojnych, co często sprawia, że muszę być w dwóch miejscach naraz. To tłumaczy mój aktualny wygląd, choć zmieniłem go, by pasował do okazji.

Gratuluję wygrania wyborów Prezydentowi Mardredowi. Wierzę, że będzie dobrym Prezydentem, nawet, jeżeli przeszkodzą mu w tym inne obowiązki. Szczególnie dziękuję mu, ponieważ zaufał mi i wybrał mnie na swojego zastępcę. Na Wiceprezydenta Republiki Bialeńskiej. Obiecuję, iż będę starał się utrzymywać dobre stosunki z sojusznikami, jak i będę starał się nawiązać współpracę z przeciwnikami, albowiem Pan Bóg i Jezus nakazali, żeby kochać swoich wrogów, a nie ich nienawidzić oraz ośmieszać w oczach innych państw, choć czasem zdarzają się wyjątki, tak jak historia nas uczy.

Gratuluję wybrania przez Prezydenta Mardreda solidnego Gabinetu. Sądzę, że będzie on jednym z najlepiej dobranych Gabinetów w Bialenii; w dodatku do Gabinetu dołącza po raz pierwszy Pani Elżbieta Kaczmarek, która jest - moim zdaniem, oczywiście - trochę nieśmiałą i cały czas nową osobą w Republice. No ale lepiej być dobrej myśli na początku, żeby na, dobrym czy złym, końcu można było wspomnieć sobie dobry początek.

Po chwili sygnał się urwał i stracono łączność z Wiceprezydentem. Po kilku próbach nie udało się ponownie połączyć z Michael'em Wolferine'em, aczkolwiek był to już prawdopodobnie koniec jego długiej wypowiedzi.
[Obrazek: 5S6T0oy.png]

Bialeński Krzyż Zasługi - Krzyż Brązowy  Order Niepodległości - Krzyż Kawalerski  Medal Zasłużony dla Polityki Zagranicznej - Brązowy  
dr net. prawa, prof. nadzw. UB
[Obrazek: fmg07.jpg]

Najczcigodniejszy, Doskonałej Chwały, Elokwentny, Inteligentny Dzierżawca Nauk, Ocean Mądrości

Medal Zasłużony dla Nauki i Kultury - Srebrny  Medal Zasłużony dla Rozwoju Regionów - Złoty  Bialeński Krzyż Zasługi - Krzyż Platynowy  Medal św. Izydora - Order Srebrny  Order Budowniczych Republiki - Krzyż Kawalerski  Medal za Aktywność - Brązowy  Order Tytułu Bohatera Bialenii  Medal Konkursowicza - Brązowy  Medal Zasłużony dla Polityki Zagranicznej - Brązowy  Order Patrona Republiki Bialeńskiej - Zielona Wstęga Orderu  Order Budowniczych Republiki - Krzyż Wielki z Wieńcem Laurowym  Medal Sił Zbrojnych - Srebrny  Order Niepodległości - Krzyż Komandorski  

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości